Češi v NHL: Vaněček vychytal Ovečkina a spol., trefil se Nečas, Gudas a Sedlák

V nočních zápasech NHL se objevilo opět několik českých hokejistů, kteří se prosadili za svůj tým. Vítek Vaněček obdržel jediný gól a sehrál důležitou roli při demolici Capitals, Martin Nečas pomohl gólem porazit Calgary a Lukáš Sedlák zaznamenal dva kanadské body.

New Jersey Devils porazilo Washington Capitals 5:1 a český brankář Vítek Vaněček odchytal celý zápas. Šlo na něj 38 střel a za svá záda pustil jedinou. S úspěšností zákroků 97,37 % pomohl ďáblům k vítězství.

Jeho fantastický výkon proti bývalém týmu mu zajistil, aby se stal druhou hvězdou zápasu. Třetí byl vyhlášen Dawson Mercer, který si připsal dvě asistence.

Nejlepším hráčem na ledě se stal Jack Hughes, který zaznamenal tři vstřelené góly, jednalo se o první hattrick tohoto mladého útočníka v NHL.

Carolina Hurricanes dokázala po špatné sérii opět zvítězit a zásluhu na tom nese i český útočník Martin Nečas, který vstřelil jednu branku gólmanovi Danielu Vladařovi. Utkání skončilo vítězstvím Caroliny nad Calgary 3:2.

Martin Nečas vstřelil svou desátou branku v sezóně v druhé třetině utkání. Dostal Carolinu do vedení, ale Calgary ještě dokázalo srovnat. Vítěznou branku vstřelil Pesce v přesilové hře.

Daniel Vladař předvedl v bráně Calgary dobrý výkon. Z 33 pokusů propustil jen tři góly a zaznamenal úspěšnost zákroků 90, 91 %.

Martin Nečas se stal třetí hvězdou utkání. V sezóně zatím zaznamenal 10 branek a 14 asistencí, s 24 body vede produktivitu hráčů Hurricanes. Střelec prvního gólu Caroliny Jarvis se stal druhou hvězdou a Pesce první.

Philadelphia Flyers sice prohrála 2:5 s New Yorkem Islanders, ale v jejím dresu se předvedl Lukáš Sedlák, který se objevil u obou branek. Nejprve srovnával na 1:1 v první třetině a poté asistoval u gólu, který dostal Flyers do vedení.

New York Islanders však vstřelil ještě 4 branky a zápas opět otočil ve svůj prospěch. Velkou zásluhu na výhře nese Kanaďan Pullock, který si připsal 4 asistence.

Colorado Avalanche porazila Dallas Stars výsledkem 4:1. K výhře pomohl i český útočník Martin Kaut, který si připsal asistenci.

Velmi napínavé utkání přinesl zápas Floridy Panthers se St. Louis Blues, který skončil výsledkem 5:4 po prodloužení z pohledu Blues. Jednu branku vstřelil český obránce Radko Gudas.

Florida se dokázala dostat během první třetiny do vedení 3:0 a vypadalo to, že se bude jednat o jednoznačnou záležitost. St. Louis dokázalo snížit na 1:3, ale poté opět obdrželo. V poslední části však Florida třikrát inkasovala a zápas šel do prodloužení, kde po minutě rozhodli Blues.

Zdroj: NHL, YouTube