Češi opět selhali, tentokrát herně nestačili prakticky celý zápas

Česká republika po prohře v závěru úvodního zápasu s Ruskem opět nastoupila do kolotoče letošního mistrovství. A proti Švýcarsku podala výkon, za který se bude muset stydět. Rozhodly hlavně obranné chyby, kterých svěřenci Filipa Pešána nakupili přespříliš.

Zdroj: ČH, Ludvig Thunman /Bildbyrån

V úvodních minutách se oba týmy prezentovaly pohyblivým hokejem a oba brankáři měli plné výstroje práce. V české bráně dostal znovu prostor Šimon Hrubec, ve švýcarské Leonardo Genoni, mistr švýcarské ligy se Zugem.

Z prvních dvou přesilovek, jedné na obou stranách, se kromě jednoho krátkého tlaku Švýcarů nestalo vůbec nic. V 15. minutě si ale svou hokejku nepohlídal Fabrice Herzog a jeho podrážení už bylo potrestáno. Po kombinaci Kovář – Vrána poslal Česko do vedení Filip Chytil.

Bohužel těsně po úvodním gólu se nechal vyloučit Radan Lenc a v čase 17:09 hráči ze země helvétského kříže vyrovnali zásluhou Gregoryho Hofmanna, který bombou od modré rozvlnil síť za Hrubcem. Po první třetině tak stejně jako s Ruskem svítilo na tabuli skóre 1:1.

Ve druhé třetině se při přesilovce Švýcarů dostal do úniku Jakub Flek, toho ale vychytal Genoni a přišel trest. Hischier přesně našel Tima Maiera a svěřenci trenéra Patrika Fischera šli do vedení. A od té doby Češi několikrát nebyli daleko od toho, aby prohrávali o více než jednu branku.

A v čase 38:19 byla opět potrestána naše neproduktivita. V samostatném úniku dal gól Tristan Scherwey a druhá dvacetiminutovka se z českého pohledu nedá popsat jinak než jako neproduktivní a plná chyb. Hlavně ony chyby v obraně měly jistou paralelu se zápasem s Ruskem.

Do třetí třetiny naši nastoupili s novým mužem v brankovišti a s promíchanými formacemi. Roman Will sice čelil hned od začátku několika švýcarským atakům, ale aktivnější byli Češi.

Bohužel šance na jakýkoli pokus o obrat byly rozmetávány lacinými fauly českého nároďáku. Vyloučit se těsně před polovinou závěrečné části nechali Sklenička a Chytil a čas se krátil. Maier navíc využil Chytilovo vyloučení a bylo to už 1:4.

Naději ještě vykřesal po teči Chytilovy střely Jiří Smejkal a v posledních 5 minutách tak přeci jen ještě bylo o co hrát. Vše ale bylo opět sraženo faulem kapitána Jana Kováře v momentě, kdy Češi více než 4 minuty před koncem zkoušeli hrát bez brankáře.

Ze čtvrté švýcarské přesilovkové trefy dal definitivní tečku zápasu opět Hofmann a nejhorší vstup do turnaje v historii samostatné republiky byl dokonán. Češi mají po dvou utkáních 0 bodů a čeká je tak extrémně náročná práce ve zbytku základní skupiny.

Zdroj: ČT sport