Spojte se s námi


Bowling

Češi na European Bowling Tour porazili i profesionály, vyhrál Dán Arkendal

Evropská bowlingová série pokračovala turnajem ve švédském Helsinborgu, tentokrát s českou účastí. Čtveřice Jan Macek, Marek Talpa, Jaroslav Lorenc a Lukáš Jelínek se vydala do místa, kde hráči do 21 let získali v červnu titul mistrů světa. A nevedla si vůbec špatně.

Publikováno

dne

Evropská bowlingová série pokračovala turnajem ve švédském Helsinborgu, tentokrát s českou účastí. Čtveřice Jan Macek, Marek Talpa, Jaroslav Lorenc a Lukáš Jelínek se vydala do místa, kde hráči do 21 let získali v červnu titul mistrů světa. A nevedla si vůbec špatně.

Na severu Evropy bojovali Češi i proti hráčům z profesionální organizace PBA, jakými jsou například Jesper Svensson nebo Dominic Barrett. A Češi si s mnohými z nich poradili. Pojďme ale postupně.

Češi využili v kvalifikaci možnost tzv. re-entry, tedy zaplacení dalšího startu pro možnost zlepšení výsledku. Naši bowleři museli předvést skvělé výkony, aby si zajistili místo v top 40, která postupovala do dalších bojů. Dalších deset hráčů se kvalifikovalo z různých kategorií (nejlepší žena, senior, hráč do 21 let apod.).

Do Final Stepu 1 se nakonec dostali tři Češi. O pouhých čtrnáct bodů se k nim nepřidal Jaroslav Lorenc, kterému se nepovedla poslední kvalifikační hra v jedné z rund a vicemistr Evropy tak zůstal těsně pod katem.

Final stepy

Talpa, Macek i Jelínek postoupili i do druhého kola pro třicet nejlepších bowlerů turnaje. Poslední jmenovaný ale měl co dělat, postup si zajistil po pěti hrách pouze o pět bodů. Stále ale mohl snít o podobném výsledku jako před rokem na finském turnaji Ballmaster Open.

Ve Final stepu 2 se ke dvaceti postupujícím přidala i desítka nejlepších přímo z kvalifikace. Opět se hrálo na pět her, přičemž postup mělo zajištěných šestnáct bowlerů. Dobrý začátek předvedl Marek Talpa, který byl po dvou hrách na desátém místě. Na dostřel se drželi Lukáš Jelínek i Jan Macek.

A nakonec to byl poslední jmenovaný, který skvělým závěrem vybojoval pozici v top 16. Lukáš Jelínek skončil celkově 19., když mu postup unikl jen o tři body, Marek Talpa si vyházel v Helsinborgu celkovou 23. pozici. Oba si vydělali slušné peníze. Talpovo 23. místo stačilo na 10 tisíc švédských korun (necelých 23 tisíc korun) a Jelínkovo umístění na 12 tisíc (cca 27,5 tisíce korun).

Zápasy nejlepších šestnácti se začaly hrát systém KO pavouka. Jediný Čech, který zbyl v turnaji, se postavil proti Dánovi Mathiasi Ankerdalovi. V zápase na dva vítězné začal lépe hráč extraligového Rigor Mortis, následně ale 20letý mnohonásbný mistr Dánska utkání otočil a pro dvojnásobného mistra ČR tak turnaj skončil velmi dobrým děleným devátým místem.

Storm Lucky Larsen Masters ovládl již zmiňovaný Dán Arkendal. Ve 20 letech se tak podruhé raduje z titulu na okruhu European Bowling Tour. Ve světě evropského bowlingu se aktuálně odehrává ME juniorů, z něhož vám budeme přinášet pravidelné reportáže.

Zdroj: EBT

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.