Spojte se s námi


Ostatní

Obrovský úspěch českého bowlingu! Jelínek došel na European tour až do finále

Česká bowlingová reprezentace vyrazila ve složení Jan Macek, Lukáš Jelínek, Václav Rác, Denis Kinc a Ondřej Mlynář na turnaj Ballmaster open do Finska. Na herně, kde se odehraje mistrovství Evropy, se představilo celkem 334 hráčů.

Publikováno

dne

Česká bowlingová reprezentace vyrazila ve složení Jan Macek, Lukáš Jelínek, Václav Rác, Denis Kinc a Ondřej Mlynář na turnaj Ballmaster open do Finska. Na herně, kde se odehraje mistrovství Evropy, se představilo celkem 334 hráčů včetně takových hvězd jako Jesper Svensson či Osku Palermaa, kteří se bowlingu věnují i na profesionální úrovni.

Pětice českých reprezentantů vedená trenérem Adamem Vondráčkem zahájila turnaj v pátek, kdy skvěle zahrál Jan Macek. Jeho výkon 1456 (průměr 242,67 – pozn. red.) v šesti hrách stačil na 4. místo, které udržel až do konce a měl tak jistotu nejhůře 32. místa.

Zatímco Macek už mohl být v klidu, ostatní Češi měli ještě plné ruce práce v dalších rundách kvalifikace, ve kterých se museli zlepšit.

Z našich hráčů se nakonec ještě do tzv. Final stepu 2 probojoval ještě Lukáš Jelínek, který na poslední možný pokus v sobotu zahrál 1437 (průměr 239,5 – pozn. red.) a postoupil. Ještě ten den se hrál Final step 1, ve kterém se o 16 postupových míst utkalo 32 hráčů od 17. do 48. pozice v kvalifikaci.

V neděli se v 9 hodin ráno českého času postavili na dráhu Macek s Jelínkem a bojovali o postup do TOP 16. V sérii 8 her si vedl z české dvojice lépe mladší z hráčů, tedy Jelínek. Stále ještě juniorský reprezentant celou dobu balancoval na hraně postupové šestnáctky, nakonec ale zabojoval a prošel do Final stepu 3 z 11. příčky.

V TOP 16 se hrálo systém dvou skupin po osmi systémem „každý s každým“. V každém zápase se navíc za výhru udělovalo 30 bonusových bodů, které míchaly pořadím po každém utkání. Lukáš Jelínek nakonec zvítězil celkem pětkrát a poslední výhrou o jedinou kuželku si zajistil postup do semifinále. V jednom zápase si také připsal nához 300 bodů, tedy maximální, jakého lze dosáhnout v jedné bowlingové hře.

Už mezi posledními čtyřmi Jelínek přepisoval historii. V semifinále se potkal český hráč s vítězem druhé osmičlenné skupiny, Williamem Svenssonem. A zápas to byl velmi nervózní. Lukáš Jelínek porazil Švéda poměrem 192:185 a byl jen krok od zisku senzačního titulu.

Finále bylo už 17. hrou v jednom dni, a tak mladý hráč vykazoval známky velké únavy. To a zřejmě i nervozita nakonec znamenalo, že Lukáš Jelínek skončil ve finále jako poražený. I tak na sebe ale hodně upozornil a ukázal, že se s ním musí počítat i do budoucna.

Výsledky Ballmaster open 2021 (celkem 334 hráčů):

1. Samu Valaranta (Finsko)

2. LUKÁŠ JELÍNEK (ČR)

3. William Svensson a Jesper Svensson (oba Švédsko)

27. Jan Macek (ČR)

108. Ondřej Mlynář (ČR)

144. Denis Kinc (ČR)

261. Václav Rác (ČR)

Zdroj: Ballmaster open 2021

Reklama

eSport

Playoff LPL: Králové jara končí. RNG po prohře s BLG zapisují nejhorší split od roku 2015

O příjemné překvapení se postarali hráči Bilibili Gaming (BLG). V prvním zápase druhého kola playoff si vyšlápli na favorizované RNG.

Publikováno

dne

O příjemné překvapení se postarali hráči Bilibili Gaming (BLG). V prvním zápase druhého kola playoff si vyšlápli na favorizované RNG.

RNG po matných výkonech v této sezóně měli stále co napravovat. První kolo playoff zvládli skvěle a na podobné vlně se mělo nést i druhé kolo. Králům jara, jak se tomuto čínskému gigantovi přezdívá, však konec jara ve znamení playoff, dost zhořkl.

BLG nikdy nepatřili k týmům, kteří by udělali velkou díru v lize. Pokud se kvalifikovali do playoff, tak většinou skončili hned v prvním kole. Při troše štestí ve druhém.

Letos však tým obměnil značnou část sestavy, získal vynikajícího midaře a jednu z největších čínských hvězd Yagaa (dříve působil v týmu JDG). Přidá-li se k tomu velmi šikovná bot linka a jungler, vznikne tým, který umí být velmi nepříjemný.

BLG dokázali v základní části skončit šestí, což byl pro tento tým, který se spíše pohyboval na hraně playoff velký úspěch. I když proti nim RNG vstupovali do playoff v pozici týmu, který se trápí, pořád šlo o tým, který umí otáčet zápasy a série.

Nadějný začátek favorita, pak hořký konec

První zápas RNG zvládli na výbornou. BLG dokázali dlouho vzdorovat svému soupeři, nicméně se kvalita a obrovská zkušenost čínského giganta potvrdila. Začalo vše nasvědčovat tomu, že se možná blýská na lepší časy v táboře favorita.

Druhý zápas BLG změnili strategii, na topu hrající Bin picknul Kennena. Silnější teamfightová kompozice umožnila smazat rozdíly a získat lepší kontrolu. Tým i díky tomu hrát jistěji a odpovědněji. RNG neměli tolik prostoru trestat případné chyby. Stav tedy byl vyrovnaný 1-1.

Třetí zápas se proměnil ve solojízdu Yagaa. Se svým Sylasem velmi rychle ovládl svoji linku a nabíral na síle díky chybám soupeře. Jeho spoluhráči přidali další trpělivou hru a získali tím matchpoint.

Čtvrtý zápas série nabídl typickou hru čínské ligy, aktivní začátek, vyrovnaný průběh a následně velmi rychlé rozuzlení. RNG se pokusili zdramatizovat sérii a vynutit si pátý zápas, nicméně skvěle hrající BLG hráli lépe jako tým. BLG ukázali lepší připravenost v průběhu celé série a po pětadvaceti minutách bylo hotovo.

BLG překvapili krále jara a trápicího se favorita RNG, výsledkem 3-1 a poprvé v historii organizace prokouzli do třetího kola playoff. V něm na ně bude čekat další velký favorit – Weibo Gaming.

Zdroj: LPL, Youtube, Onivia

Pokračovat ve čtení

eSport

Má slavný americký powerhouse problémy? TSM zvažují odchod z LoL ale také dalších esportů

Americký gigant TSM naznačil, že opustí některé esporty a je ve hře i prodej LCS slotu. Hlavní sponzor této organizace – FTX, zbankrotoval.

Publikováno

dne

Americký gigant TSM naznačil, že opustí některé esporty a je ve hře i prodej LCS slotu. Hlavní sponzor této organizace – FTX, zbankrotoval.

Poslední hodiny se na sociálních sítích probírají informace ohledně TSM. Slavný americký powerhouse a také jeden z největších na světě má v blízké době pozastavit většinu svých aktivit ve světě esportu.

S touto informací přišel server Sports Business Journal. Podle informací serveru, za ekonomickými problémy stojí partnerství americké organizace s kryptoburzou FTX, která na podzim minulého roku vyhlásila bankrot.

Majitelé burzy jsou také v posledních dnech v centru pozornosti médií kvůli podplácení čínských úředníků a právě probíhajícího soudního procesu.

Prokurátoři oznámili, že majitel FTX – Sam Bankman-Fried nařídil poskytnutí kryptoměn za nejméně 40 milionů dolarů (871,4 milionu korun) čínským úředníkům, aby uvolnili účtů patřících jeho investičnímu fondu – Alameda Research. Tyto účty byly čínskými úřady zmrazeny.

TSM měli s FTX sponzorskou smlouvu ve výši 210 milionů dolarů (zhruba 4,54 miliardy korun) a to na deset let. Tato smlouva se stala také nejlukrativnější v dějinách esportu.

Po oznámení konce FTX a vyhlášení bankrotu, organizace ještě v únoru prohlašovala: „TSM stojí na pevných základech. Jsme stabilní a ziskoví, vyhlížíme nové výzvy pro rok 2023..“

Pokud by se problémy TSM potvrdily, bude to pro esport velká rána a otevře otázku financování organizací. TSM patři mezi nejtradičnější esportové organizace světa.

Mají zastoupení takřka ve všech významných esportech – od LoL přes CS:GO po Valorant. Ve světě LoL by případná ztráta TSM znamenala velké oslabení amerického regionu a tamní LCS.

Zdroj: LCS, Sports Business Journal, Dexerto

Pokračovat ve čtení

eSport

Playoff LCK: Souboj gigantů překvapení nepřineslo. T1 jsou prvním kvalifikantem Koreje pro MSI

Korejská LCK rozehrála další kolo playoff. Ve Winner’s Bracketu se utkali T1 proti Gen.G. Vítěz tohoto souboje si zajistil účast na MSI.

Publikováno

dne

Korejská LCK rozehrála další kolo playoff. Ve Winner’s Bracketu se utkali T1 proti Gen.G. Vítěz tohoto souboje si zajistil účast na MSI.

T1 vs. Gen.G. Souboj dvou nejlepších týmů poslední doby a repríza finále z loňského léta. To čekalo na fanoušky v dnešní sérii. Otázkou, kterou si kladli všichni byla, zda Gen.G najdou recept na dosud dominantní T1.

T1 válcují ligu s nebývalou lehkostí a až na drobnější nedostatky, nemají momentálně konkurenci. Pro Gen.G, oproti minulému roku trochu sešli výkonnostně dolů.

Ano, druhé místo v základní části je pořád skvělý výsledek ale týmu zatím něco chybí. Nicméně série proti T1 mohla být skvělou příležitostí, jak hegemona LCK překvapit.

Série se však nevedla v takovém tempu, jak by fanoušci asi očekávali. T1 měli jednoznačně navrch a řešili dané situace s větším přehledem.

Občasné závary Gen.G sice budily navenek větší dramatičnost, nicméně soupeř byl v klíčových momentech klidnější a o krok napřed. K tomu přidal Faker v prvních dvou zápasech dvojnásobné picknutí Lissandry, která v klíčových okamžicích byla rozdílovým pickem.

Gen.G sice dokázali za stavu 0-2 konečně najít cestu a ještě sérii zdramatizovat. Nicméně T1 si pragmatickou a takticky vyspělou hrou nedovolili sérii zamotat tak, jako minulý týden proti KT Rolster.

T1 po výhře 3-1 jsou prvním korejským týmem, který má jisté místo na MSI. Navíc jsou také prvním týmem v historii, který se kvalifikoval do čtyř po sobě jdoucích finále LCK. Gen.G musí počkat na svého soupeře z Loser’s Bracketu. Zítra se v něm utkají KT Rolster a Hanwha Life Epsorts.

Zdroj: LCK, Youtube, LCK Global

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené