Spojte se s námi


Fortuna liga

Cashout – nech si předčasně vyplatit rozehraný tiket

Publikováno

dne

Cashout je jedna z nejšikovnějších nových funkcí nabízených prakticky všemi českými sázkovými kancelářemi včetně Tipsportu. Pokud jste se s ní ještě nesetkali, nebo pokud byste se o ní chtěli dozvědět některé detailnější informace, pokračujte ve čtení.

Co je to cashout?

Cashout je služba nabízená sázkovými kancelářemi, díky níž si můžete nechat předčasně vyplatit rozehraný tiket. Tato funkce by vás měla ochránit před ztrátou peněz v případě, že se situace v některém zápase, který máte na tiketu, nevyvíjí dobře. Cashout lze využít při dalších příležitostech, kdy jste ztratili víru v některý ze svých tipů, má to ovšem přesně dané podmínky.

Podmínky pro cashout

Cashout v zahraničí lze využít prakticky na jakýkoliv tiket, který si v sázkovce podáte. Situace v českých sázkových kancelářích je ovšem zcela odlišná a to kvůli loterijnímu zákonu, který tuto funkci přímo omezuje.

Kvůli loterijnímu zákonu je cashout v českých sázkovkách dostupný pouze u rozehraných tiketů, na nichž jsou alespoň 2 sázkové příležitosti, a na nichž byla jedna ze sázkových příležitostí již vyhodnocená.

SOLO tikety (tikety pouze s jednou sázkovou příležitostí) v rámci cashoutu v českých sázkovkách nelze vyplatit. To samé přitom platí pro AKO tikety a KOMBI tikety, na nichž ještě nebyla vyhodnocena žádné ze sázkových příležitostí.

Zdaleka nejdůležitější podmínkou pro předčasné vyplacení tiketů je, že všechny zbylé (nevyhodnocené) sázkové příležitosti na tiketu musí být v době žádosti o vyplacení v nabídce sázkové kanceláře. Je to z toho důvodu, že právě z těchto kurzů se vypočítává částka pro vyplacení.

Podle čeho se vyplácí cena z cashoutu?

Cena z cashoutu se vyplácí na základě aktuálního kurzu tiketu. Aktuální kurz tiketu se přitom vypočítává podle již vyhodnocených kurzů a aktuální hodnoty kurzů, které na tiketu ještě nebyly vyhodnoceny.

Strategie sázení pro cashout

Společně s představením této funkce se na internetu objevila také spousta strategií sázení. Tyto strategie sázení však většinou pracují s cashoutem dostupným v zahraničních sázkových kanceláří, tedy takovým cashoutem, o nějž lze požádat i bez jakékoliv dříve vyhodnocené příležitosti.

Protože cashout v českých sázkových kancelářích nemůže nabídnout kurz vyšší, než jaký jste na tiketu získali v době sázky, žádná účinná strategie sázení pro cashout v našich luzích a hájích neexistuje. V podstatě jediná teoreticky fungující strategie sázení pro tuto funkci lze uplatnit na burzách sázek. Ty jsou ovšem v Česku všechny zakázané.

Vyplatí se cashout?

Je sice pravda, že cashout může být pro sázkaře přínosný, většina sázkařů to s ním ovšem přehání a je kvůli němu v záporných číslech. Obecně platí, že tato funkce by měla být využívána pouze ve zcela výjimečných případech.

První důvod je ten – a dost možná jste tuto situaci sami zažili – že spousta zápasů se začne vyvíjet špatně, ale po předčasném výběru tiketu se situace zase ustálí a nakonec třeba i zlepší, takže byste nakonec vyhráli i bez cashoutu.

Další důvod je takový, že sázkové kanceláře mají na cashoutu nasazenou další marži, v podstatě jim tak za podání sázky platíte dvakrát – v době podání sázky a následně v době výběru tiketu. Pakliže se tedy k předčasnému výběru tiketu budete uchylovat opakovaně, pravidelně, třeba i několikrát týdně, tak i pokud vám to v krátkodobém horizontu nějaké peníze zachrání, v dlouhodobém horizontu budete s tímto zvykem ve ztrátě.

Závěrečné shrnutí

Cashout je velmi užitečná funkce, díky níž sázkaři mohou zachránit špatně se vyvíjející tiket a ještě před tím, než je úplně ztracený, z něj vybrat alespoň pár korun. Aby však tato funkce mohla být skutečně přínosná, nesmí se to s ní přehánět.

Pokud tuto funkci budete používat příliš často, budete v záporných číslech, protože budete platit dvojí poplatek sázkovce a protože se připravíte i o výhry z tiketů, které jste předčasně vyplatili a ony nakonec vyhrály.

Pro více informací a názornou ukázku, jak cashoutovat tikety, navštivte článek Cash Out i při rozehraných zápasech.

Reklama

Fortuna liga

Boj o záchranu: Namočeno je 8 týmů, kdo se vyhne baráži?

Fortuna liga po reprezentační pauze míří do finiše, alespoň její základní část. V boji o záchranu je namočeno hned 8 týmů, kdo se dokáže vyhnout baráži?

Publikováno

dne

Fortuna liga po reprezentační pauze míří do finiše, alespoň její základní část. V boji o záchranu je namočeno hned 8 týmů, kdo se dokáže vyhnout baráži?

Nadále platí, že prostředek ligy je nesmírně vyrovnaný. Vždyť sedmý Hradec, který je na prvním místě prostřední skupiny dělí od skupiny o udržení pouhé čtyři body.

Dá se počítat, že sedmý Hradec (31) a osmá Mladá Boleslav (30) si prostřední skupinu pohlídají a nebudou mít větší problémy. Zbylých osm týmů ale regulérně ještě o záchranu bude bojovat.

V nejlepší pozici z této osmičky je devátý Jablonec (29). Ještě před měsícem se trápil mnohem níže, ale čtyři vyhrané utkání z pěti a zejména tři vítězství v řadě katapultovala Severočechy do prostřední skupiny. Navíc má zápas k dobru se Slováckem.

I desáté České Budějovice (28) si pomohly dvěma výhrami z posledních třech zápasů, i když nad Slavií a Baníkem byly trochu nečekané.

Skupina o záchranu

Pak už se ale přesouváme ke skupině o záchranu a tam je to pořádně nasáčkované. 11. Liberec (27), 12. Brno (27), 13. Baník (25), 14. Pardubice (22), 15. Teplice (21), 16. Zlín (19).

Poslední tým ligy padá přímo, další dva celky putují do baráže. Za současné situace by tak padnul Vrbův Zlín, Pardubice a Teplice by musely do baráže.

Jenže tak to vůbec skončit nemusí. Pardubice začaly jaro na posledním místě, ale chytly slušnou sérii, z 24 možných bodů v osmi zápasech získaly polovinu a hned poskočily na čtrnácté místo.

Zato Baník naopak klesá níž a níž. Z osmi jarních zápasů vyhráli ostravští jen jediný, od začátku února navíc z pěti zápasů získali jediný bod. Rázem jsou svěřenci Pavla Hapala namočeni v boji o sestup a musí se bát o holé přežití.

Ani Brno rozhodně není v dobré pozici. Po celkém slušném podzimu dokázala Zbrojovka na jaře porazit jen Baník, jinak připsala čtyři remízy a tři porážky. Na Pardubice má naskok jen pěti bodů a navíc jede o víkendu na Spartu, kde se nějaký zisk čekat nedá.

Teplice jsou na tom také velice špatně. Přitom po podzimu měly slušných 19 bodů a nacházely se na slušném 12. místě. Jenže 6 jarních porážek a 2 remízy odsunuly Skláře na barážovou pozici. Vyhazov trenéra Jarošíka také nezabral.

V beznadějné situaci, zdá se, se nachází Zlín. Zkušený trenér Pavel Vrba přišel na Letnou s cílem klub zachránit, jenže zatím se mu „povedlo“ pouze propadnout z předposlední příčky na poslední.

Posledních 6 zápasů týmů na sestupových příčkách:

Pardubice:

Jablonec venku
Sparta doma
Brno venku
Hradec doma
Slovácko doma
České Budějovice venku

Teplice:

Hradec doma
České Budějovice venku
Slovácko doma
Olomouc venku
Mladá Boleslav doma
Plzeň venku

Zlín:

České Budějovice doma
Liberec venku
Olomouc doma
Plzeň venku
Bohemians doma
Mladá Boleslav venku

Zdroj: Fortuna liga

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Sparta Praha vs. Zbrojovka Brno: Preview a tipy na sázení

Po reprezentační pauze se nám vrací ligový kolotoč a Sparta má před sebou poslední papírově snadný zápas sezony. Doma na Letné vyzve Zbrojovku Brno, která je dle jarních výkonů a výsledků jasným adeptem na boj o udržení. Na co si v utkání vsadit?

Publikováno

dne

Po reprezentační pauze se nám vrací ligový kolotoč a Sparta má před sebou poslední papírově snadný zápas sezony. Doma na Letné vyzve Zbrojovku Brno, která je dle jarních výkonů a výsledků jasným adeptem na boj o udržení. Na co si v utkání vsadit?

Česká nejvyšší soutěž se nám vrací svým 25. kolem. Šlágrem bude souboj první Slavie s šestou Olomoucí, avšak takřka vyprodaný stadion povede k výhře i druhou Spartu.

Ta se díky ztrátám svých rivalů dostala na koně a aktuálně je druhá o pouhé skóre. Na třetí Viktorii Plzeň má navíc náskok pohodlných pěti bodů.

Nutno ale říci, že Sparta před sebou nemá snadný los. Papírově nejjednodušší zápas odehraje v neděli, kdy doma hostí brněnskou Zbrojovku.

Následují v lize Pardubice venku, Slavia doma, Slovácko venku, Plzeň doma a Liberec venku. Nic snadného. Pokud tyto zápasy Sparta zvládne s minimálními ztrátami, bude horkým favoritem na titul.

To Zbrojovka řeší zcela jinou situaci. Tým, jenž zářil na startu sezony, od začátku jarní části vyhrál pouze jednou, a to doma s Baníkem Ostrava.

Poté sebral pouhé čtyři body za remízy a aktuálně je dvanáctý se ziskem 27 bodů. Na poslední Zlín má Brno náskok 8 bodů, na barážové příčky pouhých pět.

Body z Letné čeká asi málokdo, pro Zbrojovku jsou ve zbytku sezony mnohem důležitější zápasy. Doma totiž hostí Hradec Králové, Pardubice i České Budějovice a zde se bude především lámat pomyslný chléb.

Poslední tři vzájemné zápasy se Spartou navíc dopadly vysokou výhrou týmu z Letné, konkrétně 4:1, 6:1 a 4:0. Zbrojovka v epet ARENĚ naposledy brala bod za remízu 1:1 v březnu roku 2018.

Na co si v zápase vsadit? Spartě se gólově daří a pokud naváže na výkony svých hráčů v posledních zápasech, neměla by jít utéct vyšší výhra.

Zdroj: AC Sparta Praha, Fortuna liga

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Je to definitivní! Bývalý slávistický stoper Michael Ngadeu odchází do Číny. Pro Gent je to však pořádná komplikace

A je definitivně rozhodnuto! Bývalý slávistický stoper Michael Ngadeu opouští belgický KAA Gent a míří do Číny, kde si jeho služby vyhlédl Peking Guoan. Dvaatřicetiletý Kamerunec už nějakou dobu chtěl z Gentu odejít, klub navíc finanční nabídce z Číny nemohl konkurovat.

Publikováno

dne

A je definitivně rozhodnuto! Bývalý slávistický stoper Michael Ngadeu opouští belgický KAA Gent a míří do Číny, kde si jeho služby vyhlédl Peking Guoan. Dvaatřicetiletý Kamerunec už nějakou dobu chtěl z Gentu odejít, klub navíc finanční nabídce z Číny nemohl konkurovat.

Michael Ngadeu odehrál v dresu Slavie Praha napříč všemi soutěžemi celkem 112 zápasů. Pražský klub nicméně v létě 2019 opustil a zamířil do belgického Gentu, který za něj sešívaným poslal zhruba 4 a půl milionů eur.

Reprezentant Kamerunu byl v Gentu spokojený po fotbalové i životní stránce, už dříve ale belgická média psala o tom, že klub hodlá opustit. A to ještě před skončením probíhajícího ročníku.

Klub měl totiž v poslední době finanční potíže a to se samozřejmě dotýká také podepisování nových smluv. A byť chtěl bývalého slávistického stopera udržet, nemohl mu nabídnout takové finanční podmínky, které obdržel od čínského Pekingu Guoan.

O služby kamerunského reprezentanta, který se svou zemí v roce 2017 vyhrál AFCON, v minulosti projevil zájem turecký i Antalyaspor.

Belgický deník Het Nieuwsblad nicméně zhruba už před týdnem informoval o jeho potenciálním přesunu právě do čínského Pekingu. Ngadeu si zkrátka přál Gent opustit a údajně také hledal způsoby, jak se vymanit ze stávajícího kontraktu.

A nyní se tak stalo. Pro Gent to ovšem znamená nemalou komplikaci, jelikož Ngadeu byl ze čtveřice obránců jediným, kdo byl takřka permanentně fit.

Podobný osud by navíc v letním přestupovém okně mohl potkat i Svena Kumse, který je důležitou součástí základní sestavy.

Prožil jsem v Gentu skvělé období

„Prožil jsem tu fantastické roky, bylo to velmi příjemné dobrodružství. Klub se pro mě stal rodinou a chci všem poděkovat, zejména fanouškům. Takže s určitou lítostí odcházím, ale takový je život. Doufám, že tým skončí v první čtyřce a dostane se v Evropě co nejdál,“ řekl Ngadeu ve svém oficiálním prohlášení.

„Samozřejmě jsme doufali, že Ngadeu u nás zůstane alespoň do konce sezóny. Mike je důležitým hráčem, který je vždy fyzicky k dispozici. Finanční návrh, který mu Peking předložil, byl ale pro nás bohužel příliš ambiciózní. Bylo to také jeho přání odejít z Gentu nyní,“ doplnil jeho slova CEO Gentu Michel Louwagie.

Zdroje: KAA Gent, Het Nieuwsblad, Transfermarkt

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené