Spojte se s námi


Hokej

Bude se Hronek stěhovat? Český bek měl životní sezónu v NHL, Vancouver ale řeší hned několik hráčů bez smlouvy

Nejistou budoucnost v NHL má před sebou Filip Hronek. Což o to, český bek má za sebou vydařenou, vlastně životní sezónu v dresu Canucks. Jenže se mu blíží konec smlouvy a zda v kanadském klubu podepíše novou, to je otázka. Hronek žádá poměrně velký kontrakt, Vancouver má omezené možnosti.

Publikováno

dne

Nejistou budoucnost v NHL má před sebou Filip Hronek. Což o to, český bek má za sebou vydařenou, vlastně životní sezónu v dresu Canucks. Jenže se mu blíží konec smlouvy a zda v kanadském klubu podepíše novou, to je otázka. Hronek žádá poměrně velký kontrakt, Vancouver má omezené možnosti.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Šestadvacetiletý český bek má před sebou zřejmě těžké období. V létě mu totiž končí smlouva, po čemž se stane chráněným volným hráčem. Vyjednávání o novém kontraktu každopádně nebude snadné, jelikož Hronek požaduje větší smlouvu, než měl doposud.

Zámořští novináři informují o tom, že si rodák z Hradce Králové přeje dlouhodobý kontrakt, a to s roční gáží nastavenou na zhruba osm milionů dolarů.

A to už je částka, kterou v NHL berou vskutku nadprůměrní hráči. Nutno ale dodat, že Hronek se nadprůměrným obráncem stal. V dresu Canucks odehrál v základní části 81 zápasů, častokrát nastupoval v obranném páru vedle Quinna Hughese.

Tedy kapitána Vancouveru, jenž je zároveň kandidátem na Norris Trophy. A co se individuálních statistik týče? Hronek si v 81 utkáních připsal 48 kanadských bodů (5+43), ve statistice plus/minus zaznamenal 33 kladných bodů.

V tomto ohledu zažil Hronek svou vskutku životní sezónu, byť v play off po individuálně stránce tolik vidět nebyl. Nejradši by tedy pochopitelně zůstal tam, kde je, ovšem s vylepšenou smlouvou, která by odpovídala jeho přínosu týmu.

Hronek jedním z mnoha hráčů bez smlouvy…

Jenže jak uvádí server CapFriendly, Vancouver má podepsané pouze tři obránce. Nechráněnými volnými hráči se v létě stanou Ian Cole, Mark Friedman, Tyler Myers a Nikita Zadorov. Bez smlouvy jsou též gólmani Arturs Šilovs a Casey DeSmith nebo útočníci Teddy Blueger, Dakota Joshua, Sam Lafferty a Elias Lindholm.

Na první pohled se může zdát, že volných 24 milionů dolarů pod platovým stropem nabízí slušný manévrovací prostor. Jenže při pohledu na množství nepodepsaných hráčů se onen manévrovací prostor rázem ztenčuje, byť kromě trojice Hronek – Zadorov – Lindholm zbytek hráčů zase platový strop tolik nezatíží.

Pokud by každopádně Hronek dostal zhruba svých osm milionů na sezónu, stal by se jedním z nejlépe placených hráčů Vancouveru. V organizaci Canucks aktuálně vydělává nejvíc Elias Pettersson, jenž ročně pobírá 11,6 milionu dolarů.

Kapitánu Hughesovi běží smlouva nastavená na 7,8 milionů dolarů. A jak připomíná server Hokej.cz, „generální manažer Patrik Allvin údajně českému obránci v březnu nabídl smlouvu na osm let za celkových 52 milionů dolarů (6,5 milionu dolarů ročně), hokejista se sedmnáctkou na zádech ji ovšem měl odmítnout.“

Zdroj: Hokej.cz, CapFriendly, Elite Prospects

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.