Spojte se s námi


Bojové sporty

Bude odveta? Adesanya zřejmě hned dostane šanci znovu získat titul, dle šéfa UFC nebyl ve své kůži

Dříve nevídané znovu realitou. Israel Adesanya je opět bez titulu. Poté, co jej o něj připravil minulý rok Alex Pereira a musel si jej tvrdě vybojovat zpět, jej v Sydney porazil Sean Strickland. Co s dříve dominantním šampionem bude dál?

Publikováno

dne

Dříve nevídané znovu realitou. Israel Adesanya je opět bez titulu. Poté, co jej o něj připravil minulý rok Alex Pereira a musel si jej tvrdě vybojovat zpět, jej v Sydney porazil Sean Strickland. Co s dříve dominantním šampionem bude dál?

16 zápasů v UFC, z toho 11 titulových a pouze 3 prohrané. Israel Adesanya patří mezi nejdominantější šampiony v historii organizace, jenže jeho aura neporazitelnosti je pryč.

Že jej porazil Jan Blachowicz ve vyšší váhové kategorii s váhovou převahou, to se na šampionovi a jeho reputaci nijak nepodepsalo. Prohra s Alexem Pereirou ale jako kdyby naprosto vše změnila, třebaže vítězně zvládl odvetu a titul si vzal zpět.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

V Sydney jej při jeho první obhajobě po znovudobytí titulu připravil o pás nečekaně Sean Strickland, tedy muž s šíleným životním příběhem, který byl vnímán jako obří outsider.

Američan v zápase nedovolil Adesanyovi vůbec nic. K ničemu ho nepustil, naopak mu uštědřil knockdown, porazil jej v kleci, ale i v hlavě. The Last Stylebender má nad čím přemýšlet, nicméně prohru přijal jako skutečný šampion a uznal, že vyhrál lepší bojovník.

Co s ním ale bude dál? Podle některých fanoušků by neměl dostat okamžitou odvetu, jelikož zápas nebyl ani těsný. Šéf UFC Dana White ovšem na tiskové konferenci nastínil, že by si odvetu přál.

Adesanya nebyl dle Whitea ve své kůži: „Byl příliš pomalý. Jen on ví, co se děje. Jsem zvědavý, co k tomu řekne. Existuje milion věcí, které se mohou pokazit. Někdy se prostě probudíš a není to ono. V zápase se do toho nemohl dostat, ani v pátém kole, kdy všichni věděli, že musí zápas ukončit, aby vyhrál, nezačal tlačit.“

White také chválil Stricklandův výkon, o to více je zvědavý na odvetu. Adesanyův výkon dle něj mohlo ovlivnit úsilí, které vložil na začátku roku do odvety s Pereirou. Prý pak navíc mohlo být snadné Stricklanda přehlížet.

Zdroj: UFC, Twitter, MMA Junkie

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.