Spojte se s námi


Tenis

Brenda Fruhvirtová se dostala do hlavní fáze turnaje WTA! Linda zvítězila turnaj kategorie ITF

Brendě Fruhvirtové se to podařilo. Při své první účasti na turnaji kategorie WTA v mexické Guadalajaře se prokousala kvalifikací a zahraje si hlavní fázi soutěže. Úspěch zaznamenala také její starší sestra Linda, která ovládla turnaj ITF.

Publikováno

dne

Brendě Fruhvirtové se to podařilo. Při své první účasti na turnaji kategorie WTA v mexické Guadalajaře se prokousala kvalifikací a zahraje si hlavní fázi soutěže. Úspěch zaznamenala také její starší sestra Linda, která ovládla turnaj ITF.

Teprve 14letá Brenda Fruhvirtová nejprve v prvním kole kvalifikace porazila bývalou hráčku číslo 5 žebříčku WTA, Italku Sáru Erraniovou. Následně porazila ve finálovém kole kvalifikace Švýcarku Kungovou.

Zápas trval pouhých 59 minut. Brenda sice hned třikrát v zápase ztratila vlastní servis. Její soupeřka ale nedokázala za celý zápas vyhrát ani jeden svůj gem. Fruhvirtová zvítězila ve dvou setech 6:2, 6:1.

V prvním kole hlavní soutěže se střetne česká naděje s opravdu velkou soupeřkou. Bude jí Američanka Sloane Stephensová. Bývalá světová trojka je aktuálně na 56. místě žebříčku WTA.

V minulé sezoně měla americká hráčka zápornou bilanci na tvrdém povrchu 13-15. V letošní sezoně zatím odehrála pouze jediný zápas a to v prvním kole Australian Open, ve kterém podlehla Britce Raducanuové.

V zápase bude favoritkou zkušená Stephensová. Nad její formou a aktuálním rozpoložením ale visí otazník. Uvidíme, jestli se podaří Brendě překvapit další zvučné jméno tenisového světa. Utkání začíná dnes ve 23:00.

Dařilo se také starší ze sester Fruhvirtových, Lindě. Ta dokázala poprvé v této sezoně ovládnout turnaj kategorie ITF. V mexickém Cancunu porazila i dvě hráčky druhé stovky žebříčku a bývalé hráčky top 50.

Na své cestě za titulem na turnaji s dotací 25 000 dolarů neztratila ani set a její tažení ve finále odnesla bývalá 38. hráčka světa, Kanaďanka Rebecca Marinová.

V zápase Linda přišla o jediný gem a kanadskou hráčku porazila za 81 minut 6:3, 6:4. Jde tak o její třetí titul na turnajích ITF, v minulém roce 16letá naděje zvítězila dva turnaje v tuniském Monastiru.

Zdroje: Twitter, Youtube

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.