Spojte se s námi

Tenis

Brenda Fruhvirtová porazila bývalou 5. hráčku světa, její starší sestra Linda je ve finále ITF

Ve skvělé formě hrají v posledních týdnech naděje českého ženského tenisu, sestry Fruhvirtovy. Brenda dostala divokou kartu na turnaj v Guadalajaře a v prvním kole kvalifikace si připsala cenný skalp. Její starší sestra Linda bude dnes bojovat ve finále turnaje ITF.

Publikováno

dne

Ve skvělé formě hrají v posledních týdnech naděje českého ženského tenisu, sestry Fruhvirtovy. Brenda dostala divokou kartu na turnaj v Guadalajaře a v prvním kole kvalifikace si připsala cenný skalp. Její starší sestra Linda bude dnes bojovat ve finále turnaje ITF.

Brenda Fruhvirtová nepřestává ve 14 letech udivovat tenisový svět. V minulých dvou týdnech nejprve dokázala ovládnout dva turnaje okruhu ITF za sebou. Pak přišla první velká šance, když dostala divokou kartu na její první turnaj kategorie WTA.

V první kole kvalifikace ji čekala velekzkušená Italka Sára Erraniová. Bývalá 5. hráčka žebříčku WTA byla v době zápasu na 145. místě. Brenda se ale velkého jména nezalekla a italskou hráčku porazila ve třech setech 7:6, 3:6 a 6:2.

V první setu si obě hráčky braly servis až do stavu 4:4, následně utkání došlo do tiebreaku, kde se více dařilo české naději, která zvítězila ve zkrácené hře 7:2. Ve druhé sadě se ale dařilo více 34leté Italce, která vyhrála druhý set 6:3.

Ve třetím rozhodujícím setu sice nejprve Brenda ztratila první gem. Od té chvíle ale byla na kurtu pouze jedna hráčka a po 38 minutách bylo rozhodnuto o postupujícím do finálového kola kvalifikace.

V ní se Brenda Fruhvirtová střetne se Švýcarkou Kungovou, která je v žebříčku WTA na 315. pozici. Ta hraje spíše turnaje ITF, kde pravidelně končí v prvním kole a na turnaji v Mexiku si připsala teprve svou první výhru v aktuální sezoně.

Utkání proti Švýcarce začíná v 18:00. Favoritkou je nadějná Brenda, která má skvělou formu a s nevýraznou Kungovou by neměla mít problém.

Daří se ale také starší sestře Lindě Fruhvirtové. Na turnaji rovněž v Mexiku, tentokrát v Cancúnu, se probojovala do finále ITF. Na cestě do finálového boje zatím neztratila ani set. V prvním kole porazila 176. hráčku světa, Američanku Parksovou.

V semifinále pak v naprostém klidu zvládla zápas proti Němce Vecicové, když svou soupeřku přejela 6:1, 6:0. Ve finále narazí na kanadskou hráčku Rebeccu Marinovou, která je aktuálně na 161. pozici žebříčku.

Bývalá 38. hráčka světa se v letošní sezoně dokázala dostat do prvního kola Australian Open, kde vypadla s Marií Bouzkovou. Na první turnaji konaném v Cancunu vypadla až v semifinále.

Lindu nečeká jednoduchý souboj, Kanaďanka má letos bilanci 10:3 a bude si chtít spravit chuť po vypadnutí ze semifinále minulý týden. Utkání začíná v 17:00.

Zdroje: WTA, Twitter

Reklama

Oblíbené