Spojte se s námi


Hokej

Bolest a gól! Zacha umlčel kritiky: Už mi to chybělo, hlásil hrdina zápasu

Ten příběh všichni moc dobře známe. Vlastně nebylo v minulosti ani moc co vyprávět, jelikož všechny poznámky pro Pavla Zachu do národního týmu skončily v koši. Teď ale sedmadvacetiletý útočník přijel, vrátil se v pravý čas. Byl to totiž právě on, který jako jediný dokázal dostat kotouč za záda brankáře.

Publikováno

dne

Ten příběh všichni moc dobře známe. Vlastně nebylo v minulosti ani moc co vyprávět, jelikož všechny poznámky pro Pavla Zachu do národního týmu skončily v koši. Teď ale sedmadvacetiletý útočník přijel, vrátil se v pravý čas. Byl to totiž právě on, který jako jediný dokázal dostat kotouč za záda brankáře ve čtvrtfinálovém duelu USA – Česko.

Český tým rozhodně nešel do čtvrtfinále v roli favorita. Američané jasně hlásali, že si s nabitou soupiskou hráčů z NHL přijeli pro zlato. Skupinu v Ostravě zvládli dominantně, do cesty se jim postavilo jen suverénní Švédsko a překvapivě ztratili body proti Slovensku.

Ani národní tým neodehrál základní skupinu špatně, přesto musel ve čtvrtfinále právě na hvězdnou Ameriku. Naštěstí však v závěru první části turnaje dorazilo ze zámoří trio elitních hráčů – Martin Nečas, David Pastrňák a Pavel Zacha. A právě poslední jmenovaný se jako jediný ve čtvrtfinále s USA prosadil.

Já si to užívám. Dostat takovouto šanci hned ze začátku, po dlouhé době si zahrát a dostat tady šanci je super. Každý hráč chce být v téhle situaci, takže já si to užívám a snažím se podat co nejvíc každý zápas,” vyprávěl útočník Bostonu po vítězném duelu pro Český hokej.

Dlouho se spekulovalo, jestli Pavel Zacha vůbec s Davidem Pastrňákem přijede. V minulosti totiž pozvánky do národního týmu pravidelně odmítal, jeho poslední účast v reprezentačním dresu se datuje k juniorskému šampionátu v roce 2016. Nakonec ale talentovaný útočník dorazil a teď může s národním týmem slavit postup do semifinále domácího mistrovství světa.

Šťastný odraz a pak radost

Jeho gól se dá rozhodně zařadit do kategorie šťastných. Ve 27. minutě rozehráli Češi přesilovou hru. Nejdříve výborně udržel útočné pásmo Roman Červenka. Pak David Špaček poslal od modré čáry kotouč do ohně, kde už stál na brankovišti Pavel Zacha. Od jeho výstroje se následně kotouč převalil přes výstroj amerického brankáře a O2 aréna vybuchla nadšením.

Trochu do žeber jsem to dostal. Zabolelo, ale dobrá bolest, takže takhle bych jí bral víc. Kromě té bolesti pak euforie. Naskákali tam hráči a když vidíte tu lavičku a ty fanoušky, bylo to parádní,” rozplýval se střelec vítězného gólu po utkání. A vyzdvihnul také dobrou práci mladého obránce Špačka.

Puků se nezbavuje na modré čáře v přesilovce, nahrává tam výborně, i ta střela, kterou dal. Na to, kolik mu je let, se vůbec nebojí,” kvitoval výkon teprve jednadvacetiletého obránce. Poté se mohl Pavel Zadha ponořit do zážitku, který už léta nezažil.

Když tam začali kluci skákat pár vteřin do konce, když tam Američani vyhodili puk do icingu, to byla jedna z věcí, co mi dlouho chyběla, zaradovat se na střídačce, a pak si poslechnout českou hymnu,” hovořil spokojeně. I díky němu tak jízda českého týmu v Praze nekončí. Už v sobotu vyzve národní tým od 14:20 zatím suverénní Švédy.

Zdroj: Český hokej, MS v hokeji 2024

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.