Blog: Skladba týmu pro nový extraligový ročník nebude lehká

Dva zápasy předkola a fajront! Boj o Masarykův pohár se uzavřel dřív, než vůbec pořádně začal. Pochopitelně, v této nelehké situaci, nebude pro tentokrát nikdo vedení extraligy trhat zlostí hlavu. Pokud si jí nebudou trhat sami majitelé a manažeři, protože vlasy si trhat budou určitě. Koronavirus jim totiž připravil pro následující měsíce řadu otazníků.

www.mountfieldhk.cz

Přirozený proces závěru sezóny je zcela narušen. Pro týmy, které nepostoupily do vyřazovací části, se toho zase tak moc nezměnilo. Z velké části posilovali kádr v závěru přestupového období už pro další sezónu.

Horší už to má první desítka. Management těchto klubů si teď nejspíš bude lámat hlavu, jak naložit se sestavou pro další extraligový ročník. Mnoho otazníků totiž zůstalo nevyřešeno.

Sestava na další sezónu se vždy tvoří po vyhodnocení té uplynulé. Týmy zpravidla posilují v závěru základní části především pro blížící se play-off. Někteří hráči jsou pro vyřazovací část sezóny jako stvoření, přestože do té doby v sezóně tolik nevyčnívají.

A právě play-off mělo trenérům, manažerům a majitelům ukázat, jestli během sezóny nebo před ní, angažovali ta správná esa.

Například Oceláři si ze Splengler Cupu přivezli polsko-kanadskou hvězdu Wojteka Wolskiho. Přes raketově bodový start, v závěru základní části už v sestavě chyběl.

Mezi fanoušky se hlasitě šeptalo, že ho po lehčím zranění vedení Třince šetří pro play-off, ve kterém chtěli opět zaútočit na mistrovský pohár. Jestli to bylo to správné rozhodnutí, to se momentálně nikdo nedozví. Není určitě žádným tajemstvím, že smlouva v platové položce obsahovala vysoké číslo.

V Hradci Králové si zase budou lámat hlavu, jak dál s trenérským tandemem Martinec – Růžička. Šéf Mountfieldu Miroslav Schön v sezóně dosadil na střídačku reprezentačního kouče, aby pozvedl výkonnost hráčů. Před play-off pak prohlásil, že o tom, jestli bude Vladimír Růžička pokračovat v klubu i další sezonu, rozhodne právě vyřazovací část sezóny.

Nebo to ze strany zaměstnavatele klidně může být jen taktická hra, aby Růžičku jen motivoval. Strategie Miroslava Schöna bývá totiž vždy nepředvídatelná.

Pak jsou tady další otazníky. Sparta ještě na konci přestupového období angažovala brankáře Michala Neuvirtha, pravděpodobně právě pro play-off. Jinak by jeho přestup neměl prakticky žádný smysl.

Z Hradce do Komety putoval zase Rudolf Červený. Jak známe z minulosti, taktické manévry v podobě angažování hráčů zvládá Libor Zábranský v Brně velmi dobře. Obzvlášť dobře, když se blíží play-off.

To je jen hrstka otazníků, které teď musí manažeři řešit, aniž by jim mohli borci v klíčové části sezóny ukázat, jestli si místo v sestavě skutečně zaslouží. Jediné pozitivum zůstává v kancelářích vedení klubů při pohledu na kalendář. Na vyřešení těchto otázek mají podstatně více času, než v předešlých letech.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Projekt Restart aneb Kdy se vrátí nejvyšší evropské soutěže

Některé významné evropské ligy už tuto sezónu oficiálně ukončily. Které to jsou a které se naopak připravují na dlouho očekávaný návrat?

Potvrzeno! Götze se po sezoně rozloučí s Dortmundem. Kam zamíří dál?

Fotbalově zde vyrůstal, pak odešel k rivalovi a fanoušky si opět usmířil. Tato sezona je však pro mistra světa z roku 2014...

Nechtěný Coutinho! Bayern Mnichov nevyužil opci na jeho nákup. Několik zájemců se však hlásí z Anglie

Hostování Philippeho Coutinha v bavorském Bayernu se pravděpodobně nepromění v trvalý přestup. Klub nevyužil původní opci, kterou sjednal s Barcelonou, a budoucnost...