Reklama

Blog MS: Úplný chaos! Logiku letošního šampionátu nehledejte. Neexistuje!

Letos je to opravdu mimořádný nářez! Pokud se fanoušci snažili ještě nedávno hledat ve výsledcích šampionátu logiku, myslím, že začínají ztrácet hlavu. Já to tak alespoň mám. V pozdních večerních hodinách sedím u počítače, ještě jednou si projíždím výsledky uplynulého hracího dne, a snažím se v tom najít logiku. Pak to vypnu a jdu bez úspěchu spát.

Zdroj: Jan Beneš, Český hokej

V rámci redakce máme pro zpestření letošního šampionátu takovou tipovačku. Na odlehčení, pro zábavu, o kapesné pro vítěze. O to víc to člověka nutí přemýšlet, jaké výsledky tam nasázet další den, abych se hrdě skupině ostatních redaktorů trhnul. 

Je pravda, že jsem nikdy nebyl žádný excelentní tipér. Nebojím se však říct, že letos na tipování či sázení pohoří snad každý. Však mějte taky koule na to, abyste své poctivě vydělané peníze vsadili na totální outsidery, kteří měli hrát na MS snad jen do počtu.

Ono už to není ale jen o nějakém podcenění. Muže se stát, že se nějaké velké překvapení zrodí už na začátku šampionátu. Většinou však přemýšlíme, který jeden tým vezme na bedra onu senzaci a vyklopí to na velkého favorita turnaje. Užije si svou chvíli slávy.

Letos se však začínáme po probuzení ptát, jestli se vůbec nějakému týmu podaří plnohodnotně podržet status favorita a svého papírově slabšího protivníka rozmetá. 

Slovu “rozmetat” dali skutečnou podobu snad jen Švédové proti Švýcarům (7:0). Paradoxně to byl však opět zápas, ve kterém spousta ponaučených tiperů vsadili na hráče ze země helvetského kříže, aby nemuseli pálit další tiket. S domněním očekávaného úspěchu jim už však dochází plyn v zapalovači, stejně jako velké trumfy v rukávech.

Očekával jsem, že se šampionát výsledkově srovná postupem času. Když už začne jít skutečně do tuhého, tak že zkušenější týmy vytáhnou proti trpaslíkům svůj hokejový um. 

SKUPINA A
TÝMZÁPASYBODY
Slovensko39
Rusko49
Švýcarsko36
Dánsko45
Velká Británie44
Bělorusko 44
Švédsko 33
Česko32
Zdroj: Livesport

Jenomže co nám ukázal poslední den? Kazachstán porazil suverénní Německo, které si během tohoto prazvláštního MS utvořilo status jednoho z velkých favoritů. 

O parník zkušenější Bělorusko pak dostalo na zadek s Velkou Británií, jejichž hráči během uplynulého ročníku skoro ani nebyli na ledě. A pokud ano, tak to bylo v rámci nějakého turnaje, který v závěru sezony alespoň skromně měl nahradit plnohodnotný ročník. Jiní hráči udržovali svou kondici někde v Polsku, kde bych se nedivil, kdyby fanoušci nasazovali brusle na skokanský můstek.

SKUPINA B
TÝMZÁPASYBODY
Německo49
Lotyšsko 37
Finsko 37
Kazachstán 47
USA 36
Kanada43
Norsko 43
Itálie 30
Zdroj: Livesport

Jen si vezmete, v jakém rozdílem tréninkovém a zápasovém procesu jsou hráči, kteří hraji NHL! Ano, není jich tam sice přehršel, ale pořád je jich tam je dost, aby nějakým způsobem pomohli a ovlivnili výsledky elitních týmů.

Všechno vzhůru nohama! Z nestranného hlediska se jedná o mimořádnou chuťovku. Není pochyb o tom, že tento šampionát vstoupí do dějin. 

Jak chcete vlastně logicky chápat, že Dánský Niklas Jensen vede tabulku produktivity? Nebo že se ten samý hráč drží na vrcholu tabulky střelců s Laimem Kirkem z Velké Británie? 

Chápu, že hráče může v dějišti šampionátu rozptylovat velmi striktní bublině a přísná hygienická pravidla. Ale na druhou stranu, ony ty podmínky mají všichni stejné, stejně jako na ledě.

Jestli jsme si mysleli a báli se, že bez fanoušků nebude mít MS šťávu, tak teď jsou většině výběrem nějací fanoušci ukradeni. Možná pro domácí Lotyše by byl splněný sen porazit Kanadu na domácí půdě před vyprodanou halou.

Ty papírově nejlepší týmy, které by ještě nedávno nejslabší účastníky z turnaje raději vyškrtli, se teď strachují o mezinárodní ostudu.

Na hraně propasti jsou Češi, Švédi nebo Kanada, s úsměvem na tváři se pak na vrcholcích tabulek vyhřívají týmy jako Německo, Lotyšsko nebo Slovensko. Postupové pozice pak drží taky Dánsko či Kazachstán.

Tabulky obou skupin se nám tak mimořádně zamotaly. Jestli někdo začíná ztrácet dech při závodu o čtvrtfinále, jsou to tak maximálně Italové. Další mračna už se vztahují i nad týmy ze světové špičky.

Mysleli jste si, že rozumíte hokeji? Já taky. Teď už si to nemyslím. 

Zdroj: IIHF, Livesport 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Spíš si říkám, že velké národy jako Kanada a další, jestli to není tím, že když se nedostanou do kanadské reprezentace tak zkoušejí někde jinde. Kolik Kanaďanů hraje jinde. A to jsme i u dalších národů. Pak další věcí jsou trenéři, každý papírově slabý soupeř si může nabrnknout trenéra z Kanady, Švédska atd. Hráči jednotlivých národních týmů hrajou různě po ligách ve Švédsku, KHL, EBEL atd

  2. Spíš si říkám, že velké národy jako Kanada a další, jestli to není tím, že když se nedostanou do kanadské reprezentace tak zkoušejí někde jinde. Kolik Kanaďanů hraje jinde. A to jsme i u dalších národů. Pak další věcí jsou trenéři, každý papírově slabý soupeř si může nabrnknout trenéra z Kanady, Švédska atd. Hráči jednotlivých národních týmů hrajou různě po ligách ve Švédsku, KHL, EBEL atd

  3. je to i o tom, kdo na koho umí jak hrát. třeba Švýcarskej hokej je dobře organizovanej, ale má kanadský prvky, tak se jim líp hraje na československej kombinační hokej, ale na Švédy si moc vyšlápnout nemůžou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené