Reklama

Blog: Koronavirus vyškrtal na MS řadu hvězd. Šest posil z NHL dává České republice šanci na úspěch 

Už nám to klepe na dveře! Vrchol hokejové sezony (minimálně pro evropské fanoušky) je doslova za dveřmi. Letošní světový šampionát se podle očekávání odehraje za velmi prazvláštních okolností. Ostatně jako celá hokejová sezóna napříč celou planetou.

Zdroj: Jan Beneš, Český hokej

Loni vyřadil koronavirus mistrovství světa úplně. Letos je to přece jen o něco veselejší, ale i tak si na plnohodnotný šampionát budeme muset ještě počkat.

Mezinárodní měření sil v Lotyšsku bude mít dvě velmi citelné absence. Tou první jsou jednoznačně diváci. V průběhu minulého týdne byla otázka možné účasti obecenstva na tribunách odhalena.

Minimálně do čtvrtfinále budeme svědky kostelní atmosféry. Ne, že bychom na to nebyli z průběhu celé sezony zvyklí, ale přece jen jsme na vrcholnou část hokejového ročníku doufali v atraktivnější konec.

Druhou, neméně citlivou absencí, budou hráči z NHL. Ne, že bychom v Lotyšsku žádné neměli vidět, ale celkové číslo bude podstatně nižší než v minulosti.

Může za to pochopitelně opět koronavirus. Hráči NHL tráví už od loňského léta pracovní i nepracovní čas výhradně v bublinách, z čehož se dá chápat, že po tom všem si rádi další velmi přísnou izolaci odpustí.

Proto bude letos na šampionátu tak výrazná absence hvězd. Například u týmu USA jsme si už nějak zvykli, že posílají na MS hlavně mladší a nezkušenější ročníky. 

Zdroj: Twitter Jiřího Hrdiny

V případě Kanady však tomu tak v posledních letech úplně nebylo. Přesto javorové listy sází spíše na mládí, překvapivě za stejný konec to vzal taky například tým Slovenska. 

Začátek světového šampionátu se sice posunul o nějaké tři týdny, než jsme byli zvyklí z minulých let. Ovšem taky NHL musela tuto sezonu svůj start výrazně posunout, takže touha po větším množství hráčů ze zámoří se pro tentokrát neuchytila.

Přestože je v celkovém součtu hráčů NHL méně, rozhodně jim po náročné sezoně patří respekt. Touha reprezentovat svou vlast se nevyhnula ani týmu České republiky, což samozřejmě kvitujeme ze všeho nejvíc.

Když se na to podíváme v kontextu celkového čísla hráčů působících za mořem podle jednotlivých zemí, nevychází z tohoto výběr Filipa Pešána vůbec špatně. Šest posil z nejslavnější ligy je víceméně srovnatelný počet s ostatními evropskými reprezentacemi.

Dobrá příprava, relativně vysoké šance

Po posledním zápase v rámci Českých hokejových her prohlásil komentátor ČT Sport Robert Záruba, že jsme už dlouho neměli takto dobře připravený tým.

Výsledky přípravných zápasů mohly dlouho klamat, jelikož Pešánův výběr nastupoval a vítězil s papírově spíš slabšími soupeři. Jenomže pak sfouknul i na Euro Hockey Tour postupně Švédsko, Finsko i Rusko, čímž to kladné hodnocení přípravného období nabralo náhle zcela jiný rozměr.

Švédský tisk dokonce po vzájemném utkání označil reprezentaci České republiky za největšího kandidáta na zlato. To tady už taky dlouho nebylo! 

Konečný součet uplynulého období čítá devět zápasů a devět vítězství, včetně již zmíněného podniku EHT. Tam jsme už navíc viděli téměř všechny hráče, kteří následně v sobotu večer odletěli do Rigy. 

Stát plný trenérů bude mít samozřejmě opět ty úplně nejvyšší požadavky na konečný výsledek šampionátu. Ať už se náš hokej nachází v jakékoliv pozici ve srovnání se světovou špičkou, nižší cíle by si ani klást neměl. 

Rozhodně se nedá říct, že by tým České republiky měl v Lotyšsku hrát nějaký kompars. Nicméně se určitě daleko víc vyplatí, když zůstane nohama pevně na zemi.

Systém turnaje je nevyzpytatelný. Klidně po devíti vyhraných zápasech v přípravě můžeme zvládnout všech dalších sedm ve skupině, pak nešťastně prohrát jeden ve čtvrtfinále, aby bylo následně označeno účinkování na MS za neúspěch.

Takový je život, takový je hokej. I tak se už na něj moc těšíme!

Zdroj: IIHF, Český hokej 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Zamítnuto! Sparta je venku z boje o Krmenčíka, Bruggy nesouhlasí s hostováním s opcí

Pražská Sparta je, zdá se, venku z boje o reprezentačního útočníka Michaela Krmenčíka. Pavel Vrba jím chtěl posílit ofenzivu, klub na něj však nemá dostatek financí, a tak chtěl situaci vyřešit podobně, jako u Dávida Hancka.

Velká šance pro Českou republiku! Nachází se ve výrazně slabší části pavouka

Česká republika si po prohře s Anglií "užila" hodně kritiky a nadávek. Ani ne pro nemastný výkon, spíše z důvodu, že ztratila druhou příčku a klesla na třetí místo za Chorvaty. Po dohrání všech zápasů skupiny se to však jako nevýhoda nejeví.

Francie vítězem skupiny smrti! Dva góly Ronalda na výhru nestačily

Poslední své zápasy ve skupině smrti odehrála také mužstva Portugalska a Francie. Francouzi šli do zápasu s jistotou postupu, to se ale nedá říct o Portugalsku.
Reklama