Blog: Jágr si zaslouží důstojnější konec, ale hlavně daleko větší uznání od veřejnosti

Po sestupu Kladna do první ligy a s přerušením play-off kvůli korinaviru, zmizel Jaromír Jágr z předních stránek zpravodajských deníků. Pro novináře se stal velkou rybou, jejich denním chlebem, jelikož lidé hltali každou informaci o hokejovém velebohu. Ať už bude ve své bohaté kariéře pokračovat nebo ne, jedno je jasné. Mělo by se o něm mluvit a psát už napořád. Jen možná trochu jinak, než je tomu dnes.

Zdroj: rytirikladno.cz

Kdybychom se sta lidí zeptali před deseti lety, jaký mají názor na Jágra, odhaduji, že devadesát pět by jich bylo pozitivně nakloněných. Kdybychom se sta lidí zeptali na Jágra dnes, už by asi tolik opěvovaný nebyl. Jak smutné!

Zatímco děti od tatínků, kteří křičí na Jágra nadávky na tribuně, vysedávají v deseti letech celé dny s tabletem v ruce, Jarda v tomto věku makal na statku, k tomu dělal jeden až dva tisíce dřepů a sto kliků denně. Bez ohledu na to, jestli měl ten den zápas nebo trénink na ledě. A tohle není o dnešní době, ale o přístupu. Tím se samozřejmě trochu dostávám k jinému tématu, ke kterému se jednoho dne jistě rád dopíšu.

“Muže si za to sám!”, vykřikují lidé dnes na sociálních sítích nebo u piva v hospodě. Dál totiž mnoho jedinců v životě ani nedokráčí. Ale za co českou legendu vůbec shazují?

V roce 2018 za sebou definitivně zavřel dveře v NHL. Rozhodl se pomoct kladenským rytířům zpátky do extraligy. Pomoct klubu, který ho katapultoval do světového hokeje. A byl schopen pro tu pomoc udělat prakticky cokoliv!

Neustálá zranění ho neudržela v dlouhodobém zápasovém tempu. Aby mohl však kladenským pomoct v případné baráži o extraligu, musel si připsat za klub 26 startů. Zranění ho bohužel limitovalo natolik, že to prakticky reálné nebylo. Přesto tuhle příležitost nevzdal a naskakoval na led na pár vteřin, jen aby dosáhl požadovaného čísla. I přesto, že ve vzduchu visela varianta, že se Kladno baráže vůbec nedočká, nebo už ho zranění do sestavy nepustí. A to se taky stalo.

Embed from Getty Images

Na Jágra se valila kritika z ochozů ze všech stran. Jestli má za potřebí dělat ze sebe šaška a takhle se ztrapňovat. Že tím špiní jen své jméno nebo dokonce jméno českého hokeje. Především mu to nejvíc vyčítali lidé, kterých se tato situace vůbec netýkala. Což je koneckonců na poměry našeho národa zcela typické.

Byl to čistě jeho počin, jeho rozhodnutí. Přestože lidé na něj pokřikovali, mohl jen kroutit hlavou. Byl ochoten pro Kladno udělat vše! Bez ohledu na negativní a neúctivý pohled veřejnosti.

I v další sezóně ho občas brzdila zranění, nicméně Kladnu do extraligy už pomohl. Co víc, na ledě byl pochopitelně ve většině zápasů nejlepším hráčem.

Mnoho lidí se od té doby s negativními komentáři na sociálních síti v tichosti stáhlo. Čekali na jakýkoliv jeho nepodařený výrok, aby si mohli do hvězdy zase kopnout.

Ten nastal v letošní sezóně, kdy jeden z největších zpravodajských portálů v naši zemi přišel s bulvární zprávou.

Tady bych se rád zastavil. Přestože téma o uzavření ligy je námětem k diskuzi do budoucna, rozhodně nebyla na pořadu dne. Ta zpráva, jak já říkám rád, bulvárního typu, obsahovala úplně jiné parametry. Dle jejich slov bylo uzavření nevyhnutelné a mělo k němu dojít během několika týdnu. Vše potvrzené, už jde jen o formalitu.
Z možných plánu do budoucnosti byla rázem hotová věc. Tím v naší hokejové zemi způsobili nevídaný poplach.

Články jistých portálů jsou bohužel vypouštěny jen pro způsobení hoaxu. O to větší poprask to byl, když v čele celého rozhodnutí měl stát údajný ambasador akce – Jaromír Jágr.

Česká legenda se k situaci následně vyjádřila prostřednictvím svého facebookového profilu. Poukázal především na špatné financování sportu v naši zemi a obtížné shánění sponzorů. Ujistil své fanoušky, že v čele žádné takovéto organizace nesedí a pouze vyjádřil svůj názor k dané věci.

Jen pro pořádek, nejsem zastánce uzavření ligy! A už vůbec ne způsobem, který tento chaos v českém hokeji vyvolal.

Jaromír Jágr se však dívá na celou věc z pohledu, který z tribuny nemáme. Těžko pro Kladno shání sponzory, kteří nevidí jistotu, že svou reklamu uvidí v nejvyšší české lize. S touto problematikou se potýkají všechny kluby, stojící na hraně mezi extraligou a první ligou. A proto tyto organizace budou většinou v nejlepším případě patřit dlouho na dno extraligové tabulky, než se jim podaří sehnat stabilního sponzora. Vždy je tady pohled hráče, fanouška, ale i majitele. Bez ani jednoho hrotu tohoto trojúhelníku by liga nemohla fungovat.

Na další vlnu až nenávistných pokřiků Jágr nereagoval. Svou hokejovou kvalitu nadále dokazoval dobrými výkony na ledě a vyprodával stadiony soupeřů.

Embed from Getty Images

Dnes se podstatná část nenávistných fanoušků už zase usmívá. Ba co víc! Smějí se nahlas a ukazuji škodolibě prstem. Jágrovo Kladno po nevydařeném závěru sezóny padá zpátky do první ligy. Už jen za tu neúctivost bych to nepřál asi žádnému týmu méně.

Obzvlášť po tom, jakým způsobem se Rytíři v extralize prali, navzdory k těžké finanční situaci. Během sezóny Jágr přivedl prakticky jen dva hráče (Godlu a Vampolu), což bylo pro udržení konkurence nezbytně nutné. Jinak extraligu v drtivé většině hráli ti, kteří si jí vybojovali. Přesně tak, jak osmašedesátka před rokem po postupu mezi elitu slíbila. Kladenskému hokeji ale zlomila vaz jedenácti zápasová šňůra bez vítězství.

Po tom všem se Jágr dočkal pískotu z tribun a urážlivých transparentů.

Lidé už zapomněli, koho opěvovali po triumfu v Naganu ´98 nebo po zlatém Mistrovství světa v roce 2005 či 2010. Už zapomněli, kvůli komu podstatná část čechů vstávala uprostřed noci, když některá televize přenášela zápasy Pittsburghu nebo Washingtonu. Už zapomněli, kolik malých hokejistů ve zlaté generaci začalo hrát hokej, na které dneska koukáme a povzbuzujeme je. Mnoho mladých kluků inspiruje k tomuto počinu dodnes. Děti totiž nemají důvod nenávidět někoho, kdo je inspiruje a přináší jim radost.

Přesto jsem rád, že se mezi těmi večnými kritiky, kteří jsou ve většině případů nespokojení hlavně se svými životy, najdou i lidé, kteří tuto legendu dokáží ocenit a zatleskat mu vestoje. I v jeho osmačtyřiceti letech jsem přesvědčen, že je to jeden z nejpodstatnějších faktorů pro budoucnost českého hokeje, kterému tolik dal a ještě bude schopen dát. Třebaže to už nebude zrovna z ledové plochy.

Mnoho lidí mu vyčítá, že by se měl věnovat jiným věcem. Že by měl založit rodinu a zplodit malého Jágra dřív, než mu “ujede vlak”. Jak rádi by mu mnozí ten život organizovali, radili mu, co a jak by měl ve svém věku dělat.

Přitom on dělá to, po čem mnoho lidí celý život pouze sní. Něco, co miluje ze všeho nejvíc. On sám prakticky nejlépe ví, co mu v životě dává největší smysl, ačkoliv je to pro mnohé tak nepochopitelné.

Zdroj: rytirikladno.cz

Teď stojí Jaromír Jágr před velkým rozhodnutím. Jestli ještě najde po tak obrovské porážce chuť do hokeje. Třeba nakonec ano. Jarda byl vždycky obrovský bojovník. A jestli sám uzná, že má ještě týmu co dát, pomůže mu i na ledě. Zavřít kariéru po největším hokejovém zklamání, by nebylo pro takovou legendu ani trochu důstojné.

Třeba se ještě jednou nadechne. Kousne se, noci bude trávit na kladenském zimáku a pomůže Rytířům zpátky do extraligy. A ten zabručený páprda támhle vzadu u piva, mu do toho nemá co kecat.

A kdyby ne, nelze mu vyčítat vůbec nic! Jeho kariéra bezesporu obohatila naše životy napříč několika generacemi. Ty hokejové určitě!

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. ano,Jarda je vynikajici sportovec,jen morálně selhal.Všichni jsme ho milovaly za 68 na zádech,pak se sebral a šel hrát za okupanty hokej.Aby toho nebylo málo,tak pro prachy dělal stbákovy a komunistovy reklamu na kuřata,a pak vlezl Zemanovy do prdele,aby dostal metál,a aby jsem mohl přitáhnout několik desitek čínanů,který se nikdy hokej hrát nenaučej,hlavně že jsou ztoho škvarky

  • Kdybys to napsal česky, tak jsou to fajn postřehy s kterými nelze, než souhlasit. Jestli mi je Jardy v něčem líto, tak jednak, že nedokázal včas odejít (D.Haškovi se to povedlo jen tak tak), a jednak, že díky absenci v NHL díky nesmyslnému kolaborantskému angažmá v rusácké KHL nedosáhl v NHL na ty zbylé rekordy. Teď mám sice radost, že skončil takhle potupně, ale jen proto, že už od dob Hlinky fandím Litvínovu.

   • To je tvůj pohled na Jardu.Je to pohled závistivého kluka.Je zřejmé,že Jardovi nesaháš ani po kotníky.Ten pro republiku něco udělal,proslavil ji ve světě díky sportu,který miloval a miluje.Jistě patříš mezi několik málo lidí,kteří o něm takto uvažují.Měl by ses stydět.A to uznání od prezidenta,on si ho zasloužil bez toho aby mu někam lezl.To není Jardův styl.Prostě byl a je borec.A peníze z reklam?Ty on nepotřebuje pro sebe ale pro chod Rytířů.A na závěr,je mi smutno číst takovýto tvůj komentář.Ještě jednou styď se a i vy se stejnými názory.

  • Blbecku vzdyt ty peníze z reklamy narval do Kladna. Na to ti fakt ten sádlem obrostly mladý mozecek nestačí?

  • Někdo leze do zadku Fialovi a někdo Zemanovi. Každý sportovec je poplatný politikům kteří jsou u koryta. A jen tak mimo v Číně propagoval HOKEJ ne Zemana. To jen u některých lidí nenávist k prezidentovi a vládě zatemňuje myšlení a odsuzuje Jágra za něco co mělo zcela jiný účel a jen zásluhou bulváru na něj nyní včetně tebe koukáte jako Zemanova zaprodance . Měj se

  • Asi máte špatnou paměť kolik hráčů a trenérů hrálo v Rusku tak podle Vás je zrádce tak raději nečtěte bulvár . Nesaháte mu ani né pod kolena

  • Ty se vole hlavně douč češtinu, než někoho začneš špinit. Hrubek jako máku, to by jeden blil.

 2. Před mnoha lety jsem byla se svým přítele v Kravařích na exhibičním hokejovém utkání, kde hrál i Jaromír Jágr, byly tam i jiné hokejové hvězdy, ale Jágr hrál jako by šlo o zápas v NHL , s nasazením a láskou k hokeji. On prostě je hvězda a nic na tom nezmění ani čas, věk, neúspěchy. Mám ho pořád velmi ráda a líbí se mi jeho elán a vášeň pro hokej. A jestli ho dnes někdo zatracuje a kritizuje…, říkám si, že i když hvězdy na obloze zakryjí mraky, tak i tam někde za nimi září…a to platí i v případě Jaromíra Jágra.

 3. Nezaslouží může si za to sám. Zářnej příklad toho kdy ma dělat co umí a ne se srát do věci kterejm nerozumí. Jinak geniální hráč.

 4. Teď už mít děti, starat se o ně a předávat zkušenosti.
  Neměl by čekat, až si o něho budou naši hrdinové otírat nos.
  A to přijde, takový je život. Śverák

 5. Já už nevím kdo tohle řekl poprvé, zda-li Karel Čapek nebo Jan Werich, ale znělo to takto: “V Čechách se úspěch neodpouští!”

 6. A co jako to mu mám jít lízat prdel jistě byl a je borec v hokeji ok bez debat.Ale kvůli němu si nesednu na prdel.Jsou tu i jiní co si zaslouží ocenění víc třeba zdravotní sestry.Ty narozdíl od mistra nedostávají takovou výplatu tak nevím co si panáček představuje!

 7. A to se v článku nepíše nic o tom jak moc se Jágr ztrapnil jako bezpáteřní člověk v Číně. Jako Zemanova loutka. Tohle taky neměl zapotřebí, nemusel to dělat ale dělal to. Jágr je trapák a může si za to sám.

 8. jágra uznávám ,udělal pro prezentaci česka a je vzorem pro mladý sportovce jak ,,nikdo jiný,,.nyní si trochu naběhl na estébáka- což vždy znamená polibek smrti.přeju jardovi ,se uhlídal a vykašlal se na politiky .a věnoval se sportu jako trenér ,manežel cokoli hlavně ať už se nefotí s tím bezcharakterním pánem premierem.

 9. Je to borec který všem lidem v ČR dělal 30 let radost. Ti kdo ho teď pomlouvají ať jdou do prdele!!

 10. Ono je to trochu všechno jinak. Každý má právo na svůj názor, jsme svobodná společnost. ale také bohužel Češi. Vysvětlím. A v dnešní době je to zvlášť markantní. Jaromír je a vždycky bude legenda. Svou pílí toho dosáhl víc, než se podaří 99% české populace. A rozhodně to nebylo jen o štěstí. Proč obzvláště mladá společnost zavrhuje někoho, kdo něco na svém poli dokázal? MBA – mladý, blbý, arogantní…Já tomu říkám Eurospartek. Vezměme to z dnešních dnů. Kolik z vás se vrátilo ze zahraničí jen o chloupek dřív, než začala karanténa. Kolik z Vás vyměnilo bezpečnost za (asi už zaplacený) zájezd do nesmírného nákazového rizika. A kolik z Vás místo přísné karantény chodilo nakupovat? Dříve se říkalo, kdo jsi bez viny, hoď kamenem. V tomhle případě by těch kamenů moc nelítalo. Jsem Sparťan, zažil jsem na vlastní kůži porážku Realu Madrid 3:2, zažil jsem i spoustu titulů v ochozech, ale také jsem byl jsem na stadionu, když nám nedávno Kladno dalo 4:8, ale nesmutnil jsem. Byl jsem šťastný, že vidím skvěle hrát legendu a na rozdíl od většiny haly jsem na konci tleskal. Klub a věrnost k němu je jedna věc, úcta k člověku, fenomenálnímu člověku, věc druhá.

  • Tak Čecháčkům se nelíbí, źe pan Jágr jel do Číny a sehnal finance? A proč nekritizují Čecháčci české firmy, které lezou do Číny jako třeba Škoda? Neposerte se, pan Jágr udělal dobře, vytěžil pro český hokej prachy za to, že čínští hokejisti mohou sbírat zkušenosti u nás, proč ne, je na čase, aby se hokej rozšířil.
   Čecháčkům se nelíbí Jágrův kontakt se Zemanem a Babišem? Zeman byl demokraticky zvolen lidem a Babiš vyhrává každé volby, tak ho asi většina lidí chce. A s kým se Jágr setkává, po tom je vám, kamárádům “Milionů sraček”, leda tak hovno!

  • Díky za to, co jste napsal. Absolutní souhlas. To co dokáží vyplodit někteří rádoby chytráci je neskutečné. Jediné možnmé vyjádření. Jsou to spratci. Ještě jednou díky. A hodně zdraví v této hrozné době. Švarc

 11. Jééé, konečně se alespoň chvilku nedočítám o tom rozmazleném mamánkovi. PS: Kam se hrabe na Václava Nedomanskýho. Ten, kdyby mohl hrát od 18 let v NHL, byl by možná největší hojejová hvězda všech dob.

 12. JJ už je pomalej a ta dlloouuháá hokejka,aby dosáhl na puk…hrůza.
  Podle mě měl přijet dřív pomáhat Kladnu s postupem a udržením.tak o 5 let dříve.
  Neboť ten tým měl štěstíčko a byl dobře sestavenej, chybělo jen kousek zkušeností.

  Jo a ten znak rytíře je ošklivej , nechte si navrhnout hezčí.

  • Vlkodakdruhý 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ ty jsi vážně nula. Je vidět že hokeji vůbec nerozumíš a zřejmě ani lidskému tělu nerozumíš, když po něm ve 48 letech chceš aby byl nejrychlejší na ledu.

 13. To je zase panečku v názorovém fóru slezina chytrolínů co vědí přesně co a jak má kdo dělat, jak se má chovat a co nejlépe říkat. Čecháčství na plný pecky. Pindat do věcí do kterých je každýmu kulový. Ale jasně, máme přeci tu svobodu a můžeme všechno, hlavně kecat a sami prd dokázat. I když Jarda není zrovna můj favorit tak je naprosto jeho věc co dělá. Pokud dělá co má rád je to naprosto v pořádku. Už moje babička říkala, že by si měl nejprve člověk zamést před vlastním prahem a pak čumět jinam. Bohužel doba pokročila, jen tím nesprávným směrem. Tak demokracii zdar a žvanilům zvlášť.

 14. Je neuvěřitelné, kolik blbů a imbecilů má naše země. Vy, kteří tady Jardu Jágra haníte, vy nejspíše máte problémy sami se sebou a pouze závidíte. Jinak si to neumím vysvětlit. Uvědomte si, že se tady bavíte a soudíte především ,,pana,, hokejistu, který dělá pouze svou práci, kterou miluje a obětuje ji vše v dobách dobrých i zlých. Kdo z Vás objetuje práci tolik, co on? Tak se proboha vzpamatujte a uvědomte si, že Jaromír Jágr byl, je a bude největší hokejovou ikonou této země a za to mu patří obrovské uznání, čest a přání brzkého návratu mezi hokejovou elitu s jeho Kladnem.

  • Jako hokejistu ho uznavam maximalne, jako cloveka, kolaboranta se Zemanem, Babisem bych jeste rozchodil, ale delat poskoka komunisticke cinske propagande, to nema obdoby! Jak muze nekdo tak hluboce klesnout…

 15. Jaromír Jágr, si najlepší a budeš vždy najlepší u mňa obdiv a klobúk dole.
  Mrzí ma ze to nevyšlo.
  Dúfam a to vravím asi za všetkých priaznivcov Jágra, že budeš pokračovať.
  Zaslúžiš si každopádne viac od spoločnosti

 16. Jardo máš můj obdiv, nenech se otrávit a dělej dál co tě baví ať už to bude hokej nebo ne. Já bych si strašně moc rád, aby jsi to ještě s Kladnem zkusil. Ať na stadióně dál modrobílé vlajky vlají.

 17. Když dával Jágr góly řvala celá republika a teď na něj hovada křičî a pîskajî,typický český zas…..chovánî!!!!!

 18. Nevím co chce pan redaktor dokázat tímto blahořečenňím. Nelíbí se mi jak jednostranně je článek napsaný. Samozřejmě že je Jagruv přínos pro světový hokej obrovský. Něco v tom směru dokázal. Posbíral mnoho úspěchů, ocenění, ovlivnil nespočet lidí, ať už starších, nebo mladších. Ale vnucovat někomu názor, že musí někoho obdivovat bez sebemenší známky kritiky je hloupost. Máte opačný názor na 68.Jste pitomci a nerozumíte ničemu. To chtěl autor článku sdělit? Ano, Jagrova kariéra zaslouží obdiv,avšak jeho mimosportovní aktivity nikoliv. Je to můj názor. A o to jde. Každý si může utvořit svůj pohled na věc, bez toho aby byl druhým zatracován. Je to věc diskuse, i ta se dá vést klidně, bez emocí a urážek.

 19. No konečně rozumný článek k JJ.nebyl jsem dříve v dobách jeho největší slávy jeho fanouškem ale postupně mi přijde že jako osobnost vyzral a ty jeho názory jsou pro mě hodnotnější než u řady politiku. TEDY ZA ME JJ VELKÝ RESPEKT A UZNÁNÍ ZA TO CO DOKÁZAL ALE I ZA TO CO NYNÍ DĚLÁ V KLADNU. Po tom konci sezóny a těch nenavistnych komentářích a mediální svanici bych se však nedivil, kdyby vzal zbytek peněz a přesunul se někam kde si ho váží a projevují mu mnohem více respektu. Zde by pak mohl vychovavat nové hvězdy hokeje a snad by ti kritici měli klid, i když vlastně zase by to bylo téma hodit jedovatou slinu. Přestávám se divit tomu že toto zemi vládne garnitura jaká vládne a že na hradě sedí opakovaně ten prolhanej pomstichtivej dědek. Co bychom chtěli s takovým materiálem v podhradí. Je mi jen z toho trochu smutno a budu rád když mě děti půjdou do světa., neboť v této zaprdene, závistive a jedovaté kotlině je nic hezkého nečeká.

 20. Jarda je Buh… hokejovy. Nic vic, nic mene. Kvuli uspechu a penezum se zproneveril svemu cislu 68. Ruskem to zacalo, Zemanem a Babisem pokracovalo a (zatim) nejvetsim selhanim ( snad) skoncilo. Podat ruku komunistickem cinskemu vrahovi… to uz je absolutni upadek lidske moralky.
  Jarda je evidentne neplodny, uz davno by si ho nektera z jeho nocleznic pojistila, ale ono to proste jede, Jarousek proste nebude.

 21. Jarda Jágr skvělý hokejista to mu nikdo neupírá! Vstoupil nepřímo do politiky tím ,když ,jako známý sportovec ,podporoval plejádu postkomunistických politiků jeho rozhodnutí proč ne?! Ale musel počítat s tím ,že ne všichni v těchto jeho postojích budou soulasit,proto prosím autora článku ,nechte na každém ,jaké zaujme stanovisko k počinům pana Jâgra ,článek nabádá až k patetickému obdivu. Za sebe ať hraje hokej ,jak dlouho chce ,ale ne na zádech s číslem 68,které pro mě už dávno jeho význam zdefraudoval!!!!

 22. Nechápu jak může hyenicky národ takto kopat do Někoho co reprezentuje tuto republiku, která jen závidí berou si do huby Pana Jardu a přitom sami nic nedokázali jsou líní,a jen Jágr dal dětem dost do vínku kdyby nebylo jej nikoho by tento sport nezajímal , především by neměl kdo hrát inspiruje a má v sobě neskutečný motor! co máte vy”že si dovolujete do takového Člověka J”* kopat , jakoby nestačilo že se po něm vezou ženský který jsou nic po něm vyšplhají a pak jej odkopnou jak kus onuce zlatokopky který si nedokáží vážit takyho Človíčka jako je Jarda ,🙈 hůř než zlatokopky sami nikdo nic neumíte ale kritizovat a kopat když někdo potřebuje porozumění byť pohladit to neumíte tak si laskavě rozmyslete co vypustíte z vaši nevymáchaný huby !!!!!

 23. Jsem překvapen kolik pitomců, podléhajících názorům nevzdělaným a hloupým novinářům, se v republice najde. Utěšuje mne jen skutečnost, že kritici Jágra patří mezi zakomplexované chudáky, kteří v životě ničeho nedosáhli, mají pocit méněcennosti a svoji frustraci si vybíjí v podobných diskusích. To, že Jágr neleze Američanům do prdele má asi nějaký důvod. S morálkou to vůbec nesouvisí.

 24. Jarda jako hokejista patřil mezi největší hvězdy. Za jeho výkony, pracovitost, talent i oddanost sportu ho obdivovali všichni fanoušci hokeje po celém světě. To je ale pouze jedna stránka osobnosti. I v době největší slávy měl Jágr své mouchy, o kterých se nepsalo a nebo jen na okraj (gamblerství, mamánkovství..) To, že nedokázal odehrát více zápasů v NHL, není vinou výluky. Jeho rozhodnutí hrát u Putina a tím nepřímo podporovat jeho režim skrýval za svou víru. Nakonec se vrátil do NHL a vymetal kdejakou štaci a už v té době bylo vidět, že je ochoten udělat cokoliv, aby zůstal u pramene. A po návratu do ČR nám tuto svoji vlastnost předvedl v civilním životě. Otočka o 180° v podpoře stb ka a jeho věrného spojence na Hradě. A zase jde jen o peníze. Kdo asi tak bude rozdělovat peníze pro sport? Prosťáček Hnilička? Ba ne , opět ten, ke komu se Jarda lísá. BABIŠ. A proč Bureš dosazuje do agentury tyto týpky. No protože populisticky ukazuje, kdo ho podporuje, aby si vše nakonec udělal podle sebe.
  Jako hokejistu Jágra uznávám, ale jako člověk je pro mě absolutní loser. A takového člověka za vzor svým vnoučatům dávat nebudu.

  • Dle mého názoru jste spíše loser Vy a je mi Vás líto. Ani né Vás, jako spíše Vašich vnoučat. Zajímalo by mě zdali Vy jste ochoten pro svoji práci udělat tolik co on pro hokej. Jelikož o Vás nikdo nikdy neslyšel, tak asi ne.

   • Vzhledem k tomu, že Jardu jsem několikrát potkal a měl jsem tu čest i pracovně, tak vím o čem píši. Nikde jsem nenapsal o tom, že nebyl dobrý hokejista a nebo že by byl lempl a naopak jsem uznal jeho HOKEJOVE kvality. Ale člověk se neposuzuje zda umí bruslit nebo dávat esa či rychle točit volantem. Člověk se posuzuje na sklonku své profi kariéry či po ní, podle toho jaké má morální hodnoty. Můj otec mě vždy vštěpoval myšlenku: Až se budeš sápat nahoru, chovej se tak, aby až budeš padat dolů, tak aby ti někdo odpověděl na pozdrav. No a tady v tomto případě 68 se to nějak nepovedlo.

 25. Jan dával přiklad Jardy a zdravotní sestry ano má těžkou práci a málo peněz a urcitě pomohla zdravotně hodně lidem a co Jarda ten zase pomohl spoustu mladým klukům se neflákat nesedět u televize pak u počítače nebo v partě kouřit na popíjet ale zkusit štěstí jako Jarda. Jak víte Jarda dřel aby mohl toto dokázat. A jak sestřičce jsou vděčni příbuzní nemocných tak Jardovi rodiče dětí kteří díky Jardoví měli štěstí a nebo přinejmenším se stali dobrými sportovci a ne pivní flakači co pak píšou takové píč……..ny. Ano taky neschvaluje návštěvu Číny ale zatím 99% jeho života mě přináší radost tak kůli blbosti a on ví ho nezatratím. Ruku srdce kdo v životě neudělal kopanec akorát Vás nikdo nezná tak se to neřeší

 26. Jaromíre, prý je karma zdarma, tak o tu Vaši se vůbec nebojte. Doufám, že se nenecháte odradit, zase naskočíte a budete dělat věci, které považujete za správné.

 27. Jaromír Jágr je jednoznačně největší hokejová osobnost naší historie včetně té slovenské. Zaslouží si úctu, obdiv a respekt, nic jiného. Negativní komentáře jsou pro maločechy typické, jsme zaprděnej a připosranej národ, kterej neodpouští úspěch. Ne každý může být špičkovým sportovcem s kariérou do 50-ti plus, ale každý má možnost se v životě uplatnit, stačí se jenom snažit a něco pro to udělat. Ti, co to nedokáží si za to v naprosté většině mohou sami a nejde jen o sport. Jágrovi a potažmo celému Kladnu samolitr přeju brzký návrat do extraligy, určitě na to mají.

 28. J.Jágr je pohledný,urostlý,vysoký a jako Beckham a Ronaldo mají mnoho sympatizantů,protože jsou hezcí,asi s křivou hubou by tolik obdivovatelů neměli a mimo toho jsou to dobří sportovci a manekýni,proto si vydělávají reklamou a dělají to všichni slavní lidé viz Clooney nebo Julia Roberts a další.Dnešní doba je dobou reklam.

 29. Rekl bych, ze si ty reakce Jagr vyslouzil predevsim svym politickym exhibicionismem. Navstevami v Cine, na hrade, na capim hnizde… at se venuje hokeji. Tomu rozumi. Ale jinak… ?

 30. Tak nějak mi je smutno z toho, jakým národem nepřejících ciniků jsme se stali. Jarda Jágr od dítěte dřel a dře dodnes. Po zásluze odměněn úspěchy, o kterých si všichni můžeme nechat zdát. Všichni jsme ho uctívali jako hokejového boha a střízlivě uvažující lidé své názory nezmění, ani kdyby kolaboroval třeba s mimozemšťany. Jarda Jágr je hokejový fenomén, což mu nikdy nikdo nevezme. Jestli inklinuje k prezidentu Zemanovi, k Číně, k Rusku, pro mně za mně třeba ke Grńsku, nebo Alfě Centauri, co kde sdílí za své názory, své myšlenky, nikoho neopravňuje ho shazovat a hanit. Jak praví sama Bible svatá-“kdo jsi bez hříchu, hoď první kamenem”. Takže ruku na srdce-kdo z nás dosáhl tolik co Jarda Jágr? Kdo z nás má názory a komentáře méně zavádějící, než Jarda Jágr? V hospůdce u pivínka si třepíme papule tak nesmyslnými žvásty, aby jsme se před okolím zviditelnili… Sakra, kdo dal tomuhle národu právo, soudit fenomenálního Pana hokejistu, pro jeho soukromí, pro názory a člověčenství??? Je to bezesporu hokejový Bůh a vždy bude! Ať už se vám to líbí, nebo ne, právě on pozvedl hokej v malé středoevropské zemi až do hokejového nebe! Úspěch se v naší zemi neodpouští, to je staré moudro. Hlavně neodpouští zkrachovalci, kteří v životě nic nedosáhli. Závist čehokoli, co má druhý navíc, to je nám všem vlastní. Tak pokud už tu někdo něco, někoho hodnotí, tak prosím Jardu Jágra pro hokej a vše s ním souvisící, nikoli o tu veškerou omáčku kolem jeho soukromí. S tím se musí srovnat on sám. A my ostatní, zamysleme se spíše každý sám nad sebou, zameťme si před vlastním prahem a buďme po právu hrdí na to, že právě v naší zemi se rodí tací lidé, jako je Jarda Jágr, kteří za naší malou zem, hravě strčí do kapsy stamilionové národy…

 31. Stydím se za ty lidi co ho urážejí Jarda je legenda českého hokeje i když jsem fanoušek komety Jarda je legenda a vždycky bude .musela bych se zbláznit abych na něj někde pískala a snad ho urážela a hlavně za co lidi jsou zlý a neprejicni slávu a přesně jak napsal jeden pán na každém stadionu vždy stoupla nastevnost .Jarda je osobnost a pro mnoho normálních lidí zůstane

 32. Byl jediný důvod proč jsem se začal opět zajímat o hokejovou ligu a dle návštěvnosti na stadionech nejsem sám. Bude škoda jestli s tím sekne…ale co by dělal že 🙂

 33. Tak Čecháčkům se nelíbí, źe pan Jágr jel do Číny a sehnal finance? A proč nekritizují Čecháčci české firmy, které lezou do Číny jako třeba Škoda? Neposerte se, pan Jágr udělal dobře, vytěžil pro český hokej prachy za to, že čínští hokejisti mohou sbírat zkušenosti u nás, proč ne, je na čase, aby se hokej rozšířil.
  Čecháčkům se nelíbí Jágrův kontakt se Zemanem a Babišem? Zeman byl demokraticky zvolen lidem a Babiš vyhrává každé volby, tak ho asi většina lidí chce. A s kým se Jágr setkává, po tom je vám, kamárádům “Milionů sraček”, leda tak hovno!

 34. Jarda je vzor. Kdyby každý udělal aspoň polovinu pro náš hokej jako on, tak nás v zahraničí vynáší do nebe. Jardo, hlavně nic nevzdávej

 35. Nikdo nedokázal to co on!A nikdo nemá právo urážet a polemizovat o člověku, který toho tolik dokázal a doufám, že dokáže v hokeji ještě hodně. Měli bychom jsi takových lidí vážit a já jsi určitě p. Jágra vážit budu do konce života a moc mu děkuji za ty krásné hokejové chvíle, které jsem měl možnost vidět v Americe i v Česku. 🙌🙌🙌🙌👍👍👍

 36. Nerozumím vyjádření že Pána Jágra kritizují jen lidé, kteří v životě sami nikdy nic nedokázali. Sport dělám pouze proto že chci být v dobré fyzické kondici. Nemám ambice sbírat tituly ve fotbale, hokeji, tenise nebo jiném sportu. Taky nemám tušení proč kvůli tomu o ostatních lidech, kdedo tvrdí že jsou idioti a podobně. Já například vybudoval z ničeho celkem úspěšnou firmu, která dává práci druhým lidem a mám z toho dobrý pocit. Tak jestliže je to málo a někdo bude tvrdit, že o proti Jagrovi jsem nic nedokázal, tak potom už vážně netuším. Je lehké anonymně všechny nazvat gaučáky, lenochy atd. Neznám lidi na tomto fóru, tudíž ani nemám v úmyslu je sprostě urážet. Nevím kdo dokázal více a kdo zas méně. Každý ať posoudí sám co je pro společnost přínosné. Jestli titul z MS, či jeden zachraněný život. Každý děláme to co nám jde nejlépe. Dík a čau

 37. Jsem už kapku starší ročník a proto pamatuji Jiříka, Machače, Pospíšila, Pepu Černého, Nedomanského a tak dál. To byli skvělí hokejisté, opravdového hokeje, ne dnešního likvidování hráčů v neférových soubojích, nebo dokonce úmyslné zraňování protihráče, na což jsou v NHL vyčlenění hráči. U Jágra je to jinak, začal mnohem později, tím neříkám, že byl špatný, to ne, ale prostě neuměl v nejlepším říci dost, já jsem král této soutěže, ukázal jsem, že to umím a odcházím. A tak se stalo, že spadl do stádia, kdy prosil po odehraných cca 20ti úspěšných sezonách v NHL o angažmá, načež byl sprostě vyhozen. Je to velmi smutný konec, pro kdysi špičkového hokejistu…

 38. tady by bylo tak krásně, kdyby si každý zametl před svým prahem.Že my vždy víme, co by měl udělat ten druhý. Nechte chlapce dělat co ho baví,hrál jsem hokej dlouho,zahrál jsem si i proti němu, na ledě byl docela machr, nemusel jsem ho, hlavně i proto ,že byl prostě lepší a o dost hodně než všichni ostatní. Ale nyní je mi přes padesát a vím jak sport bolí, jestli máš miliony nebo ne. Má můj obdiv, za to co dokázal a doufám,že ještě bude hrát dokud ho to bude bavit.tak tedy ještě jednou, starejme se každý sám o sebe a bude krásně…

 39. Pan Jagr je zivouci legenda, coz mnoho lidi nechape. O nem se bude mluvit a psat i za vice nez sto let, v dobe, kdy si na jeho kritiky ani vlastni potomci nevzpomenou…

 40. Tento mamánek, hokej umí, ale život není jenom o hokeji, i když u nás ve Švejkově nikdy člověk neví. Morálně selhal, leze Maovi do zádele, je to bezcharakterní hokejka. Tedy co má veřejnost ocenit a uznat ? Kolik Ti za tento blog Rosťo Jára zaplatil ? )

 41. Nechte Jardu žít udělal pro sport víc než pro sebe. Já si myslím, že by takoví mělo být více, podívejte se kam těm sport jde…..

 42. Když čtu ty zakompexovaný a stupidní příspěvky nedivím se že jsme jako národ takovej póvl! Kdo z těch ichytlů co tu Jardu kritizují nikdy nelezl do prdele svému šéfovi, nezahnul manželce, neudělal nějakou sviňárnu, neudělal nějakej průšvih??
  To jste všichni Mirkové Dušínové?
  Leda hovno. Kecalové, vychcánci, poserové, kolaboranti, prospěcháři, zlodějíčci, blbečci.
  Nemusím Jágra milovat, ale měl bych mít tolik slušnosti, inteligence a úcty a držet zobák.
  Pokud ho neznáte osobně, nebyli jste s ním ani v Čině, ani u Zemana nebo Babiše tak nemůžete vědět co se tam dělo a co kde Jarda říkal. To co napíšou noviny (všeobecně) je pravda tak z poloviny. Takže pokud to berete jako bernou minci jste stupidní ovce a chudáci.
  Bohužel tyhle symptomy ale vykazuje minimálně 50% obyvatel české kotliny takže se není co divit..

 43. Je to těžký končit s kariérou Jarda prostě hokej miluje a nekouká jestli mu to zrovna jde ale přesto byl za Kladno hodně produktivní vždy jsem mu fandil a budu taky jsem sportoval do svých 45let a vím jak je to těžké musím před ním semknout jen je smutné jak někdo ho kritizuje když sám ničeho nedosáhl pro mne je to ikona moc rád bych poseděl s ním a řekl jak jsem ho měl moc rád a stále ho uznávám Jardo jsi borec

 44. Rozdělím-li ho na tři větve, tak první hokejová, tam se mu nedá upřít jeho zasloužení se o vše, co pro český hokej udělal. Ať už jméno v NHL, nebo i úspěchy z MS. To bez debaty. Druhá politicky angažovaná, bych řekl akorát, tak co každej máme nějaké politické preference. Někdo fandí ANO, jiný ODS, jiný TOPce apod., tak to že Babiš se Zemanem jsou v neoblibě nemůžem tím škatulkovat ostatní. A ta poslední manažersko-vedoucí větev, tam si asi znepřátelil nejvíce lidí a to tím, že vloni prohlašoval, že přímý postup a sestup je nejsportovnější a letos se klonil k uzavření ligy, takže dost lidí to vzalo jako obrat typu jsem v extralize, tak si to pojistím na co nejdéle.

 45. Chápu snahu každého účastníka extraligy, že jej děsí Chance liga. Tak jako je jen jeden vítěz musí být i někdo poslední. V Chance lize je možná 5 vážných zájemců o extraligu, tedy výhoda “nesestupu” se rovná nevýhodě “nepostupu”. Abych mohl být šťastný, musím zažít i zklamání. O tom je sport. Uzavření extraligy je korupce.

 46. Hahaha …. ziju uz od ’83 v USA a uprimni fanouskove hokeje kdekoliv vedi o cem Jagr byl, je a zustane. Talent a disciplina od boha. Preju vsem kritikum kousek jeho talentu a discipiny at uz hrajete hokej ci kuzelky. Je to o poctivem pristupu k zivotu.

 47. O tom jaký je Jarda vyjímečný hokejista se nemusíme bavit, takového hráče nám závidí celý hokejový svět.Je to hráč který se narodí jednou za sto let a možná že i za více. Jen se divím některým lidem že si vůbec dovolí jeho kritiku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Letenský svatostánek, aneb místo, kde se psala historie ČR, a především domov všech Sparťanů

Na Letné, jak se přezdívá Generali Česká Pojišťovna Aréně, se odehrály velké fotbalové bitvy, k velkým zápasům zde nastoupila i česká reprezentace a poblíž se tvořila budoucnost české demokracie.

Kouč Lampard byl oficiálně odvolán! Jeho nástupcem by měl být bývalý kouč PSG

Bylo jen otázkou času, než přijde radikální změna na pozici trenéra Chelsea. Vedení klubu se v pondělí definitivně rozhodlo vyhodit Franka Lamparda. Legenda Chelsea doplatila na nepříznivé výsledky týmu. Jeho nástupcem by měl být Thomas Tuchel.

Neuvěřitelné statistiky Jindřicha Trpišovského! Stane se historicky nejlepším koučem Slavie?

Slavia Praha si v sobotu poradila s Karvinou, na jejíž půdě dokázala vyhrát 3:1. I nadále tak pokračuje ve své dominanci napříč Fortuna ligou a po patnácti kolech je stále neporažená. Za úspěchy sešívaných z velké části stojí trenér Jindřich Trpišovský, který má nakročeno k tomu, aby se zapsal do slávistických kronik...