Hokej

Bitva mezi Američany a Švédy o lepší postavení v tabulce se rozhodovala až v prodloužení

Zajímavý souboj mezi reprezentací USA a Švédska se uskutečnil během sobotního dopoledne, kdy si oba týmy chtěly vydobýt co nejlepší postupovou pozici před blížícím se čtvrtfinále. Ani jedna strana však po 60 minutách nezvítězila.

Zajímavý souboj mezi reprezentací USA a Švédska se uskutečnil během sobotního dopoledne, kdy si oba týmy chtěly vydobýt co nejlepší postupovou pozici před blížícím se čtvrtfinále. Ani jedna strana však po 60 minutách nezvítězila, a proto rozhodovalo až prodloužení.

Švédsko se před zápasem nacházelo na druhém místě se ziskem 11 bodů a zatím na turnaji nepoznalo přemožitele. Na druhé straně hráči USA jednou prohráli, a tak se nacházeli na třetím místě se ziskem 8 bodů.

Lépe utkání začalo pro Švédsko, které šlo brzy do vedení. Ve třetí minutě Lang poslal křižnou přihrávku před bránu, kde rychle letící puk tečoval Rasmus Dahlin. Tečovaný kotouč přeletěl brankářův beton a Švédové šli do vedení.

Tým USA se však brzy dočkal vyrovnání. Po necelých šesti minutách se na hranici pravého kruhu ocitl nehlídaný Adam Gaudette, který přesně zamířil do vzdálenějšího horního rohu branku. Švédský brankář na střelu neviděl a bylo srovnáno. Asistenci si připsal Meyers a Peeke.

První třetina byla velmi vyrovnaná, šance se vytvářely na obou stranách, přesto další branka v první dvacetiminutovce nepadla. Oba týmy šestkrát vystřelily na bránu svého soupeře.

V polovině zápasu se Švédsko opět dostalo do vedení, ale radovalo se jen chvíli, protože branka se zrušila po přezkoumání videem. Švédsko se dostalo do přečíslení, kde si Carl Grundström s Petersonem vyšachovali brankáře. Avšak na žádost Američanů se vstřelený gól musel přezkoumat. Trenérská výzva byla úspěšná, protože přechodu do útočného pásma předcházel ofsajd.

Vypadalo to, že druhá třetina skončí bez branek, i když se šance tvořily na obou stranách. Nicméně minutu před koncem se týmu USA podařilo využít přesilovou hru. Po kombinaci se prosadil Nate Schmidt, kterému přihrával Gaudette a Tynan.

Třetí třetina začala tedy za stavu 2:1 pro USA. S tím se však Švédové nechtěli smířit. Šance se opět tvořily na obou stranách, ani jedno z mužstev nepolevovalo.

Snaha se nakonec vyplatila Švédům, kteří vyrovnali. Americkému obránci Hughesovi se při rozehrávce zlomila hůl, a tak vyslal Carla Grundströma napříč osamocenému brankáři. Útočník mířil přesně do horního růžku a branky se nakonec v dnešním zápase dočkal, i když mu první byla odvolána.

Další branka však do konce základní hrací doby nepadla, a proto muselo přijít na řadu prodloužení. Dlouho to vypadalo, že dojde i na nájezdy, ale pár vteřin před koncem se Američané dostali do přečíslení, kde se podruhé v zápasy prosadil Adam Gaudette po přihrávce Tynana.

USA získává dva body do tabulky, zatímco Švédsko jediný. Pořadí se však nemění, protože Švédové mají 12 bodů a Američané 10. Večer se na USA může bodově dotáhnout naše reprezentace.