Spojte se s námi


Hokej

Bílí Tygři přicházejí o klíčového beka! Američan McCoshen míří do KHL. Když si chce vydělat, nebudeme mu bránit, říká Pešán

Bílí Tygři přicházejí o svého elitní beka. Americký útočník Ian McCoshen i přes nedávné roční prodloužení smlouvy klub opouští a míří do KHL. V této lize oblékne dres čínského celku Kunlun Red Star.

Publikováno

dne

Bílí Tygři přicházejí o svého elitní beka. Americký útočník Ian McCoshen i přes nedávné roční prodloužení smlouvy klub opouští a míří do KHL. V této lize oblékne dres čínského celku Kunlun Red Star.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Ian McCoshen přišel do Liberce teprve před sezónou 2023/24. Rodák z Anaheimu pochopitelně dlouhou dobu strávil v zámoří a přes univerzitní ligy se dostal až na farmu Floridy Panthers.

Do NHL poprvé nakoukl v ročníku 2016/17, když v dresu Panthers zapsal tři zápasy. Dalších 38 a 19 přidal v následujících dvou letech, pevně se ale ve floridské organizaci nikdy neuchytil. Sezóny 2019/20, 2020/21 a 2021/22 strávil už jen na farmě.

A tak právě po konci sezóny 2021/22 zamířil ze zámoří do Evropy, a to konkrétně do finského Ässät Pori. V tomto klubu pravidelně hrál, během 59 utkání zaznamenal 7 branek a 21 asistencí. Dohromady tedy 28 kanadských bodů.

Ve Finsku však vydržel pouze jeden rok, poté přestoupil právě do Liberce. V dresu Bílých Tygrů odehrál až na dvě utkání celou základní část. Včetně play off nastupoval pravidelně v prvním nebo druhém obranném páru.

Za 50 zápasů v základní části zapsal 12 kanadských bodů. Nejprve se zdálo, že v Liberci vydrží minimálně ještě další sezónu, když dvanáctého dubna letošního roku podepsal s klubem roční prodloužení smlouvy. Jenže realita je aktuálně jiná.

McCoshen míří do KHL

McCoshen nakonec Bílé Tygry opouští a míří do KHL, konkrétně do čínského klubu Kunlun Red Star. Nutno dodat, v Liberci byl druhým nejvytěžovanějším bekem a první volbou Filipa Pešána pro hru v oslabení.

„Ian měl u nás podepsanou smlouvu na příští sezonu s výstupní klauzulí do konce května. Tu se rozhodl využít, chce si jít vydělat peníze do KHL. My mu v tom nechceme a nebudeme bránit a zároveň mu přejeme, ať se mu v novém angažmá daří,“ řekl hlavní kouč Liberce Filip Pešán na klubovém webu.

Zdroj: Bílí Tygři Liberec, Elite Prospects

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.