Spojte se s námi


Hokej

Bílí Tygři odpálili přestupovou bombu! Do Liberce míří český obránce z NHL. Morální lídr a vzor pro mladé, má jasno Pešán

Tak tohle čekal asi jen málokdo. Bílí Tygři odpálili v pátek odpoledne vskutku velkou přestupovou bombu. Do Liberce se totiž po sedmi letech vrací obránce Radim Šimek, který dlouhá léta působil v organizaci San Jose Sharks. Jak jeho příchod okomentoval trenér Filip Pešán?

Publikováno

dne

Tak tohle čekal asi jen málokdo. Bílí Tygři odpálili v pátek odpoledne vskutku velkou přestupovou bombu. Do Liberce se totiž po sedmi letech vrací obránce Radim Šimek, který dlouhá léta působil v organizaci San Jose Sharks. Jak jeho příchod okomentoval trenér Filip Pešán?

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Velký návrat po sedmi letech. Český bek Radim Šimek hokejově vyrostl v Benátkách nad Jizerou, v juniorském věku se ovšem přesunul právě do Liberce.

V extralize pak postupem času sbíral čím dál víc startů, v prvním týmu se nadobro uchytil v sezóně 2014/15, když za A-tým Liberce odehrál 47 zápasů. Coby produktivní ofenzivní obránce odehrál v dresu Bílých Tygrů ještě další dvě sezóny.

Nutno dodat, za své výkony si také vysloužil pozvánku do reprezentace, účastnil se dvou světových šampionátů. Největší kariérní posun nicméně zaznamenal v ročníku 2017/18, kdy se přestěhoval do zámoří, konkrétně do organizace San Jose.

Tento ročník sice ještě strávil na farmě, poté už se ale přesunul k hlavnímu týmu – Sharks. Nikdy ovšem neodehrál celý počet zápasů v základní části, tedy 82. I tak ale do sezóny 2023/24 nasbíral v NHL solidních 209 startů.

Během své štace v NHL zapsal další účast na MS. Poslední rok ale strávil na farmě jako kapitán týmu. A tak se nakonec není čemu divit, že se Šimek vrací domů. V Liberci podepsal kontrakt na tři roky.

Bílí Tygři odpálili přestupovou bombu, vrací se Šimek

„V hlavě jsem měl, že chci k Tygrům a jsem nesmírně rád, že se sem po sedmi letech vracím. Chci navázat na výkony, které jsem tu předváděl před svým odchodem do Ameriky,“ řekla nová posila Bílých Tygrů na klubovém webu.

„Radima Šimka netřeba dlouze představovat. Do naší organizace přichází skvělý člověk a vynikající hokejista, morální lídr a vzor pro naše mladé hráče. Do NHL se prosadil díky svojí vynikající hře v defenzivě v kombinaci s ofenzivními choutkami a já věřím, že takový hokej od Radima v tygřím dresu opět uvidíme. Jsem rád, že minimálně v dalších třech letech bude Radim výraznou tváří našeho klubu,“ uvedl trenér Pešán.

Zdroj: Bílí Tygři Liberec, Elite Prospects

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.