Spojte se s námi


Hokej

Berani si mnou ruce! Zlín vítá velkou posilu, z Komety se domů vrací útočník Holík

To, o čem se spekulovalo v posledních dnech, je v tuto chvíli černé na bílém. Prvoligový tým PSG Berani Zlín vítá do svých řad navrátilce a odchovance Petra Holíka, jenž přichází z brněnské Komety. Opačným směrem putuje obránce Marek Hrbas. Kluby se domluvily na hostování do konce sezony.

Publikováno

dne

To, o čem se spekulovalo v posledních dnech, je v tuto chvíli černé na bílém. Prvoligový tým PSG Berani Zlín vítá do svých řad navrátilce a odchovance. Domů se totiž vrací Petr Holík, jenž přichází z brněnské Komety. Opačným směrem putuje obránce Marek Hrbas. Kluby se domluvily na hostování do konce sezony.

První spekulace kolem možné výměny se vyrojily v průběhu minulého týdne. Více zdrojů hovořilo o tom, že se má od pondělí hlásit v mateřském Zlíně útočník Komety Petr Holík. Tak se taky stalo. Oba kluby o tom informovaly v pondělí dopoledne.

Jsem velice rád, že se nakonec vše podařilo a Petra zase uvidíme ve žluto-modrém dresu. V rámci bodování extraligy je to jeden z nejlepších odchovanců našeho klubu. Věřím, že právě Petr bude velkou posilou a že i s příchodem trenéra Richarda Kapuše dostane tým ten správný impuls,“ napsal na webu Zlína generální manažer Jan Pravda.

Holík odešel ze Zlína před necelými sedmi lety. Po angažmá v KHL a Mladé Boleslavi pak od roku 2018 zakotvil v Brně, kde se stal základním kamenem Komety. Pravidelně patřil mezi nejproduktivnější hráče týmu i celé ligy.

Ještě loni byl v rámci Tipsport Extraligy čtvrtým nejproduktivnějším hráčem. Dokázal bodovat i bez svého dlouholetého parťáka Petera Muellera, který před minulou sezonou zamířil do Vítkovic. Letos je ale všechno jinak.

Jednatřicetiletý útočník se v aktuálním extraligovém ročníku trápil. Během 30 zápasů zaznamenal pouhých 11 bodů za 3 góly a 8 nahrávek. Postupně v poslední době klesal také jeho čas na ledě. Z tohoto hlediska se jedná výměna jako ideální řešení.

Bude Holík ve Zlíně elitním hráčem?

Petr Holík má v Kometě platnou smlouvu ještě do konce příští sezony. Oba kluby se dohodly na hostování do konce tohoto ročníku. Berani tento krok kvitují, s Holíkem přichází do prvoligového klubu také hromada zkušeností. Vždyť ještě loni zlínský odchovanec oblékal dres národního týmu.

Berani navíc posilu hledali. V tuto chvíli jim patří sedmá příčka v tabulce Chance Ligy. Vedení klubu si je ale vědomo, že s vynaloženými financemi by měl hrát tým v horních patrech tabulky. Také proto sáhl manegment k několika změnám, včetně trenérského obsazení.

Opačným směrem naopak míří do Brna obránce Marek Hrbas. Ani ten nepřichází do neznáma, do Komety se vrací po necelém roce. Během 35 zápasů zaznamenal třicetiletý bek 8 kanadských bodů za 2 branky a 6 asistencí.

Zdroj: Tipsport Extraliga, PSG Berani Zlín

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.