Reklama

Bellator dává svým bojovníkům téměř 45 % ze svých výdělků, UFC pouze 16!

Nejslavnější organizace MMA je neustále kritizována. UFC totiž podle svých kritiků nedostatečně platí své bojovníky, kteří musí doplácet část přípravy ze svého a mnozí si rozhodně nežijí na vysoké úrovni.

Výplaty zápasníků UFC, to je téma, které rezonuje napříč MMA komunitou již delší dobu. Dana White totiž své zápasníky příliš dobře neplatí.

Jen malé procento příjmů UFC jde na výplaty, což kritizuje i bývalý zkušený rozhodčí John McCarthy, který sdílel právě tyto procenta na svém Twitteru.

UFC totiž vyplácí pouze 16 % příjmů zápasníkům, oproti tomu Bellator 44,7 %. Nejlépe je na tom MLB, tedy nejvyšší baseballová liga, která dává svým sportovcům 54 %.

Podobně je na tom i NBA a NFL. UFC tedy vychází z tohoto přehledu suverénně nejhůře a je tak s podivem, že se nadále snaží svá čísla držet na tak nízké hladině.

Mnoho zápasníků si nyní říká o větší gáži, přičemž mnozí již v organizaci skončili. White je ale jiného názoru a nic na tom měnit nehodlá.

“Od doby, co jsem začal vlastnit tuhle firmu, se platy bojovníků každoročně zvyšovaly. Je jasné, že nikdy nebude zápasník, který přijde a řekne, že mu UFC platí příliš. Každý, kdo se stane šampionem, se dělí o příjmy z pay per view (PPV). Taková je platová politika. Pokud se ti to nelíbí, založ si vlastní MMA organizaci a zaplať jim, co chtějí, abys jim zaplatil. Takhle to prostě děláme my,” řekl.

Zdroj: MMA Shorties

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené