Spojte se s námi


Basketbal

Basketbalisté USA vyšlou na olympijské hry další hvězdný tým vedený Jamesem a Currym!

Výběr USA již oznámil nominaci 11 ze 12 hráčů, které vyšle na olympijské hry v Paříži vybojovat páté zlato v řadě. Nutno podotknout, že se jedná o další velmi nabitý tým.

Publikováno

dne

Výběr USA již oznámil nominaci 11 ze 12 hráčů, které vyšle na olympijské hry v Paříži vybojovat páté zlato v řadě. Nutno podotknout, že se jedná o další velmi nabitý tým.

USA povedou hvězdy kalibru Lebron James a Stephen Curry

Největší hvězdou v nominaci je hrající legenda Lebron James. 39letý veterán a historicky nejlepší střelec NBA i play off se neztratil ani v letošní sezoně. V průměru zapisoval skoro 25 bodů na zápas, což se nikdy v historii v tak pokročilém věku žádnému hráči v NBA nepodařilo.

Čtyřnásobný nejužitečnější hráč základní části NBA se účastní již svých čtvrtých OH a prvních od roku 2012. Ve své sbírce má dvě zlaté medaile a jeden bronz z roku 2004. Další hvězdou celku je Stephen Curry, který v 36letech bude reprezentovat USA pod pěti kruhy vůbec poprvé.

Nejlepší střelec trojek v historii NBA má ve své sbírce dvě zlata z MS, ovšem zlato z OH je pro něj obrovské lákadlo. Tím ovšem výčet hvězd v týmu nekončí. Samozřejmě v nominaci chybí ostrostřelec Joel Embiid, který se teprve zotavuje po operaci. A soustředí se především na play off aby pomohl svému cellu z Philadelphie dojít co nejdál.

USA vyšle další Dream Team

V nominaci nechybí Jamesův spoluhráč z Los Angeles Lakers Anthony Davis – 31letý hráč má rovněž ve své sbírce zlato jak z OH tak i z MS. A stejně jako James se na olympijských hrách objeví po 12 letech. Dalším článkem do mozaiky je Kevin Durant.

Ten bude reprezentovat USA na 4. olympiádě v řadě a vždy , když reprezentoval svou zemi bylo z toho zlato. Navíc samozřejmě patřil k nejlepším střelcům v týmu. Kevin Durant v letošní sezoně vystoupal do desítky nejlepších střelců NBA. Navíc Durant s Jamesem nastřílel jen v základní části NBA dohromady přes 68 tisíc bodů!

Mladou krev bude zastupovat Devin Booker, jež je zase spoluhráčem Duranta ve Phoenixu. Tato pětice hráčů je absolutně nejlepším týmem, který se na olympiádě v Paříži objeví. A to jsou na soupisce další hvězdy z nastupující generace jako je Jayson Tatum a Jrue Holiday, dvojice hrající za nejlepší celek posledních dvou sezon v základní části z Bostonu.

Dále Anthony Edwards z Minnesoty, Tyrese Halliburton, jenž dokáže vyprodukovat velké množství přihrávek do zakončení a Bam Adebayo z MIami. A to je ještě jedno místečko volné. USA by klidně poskládalo 2 týmy, co si půjdou pro zlato. A vypadá to, že v Paříži se alespoň basketbalový turnaj opět promění v exhibici zámořského výběru.

Zdroj: NBA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.