Spojte se s námi


Basketbal

Basket Brno předvádí na dvou frontách rozdílné výkony: V lize se zvedá, zatímco v Evropě stále nepoznal chuť výhry

Basket Brno prochází zajímavým obdobím, když se pokouší vyrovnat s rozdílnými výkony v domácí soutěži a na mezinárodní scéně. Zatímco v domácí lize nabírá formu, kdy po špatném startu stoupl mezi nejlepší sedmičku, v evropské soutěži zaznamenává zatím jenom porážky.

Publikováno

dne

Basket Brno prochází zajímavým obdobím, když se pokouší vyrovnat s rozdílnými výkony v domácí soutěži a na mezinárodní scéně. Zatímco v domácí lize nabírá formu, kdy po špatném startu stoupl mezi nejlepší sedmičku, v evropské soutěži zaznamenává zatím jenom porážky. Brněnští basketbalisté se účastní ENBL, kde po čtyřech zápasech okupují předposlední příčku.

V NBL se Basket Brno pomalu připojuje opět k těm nejlepším

Brno se v české basketbalové lize prezentuje jako silný konkurent s ambicemi uspět. S několika klíčovými vítězstvími a konzistentními výkony na domácím hřišti se tým posunul v tabulce.

Zpočátku sezony v Kooperativa národní basketbalové lize patřili Brňané k nejhorším celkům. Nyní patří mezi sedm nejlepších a míří stále výš. Poslední tři zápasy to jasně dokazují, kdy sice prohráli s mistrem z Opavy 76:79, ale se silným soupeřem předvedli velmi vyrovnaný výkon.

Následoval skalp Nymburku 81:79 a vítězství nad Kolínem 77:72, kdy Brno ani jednou během utkání neprohrávalo. Další utkání Basket Brno čeká až 30. prosince, kdy se utkají s Děčínem.

Tento duel s dalším kvalitním soupeřem by měl ukázat, zda forma Brňanů může nadále pokračovat. V případě úspěchu by mohli v tabulce poskočit opět výše.

Na evropské scéně se Brnu zatím nepoštěstilo

Evropská soutěž ENBL přinesla týmu z Brna několik zajímavých výzev. Střetávají se s těžkými soupeři, kteří představují vyšší úroveň konkurence. Klíčovými faktory jsou mimo jiné síla soupeřů, odlišný herní styl a potřeba přizpůsobit se různým taktikám.

Tým se snaží rychle učit z těchto evropských výzev a posunout svou výkonnost na vyšší úroveň. To se však zatím nepodařilo. Basket Brno neuspěl se soupeřem z Anglie, Rumunska, Polska a v posledním utkání ani s týmem z Estonska.

Situace ve skupině, kde okupují předposlední příčku, vypadá velmi špatně. Ale stále může přijít skvělá forma, již potkali v domácí lize. V takovém případě by Brno mohlo zabojovat i o postup v Evropě, čímž by si splnilo jeden z předsezonních cílů.

Zdroj: Basket Brno

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.