Spojte se s námi


Basketbal

Předsezonní tisková konference Basketu Brno: Snem je titul, cílem nejlepší šestka

Tým Basket Brno před začátkem sezony 2023/2024 uspořádal tiskovou konferenci. Své proslovy a následné dotazy zodpovídali generální manažer Roman Marko, hlavní trenér Martin Vaněk, hráč Ondřej Šiška a manažer mládeže Martin Vyroubal.

Publikováno

dne

Tým Basket Brno před začátkem sezony 2023/2024 uspořádal tiskovou konferenci. Své proslovy a následné dotazy zodpovídali generální manažer Roman Marko, hlavní trenér Martin Vaněk, hráč Ondřej Šiška a manažer mládeže Martin Vyroubal.

Generální manažer shrnul týmové cíle a představil nové posily

„Budeme hrát tři soutěže, Kooperativa NBL, Český pohár a severoevropskou ligu ENBL. Pochopitelně neznáme sílu soupeřů, ale věříme, že se současným kádrem budeme schopni atakovat první šestku. Ligu začínáme pěti venkovními zápasy, takže ten start bude velmi obtížný. Jsme ale připraveni se s tím poprat a chceme zahájit sezonu kvalitně,“ zahájil tiskovou konferenci Roman Marko.

V severoevropské lize ENBL by si generální manažer Basketu Brno přál, aby se tým v osmičlenné skupině umístil do čtvrtého místa, čímž by si zajistil postup do čtvrtfinále. V základní skupině Brňané odehrají sedm utkání, čtyřikrát se představí doma a třikrát vyjedou do zahraničí.

Poslední soutěží je Český pohár, kde by chtěl, aby Brno postoupilo mezi nejlepší osmičku. Vzhledem k úpravě formátu soutěže mezi Top8 postoupí čtyři nejlepší české týmy a čtyři týmy ze Slovenska.

Dále Marko pokračoval s novými posilami: „Co se týče hráčského kádru, rozhodli jsme se posílit Ondrou Šiškou, což je hráč na pozici 1-2, který bude patřit k oporám týmu, což dokazuje i v přípravě.“

„Zatím jsme se domluvili se dvěma cizinci, Greg Lee patří k lídrům tohoto týmu a ukazuje, že bude pro tým přínosem. Druhý zahraniční hráč je Tomas Zdanavičius, který přišel z Interu Bratislava a také patří k oporám týmu. Oba cizinci prokazují v dobrém světle a výsledky se jednoznačně budou opírat o jejích výkony.“

Hlavní trenér zhodnotil přípravu Basketu Brno

Martin Vaněk, který převzal místo hlavního trenéra po odchodu Lubomíra Růžičky, si vedení mužstva vychvaluje a těší se na novou sezonu v nové roli.

„Příprava na novou sezonu probíhá podle našich představ, jsme bez větších zranění, za což jsem rád. Co se týče zápasů, jsem spokojen.“

„Začátek ligy pro nás nebude jednoduchý, jsme poměrně mladý tým a hrajeme pět kol venku s dobrými soupeři. Nečeká nás nic lehkého, ale to odhodlání týmu tam je a myslím, že jestli odehrajeme kvalitní zápasy, tak nás to může do sezony nakopnout.“

Vaněk také zmínil, že je velmi rád z poskládání týmu. Těší jej další spolupráce s Viktorem Půlpánem a těší se na výkony Ondřeje Šišky.

Ondřej Šiška promluvil o nové sezoně z pohledu hráčů

,,V šatně i na hřišti to vypadá zatím dobře, nálada v týmu je skvělá. Není žádným tajemstvím, že Brno poslední roky míří na ty nejvyšší příčky, takže uděláme všechno proto, aby se nám to splnilo,“ začala nová brněnská posila.

„Do Brna přicházím po osmi letech, což už je celkem dlouhá doba. Přicházím o něco zkušenější, což se budu snažit předat dál do týmu. Co se týče cílů, budeme se snažit hrát první šestku, ale za mě nevidím důvod, proč si nedávat ještě vyšší cíle,“ nebojí se Šiška.

Zdroj: Basket Brno

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.