Spojte se s námi

Hokej

Bartošák opět řádí! Napadl svého otce, opět ho dohnaly omamné látky. Případ řeší policie

Devětadvacetiletý reprezentační brankář Patrik Bartošák už je opět středem pozornosti, opět je to však mimo brankoviště. Podle sportovního zpravodajství iSport napadl svého otce Dušana Bartošáka. Ten veřejně do médií podal přímou zpověď.

Publikováno

dne

Devětadvacetiletý reprezentační brankář Patrik Bartošák už je opět středem pozornosti, opět je to však mimo brankoviště. Podle sportovního zpravodajství iSport napadl svého otce Dušana Bartošáka. Ten veřejně do médií podal přímou zpověď. Otec bývalého brankáře Vítkovic či Třince už vše nahlásil taky na policii.

Není to zdaleka poprvé, co lítá Patrik Bartošák v podobném průšvihu. Poprvé bylo o něm v této souvislosti slyšet v listopadu 2017, kdy byl během svého angažmá v Americe obviněný a nakonec i odsouzený za domácí násilí. Tenkrát měl podle zámořských médií napadnout a škrtit svou americkou přítelkyni.

I díky tomu se nakonec vrátil do Česka, kde nastupoval v dresu mateřských Vítkovic. Celou dobu však v médiích i na veřejnosti obvinění odmítal: „Kdo mě zná a ví, jaký jsem, tak ví, že nejsem žádný vrah nebo kriminálník,” citoval jeho tehdejší slova iSport.

O další průšvihy se postaral, když v roce 2019 přestoupil do Třince. Mluvilo se o velice lukrativní smlouvě. Bartošák se měl stát u Ocelářů po odchodu Šimona Hrubce do KHL jasnou jedničkou.

Už během prvních měsíců angažmá se potýkal s velkými problémy především s alkoholem. Vrcholem bylo, když ho během reprezentační přestávky zastavila za volantem pod vlivem policie. Následoval rychlý konec v Třinci. Ve stejnou dobu Bartošák své problémy přiznal. Rozhodl se přerušit kariéru a vyhledat odbornou pomoc.

Po několika měsících se k hokeji vrátil a vydal se na sever. Dodnes působí jako opora v týmu Pelicans Lahti, svých temných stínů se ale nezbavil.

Teď jej jeho otec Dušan obvinil a nahlásil na polici za napadení: „Byli jsme domluvení, že budeme hlídat vnuka, jel jsem pro něho. Než jsem tam jel, volal mi otec jeho ženy, že Patrik asi v něčem zase lítá, že mají strach. Jestli bych mu otcovsky nedomluvil,” vyprávěl nyní otec otevřeně pro iSport.

Dodal však, že jeho pokus o domluvu měl nepříjemný konec: „Chytnul mě pod krkem, vláčel mě celou chodbou a fláknul se mnou o protější sousedovy dveře,” řekl otec velmi známého brankáře, který se po této kolizi ocitl v pracovní neschopnosti.

Ačkoliv si je vědom, že je jeho otec, tak přiznal, že problémy s Patrikem přetrvávají už dlouhou dobu, než aby pořad mlčel. Následně řekl, že jeho syn funguje denně pod vlivem omamných látek, přičemž záměrně nezmínil konkrétně jen alkohol. Jestli byl však jeho syn pod vlivem i během napadení, to potvrdit nemůže.

Dušan Bartošák přiznal, že ho Patrik nenapadl poprvé. V roce 2016 po návratu z USA s ním údajně vysklil dveře. Problémy s reprezentačním gólmanem ale měli i další.

Napadl mého bratra, v hospodě při rodinném pokeru. Svého staršího bráchu, i mladšího bráchu – dokonce na své vlastní svatbě, loni. Konflikt měl i s bývalým švagrem Radkem (Bonkem), tři nebo čtyři roky zpátky. Takhle už to opravdu dál nejde,” uzavřel svou upřímnou zpověď. 

Zdroj: iSport

Reklama

Oblíbené