Spojte se s námi


Hokej

Bartošák do Hradce, Pešán zpátky do Liberce aneb spekulace Jakuba Koreise

SPEKULACE – Do uzavření přestupového okna Tipsport Extraligy zbývají poslední dny, přesto je ohledně hráčských přesunů stále docela ticho. Nějaké přestupy se možná ještě urodí, nicméně klidná situace nám naznačuje, že nemůžeme očekávat žádnou divočinu. Zároveň ale kluby v těchto měsících staví kádry i na další sezonu. A tam už je o něco živěji.

Publikováno

dne

SPEKULACE – Do uzavření přestupového okna Tipsport Extraligy zbývají poslední dny, přesto je ohledně hráčských přesunů stále docela ticho. Nějaké přestupy se možná ještě urodí, nicméně klidná situace nám naznačuje, že nemůžeme očekávat žádnou divočinu. Zároveň ale kluby v těchto měsících staví kádry i na další sezonu. A tam už je o něco živěji.

Extraligové ani prvoligové kluby už nemají povinnost o svých podpisech pro další sezony mlčet, ani tak ale žádné oficiality nečekejme.

Hráči jsou do konce extraligového ročníku zavázání svému aktuálnímu zaměstnavateli, o domluvených přestupech se nahlas v českém prostředí nemluví. Spoustu informací tak budeme muset nejspíš až do konce aktuálního ročníku označit jen za spekulace. 

Hned několik spekulací odpálil na svém Twitteru v sobotu odpoledne bývalý hokejista, reportér a expert O2 TV Sport Jakub Koreis. Jako první informoval veřejnost o návratu Filipa Pešána do Liberce.

Bývalý kouč české hokejové reprezentace naposledy působil ve švýcarském Ajoie, kde ale dostal v polovině prosince padáka.

Ještě předtím působil několik let v Liberci, kde se získal s Bílými Tygry v roce 2016 mistrovský titul. V letech 2017 a 2019 vybojoval s týmem stříbrné medaile.

Další bomba by mohla podle Jakuba Koreise vybouchnout v hradeckém Mountfieldu, tam by měl údajně skončit brankář Henri Kiviaho. Spekuluje se o možném přesunu do Liberce. Místo něj by se měl do Česka vrátit Patrik Bartošák.

V současné chvíli chytá český reprezentant ve finském klubu Pelicans Lahti. Předtím působil ve Vítkovicích a následně v Třinci, kde mu byla pro špatnou životosprávu rozvázána smlouva. Následně podstoupil Bartošák léčbu proti závislosti na alkoholu. 

Už v sezoně 2015/16 se ale nevracel z Ameriky zrovna s nejlepší pověstí. V zámoří byl dnes už devětadvacetiletý gólman obviněn za domácí násilí. Svou vinu vždy odmítal. Naposledy média řešila další kauzu, kdy měl v podnapilosti napadnout svého otce.

Kromě něj by se mohl do Hradce Králové od další sezony přestěhovat taky útočník David Šťastný.

Podle Koreise má velký zájem o posily pro příští sezonu rovněž Kometa, která se letos vyloženě trápí. Konkrétně zmínil velký zájem o olomouckého Jana Káňu, který by však měl být v hledáčku u více týmů. 

SPEKULACE V AKTUÁLNÍ SEZONĚ

Zároveň se Koreis pozastavil nad aktuální situaci v extralize: „Neočekávejte velkou aktivitu na přestupovém trhu. Mužstva dole, ohrožená baráží, do ničeho nepůjdou, protože noví hráči by neodehráli minimum 15 zápasů pro to, aby mohli případně hrát,” napsal na Twitteru v pátek večer.

Další den už své sledující informoval, že velký zájem o posílení obranných řad mají Oceláři. Ti aktivně loví posilu ještě letos.

Jako konkrétní, avšak nepřímou alternativu, zmínil českobudějovického Stuarta Percyho. Ten má sice v Motoru platnou smlouvu do konce sezony, ale jeho trejd pravděpodobně vyloučen není.

Všechny tyhle informace jsou však jen spekulace. Některé věrohodnější, některé méně. Stejně jako oficiálně neoficiální angažmá Daniela Gazdy od příští sezony v Kometě.

Aktuální sezonu dohraje zlínský bek ve Zlíně. V případě brzkého konce sezony má však vyřízené střídavé starty v Dynamu.

Zdroj: Tipsport Extraliga, Twitter

Reklama

Oblíbené