Spojte se s námi


Tenis

Australské okénko: Lehečka postoupil do 3.kola! Vondroušová postupuje po skvělém obratu, Kvitová a Muchová smutní

Třetí hrací den Australian Open vyplnily zápasy prvního kola, které se kvůli vydatným dešťům nestihly odehrát v řádném termínu. Ještě včera odpoledne dohrál svůj zápas Tomáš Macháč, který statečně bojoval se světovou trojkou Casperem Ruudem.

Publikováno

dne

Třetí hrací den Australian Open vyplnily zápasy prvního kola, které se kvůli vydatným dešťům nestihly odehrát v řádném termínu. Ještě včera odpoledne dohrál svůj zápas Tomáš Macháč, který statečně bojoval se světovou trojkou Casperem Ruudem. Jiří Lehečka dokázal postoupit už do třetího kola turnaje. Dnes dokázala postoupit také dvojice Češek, Markéta Vondroušová a Barbora Krejčíková. Končí naopak slušně rozjetá Petra Kvitová.

Lehečka už je ve 3. kole!

Skvěle se zatím na letošním Australian Open prezentuje velká naděje českého tenisu, Jiří Lehečka (71.).Ten si nejprve v prvním kole vyšlápl na Bornu Čoriče (23.) a nyní porazil ve druhém kole nepříjemného Christophera Eubankse (116.).

Rodák z Mladé Boleslavi zažil minulý rok průlomovou sezonu a v dobrých výkonech pokračuje také v Austrálii.

V prvním setu se Lehečka dostal rychle do vedení díky chybám soupeře a nátlakové hře, která nesla ovoce. Český talent odskočil už na 1-5. Pak se sice nevyvaroval ztráty podání ale jednalo už jen o drobnou korekci skóre – 4-6.

Ve druhém setu to byl pro změnu Američan, který jako první sebral Lehečkovi podání. Ten ale okamžitě v následujícím třetím gemu reagoval rebrejkem a na druhý pokus brejknul Eubankse i v pátém gemu.

Druhé dějství pak zkušeně dopodával – 4-6. Ve třetím dějství rozhodla jediná chyba Lehečky při vlastním podání v šestém gemu, kdy Američan odskočil na 4-2 a díky svému kvalitnímu servisu set dopodával do vítězného konce – 6-3.

Ve čtvrtém setu ale Lehečka žádnou chybu neudělal. Velmi dobře servíroval a nedával soupeři šanci na brejk. A jakmile ve druhém gemu přišla jeho šance, maximálně ji hned na první pokus využil. Pak už dokázal utkání dopodávat – 3-6.

Jiří Lehečka tak slaví historický postup do 3. kola turnaje, kde ho čeká další velmi těžký soupeř v podobě Brita Camerona Norrieho (12.), se kterým se Lehečka střetl v první kole ATP turnaje v Aucklandu a tehdy s ním 1-2 na sety prohrál.

Christopher Eubanks (116., USA) – Jiří Lehečka (71.) – 1-3 (4-6, 4-6, 6-3, 3-6)

Macháč statečně bojoval s Ruudem

Pro doplnění prvního kola přidáváme do reportu zápas Tomáše Macháče (110.) se světovou trojkou, Norem Casperem Ruudem. Zápas byl na programu včera odpoledne díky posunu zápasů z důvodu vydatných dešťů, které momentálně v Austrálii jsou.

Rodák z Berouna byl papírovým outsiderem, nenechal ale Norovi zápas zadarmo. Snažil se měnit tempo hry rychlými přechody na síť a Ruud neměl vůbec jednoduché zvyknout si na Macháčovo pojetí hry.

V prvním setu rozhodl šestý gem, ve kterém český hráč ztratil podání. V osmém gemu ještě Macháč ubránil tři setboly, v následujícím devátém už ale Ruud první sadu dopodával – 3-6.

Ve druhém dějství si oba dobře drželi servis až do jedenácté hry, kdy Macháč ztratil svůj servis, ten si ale vzápětí vzal zpátky a tak o osudu tohoto setu rozhodoval tiebreak. V něm se oba přetahovali o těsné vedení a nakonec z toho vyšel opět vítězně norský talent – 6-7(6).

Ve třetím setu ale 110. hráč světa Macháč hrál velmi trpělivě a držel si servis. Znovu tak utkání dospělo do zkrácené hry a tentokrát se misky vah převrátily na stranu českého reprezetanta – 7-6(5).

Mohli jsme být svědky i pátého setu, za stavu 3-2 ale Macháč neproměnil brejkbol a v vzápětí ztratil svoje podání, což rozhodlo definitivně o osudu tohoto zápasu – 3-6.

Se vztyčenou hlavou tak mohl Tomáš Macháč pogratulovat svému přemožiteli, na postup do dalšího kola to bohužel nestačilo. Podívejte se ale co si český mladík v zápase dovolil.

Tomáš Macháč (110.) – Casper Ruud (3., Norsko) – 1-3 (3-6, 6-7(6), 7-6(5), 3-6)

Vondroušová po skvělém obratu postupuje dál

V rámci prvního kola byl k vidění ještě jeden zápas českého zástupce na turnaji. Markéta Vondroušová (86.) totiž změřila síly s Američankou Alise Riskeovou (49.). A nakonec se z postupu mohla radovat rodačka ze Sokolova.

Neměla to ale vůbec jednoduché. Do utkání šla Vondroušová jako favoritka, její soupeřka nemá příliš dobrou formu na tvrdém povrchu a tak se nečekalo, že by výrazně dominovala.

Riskeová ale ještě včera začala utkání výborně, vedla totiž už 4-1. Utkání ale bylo přerušeno a česká hráčka se tak mohla naplno zkoncentrovat na pokračování zápasu.

V devátém gemu prvního setu se dostala k prvnímu brejkbolu, který s přehledem proměnila. Nakonec se ale radovala ze zisku první sady Američanka, ta využila zaváhání Vondroušové za stavu 6-5 a napotřetí proměnila setbol – 7-5.

Druhé dějství ale už bylo v režii třiadvacetileté Češky. Ta totiž Riskeové sebrala hned čtyřikrát servis a zaslouženě vyrovnala na 1-1 – 1-6.

Třetí set ale nabídl velké drama. Vondroušová hned v úvodu ztratila svoje podání a musela poté dotahovat, protože prohrávala už 4-2. Následující čtyři gemy ale zvládla Češka na výbornou, všechny je vyhrála a v desátém gemu mohla slavit celkové vítězství – 4-6.

Alison Riskeová-Amritrajová (49., USA) – Markéta Vondroušová (86.) –  1-2 (7-5, 1-6, 4-6)

Kvitová formu z Adelaide nepotvrdila

Smutek ve tváři měla po zápase Petra Kvitová (15.). Na první grandslam sezony přijížděla v dobré formě, v Adelaide se dostala do čtvrtfinále a chtěla navázat na tento výkon také v Melbourne.

Bohužel se jí to nepovedlo a po dvouhodinovém boji prohrála s Ukrajinkou Anhilinou Kalininovou (39.) Potřetí za sebou tak česká reprezentantka nedokázala postoupit dále než do třetího kola.

Finalistka z roku 2019 přitom zápas nezačala špatně a soupeřce vzala hned první servis. Pak se ale Ukrajinka dostala více do hry, srovnala na 3-3 a díky brejku v devátém gemu podávala na vítězství v prvním setu.

To se jí ale nepovedlo a Kvitová si vzala hru zpět. Bohužel Ukrajinka okamžitě reagovala a dala brejk na 6-5. Následnou druhou šanci na dopodávání prvního setu už pak nezahodila – 7-5.

Osudné byly pro Kvitovou nevynucené chyby, které už jí v kariéře prohrály mnoho zápasů. Celkově jich totiž Češka udělala 41 oproti 12 chybám Kalininové.

Ve druhém setu Ukrajinka vůbec nechybovala na svém servisu. Kvitové dělaly problém pomalejší míčky a nebyla schopna získávat body na returnu. Za stavu 4-4 navíc ztratila podání a to znamenalo také ztrátu celého zápasu – 6-4.

„Ze zápasu samozřejmě nejsem nadšená, ale zároveň vím, že jsem tam nechala všechno a snažila jsem se to nějak zvládnout,“ komentovala svůj výkon smutně Kvitová.

Anhelina Kalininová (39., Ukrajina) – Petra Kvitová (15.) – 2-0 (7:5, 6:4)

Krejčíková zatím bez ztráty setu

Do výborné formy se dostala Barbora Krejčíková (23.), která na Australian Open zatím prochází bez ztráty jediného setu. Povedl se jí totiž i zápas druhého kola, ve kterém se střetla s Francouzkou Clarou Burelovou (130.).

V něm zaváhala pouze v první gemu zápasu, který nečekaně ztratila. Poté ale vyhrála pět her za sebou a vedla už 5-3. Francouzka sice první sadu ještě trochu zdramatizovala, Krejčíková ale okamžitě reagovala a první set zaslouženě vyhrála – 6-4.

Ve druhém dějství už to bylo fotbalovou terminologií, na jednu branku. Krejčíková sice musela odvracet čtyři brejkboly ale jinak svoji soupeřku jasně přehrávala a získala šest her za sebou – 6-1.

Barbora Krejčíková tak postupuje do třetího kola a v něm může pomstít Petru Kvitovou, protože ji čeká Ukrajinka Kalininová.

Barbora Krejčíková (23.) – Clara Burelová (130., Francie) – 2-0 (6-4, 6-1)

Svrčina nestačil na Nishioku

Premiérovou účast v hlavní fázi grandslamu ozdobil postupem do druhého kola, v něm už ale nad síly Dalibora Svrčiny (216.) byl japonský tenista Yoshihito Nishioka (33.).

Český tenista od začátku zápasu tahal za kratší konec, nepodržel ho příliš servis, který u něj patří mezi slabiny.

V prvním setu Nishiokovi stačil jediný brejk ve druhém gemu, aby nakonec set dopodával do konce – 3-6. Stejně špatně začal také druhý set, kdy se Japonec rychle dostal k brejkbolu, který proměnil. Svrčina ještě zabojoval a otočil na 4-3, pak ale přišlo několik chyb a zkušený Nishioka vedl už 2-0 na sety – 4-6.

Ve třetím setu se nepovedlo Svrčinovi zvrátit stav zápasu, soupeř se dostal do rychlého vedení 3-0 a i přes obrovskou snahu českého talentu se mu povedlo zápas úspěšně ukončit v osmém gemu – 2-6.

„Nedělal moc chyb a hrál nepříjemně. Já občas v některých gemech dělal dost snadných chyb. To dnes asi rozhodlo,“ řekl zklamaně po zápase Svrčina.

Na turnaji si celkově zapsal čtyři výhry. Tři v kvalifikaci a jednu v prvním kole, kde porazil hráče top 100, Jaume Munara (64.).

Dalibor Svrčina (216.) – Jošihito Nišioka (33., Japonsko) – 0-3 (3-6, 4-6, 2-6)

Muchová potrápila světovou jedenáctku

Z postupu do dalšího kola se nemůže radovat ani Karolína Muchová (133.). V téměř tříhodinovém utkání s Američankou Danielle Collins (11.) rozhodovaly maličkosti a ty v důležité momenty bohužel nedokázala česká hráčka zvládnout.

První set přitom měla rozehraný Muchová skvěle. Vedla už 5-2, následně po chybě při servisu 5-4 a měla na raketě setbol. Ten ale dokázala využít a nakonec o gem přišla.

V tiebreaku, který rozhodoval první set ale dominovala a soupeřku donutila k chybám. I proto první set nakonec zvládla – 7-6 (1).

Druhou sadu ale okamžitě začala ztraceným servisem a Collinsová tohoto zaváhání dokonale využila a s přehledem vyhrála druhé dějství – 2-6.

Rozhodující set začal hůře pro Muchovou, která musela dotahovat ztrátu jednoho gemu. Šestadvacetileté Češce se příliš v úvodu třetího setu nedařilo na podání, pak se ale zlepšila a zápas dospěl až do tiebreaku do 10 bodů.

To ale asi nevěděla Američanka Collinsová, která byla v tiebreaku jasně lepší ve výměnách a Muchová dělala zbytečné chyby. Když dala Američanka sedmý bod, začala se radovat.

Zřejmě si myslela, že se hraje standardní tiebreak do sedmi vítězných bodů. Za chvíli se ale mohla začít radovat oprávněně, protože Muchová už nedokázala s výsledkem nic udělat a prohrála v supertiebreaku třetího setu – 6-7(6).

Karolína Muchová (133.) – Danielle Collinsová (11., USA) – 1-2 (7-6(1), 2-6, 6-7(6))

Zdroje: Australian Open, Livesport, tenisovysvet.cz

Reklama

Tenis

Djokovič je nejlepším hráčem, který kdy držel raketu, tvrdí Tsitsipas po prohraném finále. Srb chválil řecké fanoušky

Australian Open je za námi. Mužskou část turnaje opanoval Novak Djokovič, jenž potvrdil predikce a dorovnal rekord dlouholetého rivala Rafaela Nadala. Ve finále porazil Stefanose Tsitsipase, jenž mu po zápase složil poklonu.

Publikováno

dne

Australian Open je za námi. Mužskou část turnaje opanoval Novak Djokovič, jenž potvrdil predikce a dorovnal rekord dlouholetého rivala Rafaela Nadala. Ve finále porazil Stefanose Tsitsipase, jenž mu po zápase složil poklonu.

Turnaj, na kterém vše hrálo pro něj. Přestože jej trápily zdravotní problémy, vše mu vyšlo vesměs bezproblémově a také díky tomu může Novak Djokovič slavit další triumf v Melbourne.

Australian Open ovládl již podesáté. Jedná se o jeho 22. grandslamovou trofej, čímž dorovnal svého dlouholetého rivala Rafaela Nadala. Navíc se vrátí na post světové jedničky a ve Francii může usilovat o to, že španělskou legendu dokonce v počtu titulů předčí.

Za zmínku stojí, že Djokovič na turnaji ztratil jediný set. Hned ve druhém kole. Poté už procházel turnajem hladce. Měl velké štěstí na los. Narazil pouze na dva hráče ze světové desítky a vlastně i ze světové dvacítky.

Ve čtvrtfinále si Srb poradil s Andreyem Rublevem, ve finále i díky dvěma úspěšným tie-breakům porazil Stefanose Tsitsipase.

Řek po prohraném souboji o titul označil Srba za nejlepšího tenistu, který kdy držel raketu. „Novaku, nevím, co říct. To, čeho jsi dosáhl, všechna ta čísla… Vypovídá to o všem. Obdivuju, co vše jsi pro náš sport udělal. Děkuju, že jsi náš sport tolik posunul,“ cituje jej Eurosport.

Tsitsipas tak vzal prohru se ctí. Jak však přiznává, není to snadné. Hodlá se ale vrátit, pracovat ještě tvrději a udělat maximum, aby si pro grandslamový pohár jednoho dne došel. Že se mu to podaří, věří i sám Djokovič.

Srb se dočkal podpory i velkého počtu řeckých fanoušků, kteří na finálové klání dorazili. „Díky nim se tu cítím jako doma. Byl to jeden z nejnáročnějších turnajů v mém životě. Navíc, když vezmeme v potaz, co se dělo minulý rok,“ nechal se slyšet Djokovič.

Srb se mimo jiné vyjádřil také k tomu, že spolu s Tsitsipasem jsou ze zemí bez tenisové tradice a že neměli hráče, ke kterým by v rámci své rodné země mohli vzhlížet.

„Poselství pro každého mladého tenistu na celém světě, který sní o tom, že bude tady, kde jsme já a Stefanos, je jasné. Sni ve velkém a nenech si sny vzít. Nezáleží na tom, odkud jsi. Čím těžší to máš v dětství, tím jsi silnější. Já a Stefanos jsme toho důkazem,“ zakončil Djokovič své vyjádření.

Zdroj: Australian Open, Eurosport

Pokračovat ve čtení

Tenis

Neporazitelné. Krejčíková se Siniakovou znovu šampionkami Australian Open!

Českomoravská spolupráce stále funguje. Světové jedničky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou úspěšně obhájily loňský triumf z Melbourne a po nedělní výhře 6:4 a 6:3 nad Japonkami Aoyamaovou a Shibaharaovou si tato dvojice připsala už svůj sedmý primát z grandslamové turnaje.

Publikováno

dne

Českomoravská spolupráce stále funguje. Světové jedničky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou úspěšně obhájily loňský triumf z Melbourne a po nedělní výhře 6:4 a 6:3 nad Japonkami Aoyamaovou a Shibaharaovou si tato dvojice připsala už svůj sedmý primát z grandslamové turnaje.

Letošní Australian Open bylo pro naše barvy více než úspěšné. V mužské dvouhře se probojoval až do čtvrtfinále talentovaný Jiří Lehečka, v té dámské měla Česká republika hned trojí zastoupení v osmifinálové fázi. Ani jeden z těchto úspěchů však není tím nejvýraznějším.

Ve dvouhře se ani jedné v poslední době příliš nedaří, Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou si ale dokáží spravit chuť ve čtyřhře. Obě tyto hráčky se znají velice dobře. Už ve svých juniorských letech společně totiž dokázaly vyhrát dva grandslamy pro hráčky do osmnácti let.

V tuto chvíli mají na svém kontě hned sedm grandslamů seniorských a v žádném případě neřekly poslední slovo.

Cesta za obhajobou loňského titulu nezačala příliš přesvědčivě. Ihned v prvním kole totiž musely turnajové jedničky bojovat ve třech setech. Po opadnutí prvotní nervozity už šlo vše jako po másle. Před samotným finále povolily soupeřkám nejvíce zisk pěti her, byly tak pasovány do role jasných favoritek.

Finálovými sokyněmi jim byly překvapivé finalistky z Japonska. Shuko Aoyamaová s Enou Shibaharaovou se jakožto desáté nasazené probojovaly do svého prvního finále na grandslamovém turnaji. Možná právě tato nezkušenost se stala pro asijský pár osudnou.

Ihned v úvodu zápasu českomoravský pár získal rychlý brejk a dostal se do vedení. Japonky měly následně sice dvě příležitosti ke srovnání stavu, nakonec ovšem neuspěly a úvodní sadu Krejčíková se Siniakovou opanovaly poměrem 6:4.

Na začátku druhého setu jako by se nasazené desítky nepoučily, znovu přišla okamžitá ztráta podání. Nakonec za stavu 1:2 přeci jen dokázaly nepříznivý stav srovnat a dokonce se dostat do vedení.

Češky následně znovu ukázaly svou fazonu a po zisku čtyř her v řadě dokázaly získat i druhý set. Sečteno podtrženo, po devadesáti minutách a výsledku 6:4, 6:3 se světové jedničky mohly začít radovat z dalšího úspěchu.

Pro Barboru Krejčíkovou a Kateřinu Siniakovou se letošní Australian Open stalo vůbec prvním grandslamem, který dokázaly úspěšně obhájit. Zároveň fantastická dvojice nenašla přemožitelky už na čtvrtém po sobě jdoucím turnaji velké čtyřky a je tak otázkou, kolik primátů spolu tyto dvě dámy ještě dokáží získat.

Zdroj: WTA, Australian Open

Pokračovat ve čtení

Tenis

Rekordní titul Novaka Djokoviče či české barvy opět na vrcholu? Velké finále Australian Open je tu!

Dlouhé a náročné dva týdny se blíží ke svému konci. Na letošním Australian Open už totiž zbývá odehrát jen finálové duely. Hraje se nejen o body a peníze, nýbrž i o nesmazatelnou stopu v tenisové historii.

Publikováno

dne

Dlouhé a náročné dva týdny se blíží ke svému konci. Na letošním Australian Open už totiž zbývá odehrát jen finálové duely. Hraje se nejen o body a peníze, nýbrž i o nesmazatelnou stopu v tenisové historii. Novak Djokovič může získat rekordní desátý titul z Melbourne a dostat se zpět na pozici jedničky. V dámské čtyřhře se naopak pokusí o obhajobu Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou.

Údajně nekvalitní míčky nebo časté chyby rozhodčích. Úvodní grandslam sezony se ve svém průběhu musel vypořádat s vlnou kritiky nejen od širší veřejnosti, ale i samotných hráčů. Přesto je tenisový svět v očekávání, jak to celé nakonec dopadne.

Dvorec pojmenovaný po Rodu Laverovi, legendárním Australanovi, obstará víkendové finálové boje nejen s domácí senzací či neporazitelnými tenistkami z České republiky.

Dámská střelnice a nenasazení finalisté

Sobotní den bude ve znamení dámské dvouhry a pánské čtyřhry. V 9:30 Středoevropského času nastoupí ke svému finále na dvorec Roda Lavera Elena Rybakinová s Arynou Sabalenkovou. Kazaška Rybakinová zatím na turnaji ztratila jeden jediný set a pokusí se získat svůj druhý grandslamový titul.

Na druhé straně sítě se postaví světová pětka, Běloruska Sabalenková. Pro tuto čtyřiadvacetiletou tenistku z Minska se jedná o první finálovou účast na grandslamu v její stále krátké kariéře. Doposud na Australian Open však neztratila jediný set a právem je pasována do pozice mírné favoritky.

Vzájemná bilance obou tenistek též hovoří lépe pro Sabalenkovou. V dosavadních třech duelech na okruhu WTA odešla vždy vítězně ve třech sadách. Fanoušci se bezpochyby mohou těšit na nefalšovanou řežbu. Obě tenistky se totiž spoléhají na tvrdé první podání a raketové údery od základní čáry.

Po skončení ceremoniálu dámské dvouhry přijde na řadu, pro domácí velice atraktivní, pánská čtyřhra. Do finále se dosti překvapivě probojovaly dvě nenasazené dvojice s nulovou zkušeností z takto velkých zápasů. Výraznou výhodou se tak ve výsledku může stát sehranost.

Zkušenosti jsou na straně monacko-polské dvojice Hugo Nys, Jan Zieliňski. Oba hráči se aktuálně pohybují kolem čtyřicátého místa žebříčku a jsou čistokrevnými deblisty. Zatím společně dosáhli na jeden titul kategorie ATP 250 a případné sobotní vítězství je katapultuje až na hranici TOP 10.

Druhou finálovou dvojicí se po fantastické jízdě stali domácí Jason Kubler s Rinky Hijikatou. Nenasazení Australané hrají vůbec první společný turnaj, dá se však očekávat, že zdaleka ne poslední.

V cestě do finále přešli hned přes tři dvojice nejlepší desítky a navazují na loňskou cestu krajanů Kyrgiose s Kokkinakisem. Těžit mohou bezpochyby z domácí, bouřlivé atmosféry, ostatně jako v celém dosavadním průběhu turnaje.

Závěrečná neděle s českou stopou

Nedělní program bude zajímavý hlavně pro tuzemské fanoušky tenisu. Už od páté hodiny ranní totiž nastoupí k dalšímu finále dámské čtyřhry dvojice Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková. Nasazené jedničky a obhájkyně loňského titulu zatím na turnaji ztratily jediný set a to hned v prvním kole, od té doby prochází pavoukem bez větších potíží.

V neděli budou čelit přemožitelkám turnajových dvojek, Japonkám Shuko Aoyamaové a Eně Shibaharaové. Po loňském semifinále mají nasazené desítky šanci připsat si první grandslamový titul. Tyto dvojice na sebe zatím na okruhu nikdy nenarazily, těžko tedy odhadovat průběh zápasu.

Celé Australian Open 2023 tradičně zakončí finálové klání mužů. Letos se do finále probojovali dva z hlavních favoritů. Na jedné straně Řek Stefanos Tsitsipas, na druhé Srb Novak Djokovič.

V sázce je mnoho. Vítěz finále se totiž dostane na první místo žebříčku ATP. Pro Tsitsipase jde o jeho druhou finálovou účast na grandslamu. První zkušenost pro něj skončila porážkou v Paříži, kde padl na raketě svého nedělního soka ve čtyřech setech, má tak Srbovi co vracet.

Djokovič se naopak může zapsat do historie. Po loňské absenci sahá po svém už desátém zisku trofeje Normana Brookse, čímž by znovu posunul hranici svého vlastního rekordu v počtu titulů na melbournské půdě.

Zároveň má srbská bývalá světová jednička šanci získat celkově dvaadvacátý grandslamový triumf, čímž by Djokovič vyrovnal na vrcholu historických tabulek svého odvěkého rivala Rafaela Nadala.

Právoplatným favoritem je i přes zranění nohy Novak Djokovič. V posledních zápasech doslova ponižuje své soupeře nevídanými debakly v pokročilých fázích turnaje. Na Srbovu stranu hraje také vzájemná bilance, osm posledních vzájemných duelů s Tsitsipasem dokázal opanovat.

Zdroj: Australian Open

Pokračovat ve čtení

Oblíbené