Spojte se s námi


Tenis

Australské okénko: Fantazie! Svrčina, Bejlek i Brenda Fruhvirtová si zahrají hlavní fázi Australian Open

Finálové kolo kvalifikace o účast v hlavní fázi Australian Open dopadlo pro tři zbývající Čechy na jedničku. Dalibor Svrčina, Sára Bejlek i Brenda Fruhvirtová totiž dokázali vyhrát svoje zápasy a mohou se tak těšit na první účast na australském grandslamu.

Publikováno

dne

Finálové kolo kvalifikace o účast v hlavní fázi Australian Open dopadlo pro tři zbývající Čechy na jedničku. Dalibor Svrčina, Sára Bejlek i Brenda Fruhvirtová totiž dokázali vyhrát svoje zápasy a mohou se tak těšit na první účast na australském grandslamu.

Hned 14 českých hráčů bude bojovat na letošním Australian Open. Nově se na seznam úspěšných kvalifikantů zapsali Dalibor Svrčina, Sára Bejlek a Brenda Fruhvirtová. Pro všechny tři jde o obrovský úspěch a první účast v hlavní fázi grandslamu v kariéře.

Svrčina překvapil favorita

Dalibor Svrčina (219.) už vůbec nemusel v tomto kole nastoupit. V minulém utkání byl jen malý kousek od vyřazení. Dvacetiletý talent ale dokázal hrát ve velkém tempu a podařilo se mu přes všechny překážky postoupit až do posledního kola kvalifikace.

Do něj vstupoval jako jasný outsider v souboji se Švýcarem Leandrem Riedim (135.), který doteď zažíval skvělé měsíce a vyhrál 18 z 19 posledních zápasů.

Svrčina se ale této statistiky nezalekl a v prvním setu se mohl Švýcar jen beznadějně koukat po svém kouči na tribuně. Rodák z Ostravy hrál totiž fantasticky, svého soupeře k ničemu nepustil a v prvním setu mu nadělil kanára – 6-0.

Druhý set byl co do počtu gemů o něco vyrovnanější. V něm ale Svrčina velmi jistě držel vlastní servis a agresivně hrajícímu Riedimu nedával šance na brejkbol. Ve třetím gemu využil Svrčina zaváhání soupeře a vzal mu jeho podání.

Pak už mu stačilo jen dopodávat zápas a mohla vypuknout obrovská radost. Jen pro zajímavost, do zápasu vstupoval český hráč jako velký kurzový outsider (4.28). Poprvé se tak dvacetiletý Svrčina může těšit na zápas v hlavní fázi velkého grandslamu.

Patnáctiletá Brenda Fruhvirtová otáčela zápas

Brenda Fruhvirtová (135.) si musela postup ve druhém kole kvalifikace vybojovat ve vyrovnaném zápase s Ukrajinkou Snigurovou. Ani v posledním kvalifikačním kole tomu nebylo jinak.

Španělka Bouzas Maneirová (183.) je univerzální hráčka, která zvládá antuku i tvrdý povrch. V prvním setu ukázala svoje kvality, když Fruhvirtové vzala třikrát její servis a ta po boji prohrála první sadu – 3-6.

Stále teprve patnáctiletá Fruhvirtová ale ukázala svůj obrovský talent a ve druhém setu zvládla důležité momenty ve zkrácené hře a dokázala zápas dostat do třetího setu – 7-6(2).

Vítězka osmi antukových titulů z turnajů ITF v minulém roce začala poslední set velmi dobře proměněným brejkbolem. Její soupeřka ale dokázala vždy skóre srovnat. Velmi náročnou bitvu o každý míček rozhodl devátý gem.

V něm Fruhvirtová čistou hrou prolomila servis Španělky a v náročném desátém gemu uhájila svoje podání – 6-4.

Poprvé se tak představí na ženském grandslamu v kariéře, kde bude bojovat také její starší sestra Linda.

Velký výsledek také pro Sáru Bejlek

Také šestnáctiletá Sára Bejlek (175.) zažívá skvělý start do nové sezony. Proti Rusce Erice Andrejevové (137.) vstupovala stejně jako Svrčina jako outsider zápasu. Za hodinu a půl ale dokázala Rusku porazit a doplní české hráčky v hlavní fázi turnaje.

Bejlek se celý zápas spoléhala hlavně na velmi přesné a tvrdé údery, na které Ruska jen velmi těžce reagovala. Za celý zápas Bejlek ani jednou neztratila svoje podání. V prvním setu dvakrát prolomila soupeřce podání a ve druhé sadě ji stačil proměněný brejbol v šesté hře.

Nadějná česká hráčka se dokázala probojovat do hlavní fáze grandslamu už minulý rok, kdy postoupila do prvního kola US Open. Nyní se jí povedlo postoupit také na australský grandslam.

Zdroje: Australian Open, Twitter

Reklama

Oblíbené