Attila Végh: Kromě mé rodiny a známých mi nikdo nevěřil, že můžu Karlose porazit

Slovenský MMA zápasník Attila “Pumukli” Végh byl nedávno hostem v podcastu Pavla Nerudy, kde hovořil o tom, jak se připravoval na Zápas století s Karlosem Vémolou či o tom, jaké zažíval pocity po výhře v tomto zápase.

Zdroj: Wikimedia – CC BY-SA 4.0

Attila Végh před zápasem s Karlosem Vémolou podstoupil velice náročnou fyzickou přípravu, která měla za cíl jej co nejlépe připravit na Zápas století českého MMA. “Čtyři měsíce jsem neměl ani jeden den, kdy jsem mohl být spokojený. Trenéři mě týrali, musel jsem dodržovat přísnou disciplínu. Na tréninku jsem málem zdechl. Byla to moje nejhorší příprava v mém životě. Všichni z mého okolí viděli, jaké peklo jsem prožíval. Třešničkou na dortu pak už byla ta samotná výhra.”

Příprava na zápas s Vémolou pro Attilu také zahrnovala přísnou změnu jídelníčku, která mu umožňovala maximalizaci jeho fyzického výkonu. “Miluji jíst nezdravá jídla, mezi něž patří například hranolky, pizzy, McDonald‘s. Naštěstí jsem měl osobního kuchaře Deniska. Ten mi vařil skvělá a zdravá jídla. Nejčastěji to byly fazole, čočka a jiné potraviny bohaté na vlákninu.”

Před Zápasem století Véghovi věřila jen jeho rodina a nejbližší okruh jeho přátel, kteří jej viděli několikrát poctivě makat na náročných trénincích pod vedením Ilji Škondriče.“Můžu říct, že mi opravdu 90 % lidí nevěřilo. Kdo mi nyní říká, že mi věřil, tak polovina z těch lidí lže. Kromě mé rodiny, mých známých, kteří mě viděli makat na trénincích, mi nikdo jiný nevěřil, že můžu Karlose porazit.

Karlos Vémola si několik let hlasitě říkal o zápas s Attilou Véghem. Kvůli tomuto zápasu také přestoupil z organizace XFN do Oktagonu. Před samotným zápasem si pak věřil natolik, že v každém rozhovoru prohlašoval, že je jasné, kdo zápas vyhraje.

“Karlos si myslel, že když bude před zápasem všude říkat, že vím, že prohraji, tak se mi dostane do hlavy, nakonec se však dostal do své hlavy a porazil sám sebe. Teď musel Karlos pocítit, jaké to je, když ti nejde karta. Myslím si ale, že si nezaslouží ten hejt, co po té prohře dostal.”

Attila Végh po Zápase století zažíval obrovskou euforii. Měsíce tvrdé dřiny mu přinesly kýžené ovoce. Byl proto velice rád, když viděl, že není sám, koho jeho výhra nad Vémolou potěšila. “Moje největší potěšení po zápase bylo, když jsem vyskočil na klec a viděl jsem, jak cizí lidé brečí a objímají se mezi sebou. To byl extrém.”

Zdroj: YouTube.com/NerudaProductionMMA

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

    • No to vis ze jo…dej si studeny hadr na hlavu…nemel absolutne sanci…Dobre mu Attila nalozil a zaslouzil si to za to jeho marchovani…ted mu sklapla tlama…

  1. To není pravda. Já si na tvoje vítězství vsadil 5000 kč a nebyl jsem zdaleka jediný. Nejdřív 2000 asi 10 dní před zápasem a po tom vážení jsem si byl skoro jistý a dal další tiket za 3000. A ten druhej tiket, to byla pecka. Měl jsem tam i na Martínka. Slušnej zásek to tehdá byl 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.

PSG vs. RB Lipsko: Preview a tipy na sázení

V úterý večer bude čekat PSG a RB Lipsko naprosto klíčový duel, který by mohl výrazně napovědět o vývoji ve skupině H, která se zatím pro pařížský celek nevyvíjí vůbec dobře.