Astronomické platy zahraničních hvězd. Kdo si vydělá nejvíce?

To, že fotbalisté dostávají astronomické výplaty, víme již dlouho. Nyní však magazín Footy Room zveřejnil žebříček pěti fotbalistů hrajících v Evropě, kteří si za měsíc vydělají nejvíce. Patří mezi ně i Váš oblíbenec?

Na pátém místě najdeme Roberta Lewandowskeho s měsíčním platem 1,33 milionu eur, což je asi 33 milionů korun. Útočník bavorského velkoklubu si tedy za jeden den vydělá 1,1 milionu korun, za hodinu si přijde na 46 tisíc korun a každou minutu si vydělá 763 korun.

Na čtvrtém místě najdeme Alexise Sáncheze z Manchesteru United. Reprezentant Chile si měsíčně vydělá 2,28 milionu eur, což je v přepočtu na české koruny 57 milionů. Denně mu tedy na účtu přistane 1,9 milionu korun, za jednu hodinu si vydělá 79 tisíc korun a za minutu 1319 korun.

Třetím nejlépe placeným fotbalistou je Brazilec Neymar s měsíčním platem 3,06 milionu eur (76,5 milionů korun). Katarští šejkové musí Neymarovi každý den zaplatit částku ve výši 2,55 milionu korun, což znamená, že za každou hodinu mu na účet přijde 106 tisíc korun.

Na druhém místě je Cristiano Ronaldo, jemuž italský Juventus musí za měsíc zaplatit 4,7 milionu eur, což je pro představu asi 117 milionů korun. Denní příjem Ronalda je tedy skoro čtyři miliony korun. Za každou hodinu si portugalská megastar vydělá 163 tisíc korun.

A vůbec nejlépe placeným fotbalistou je Argentinec Lionel Messi, kterému Barcelona vyplatí každý měsíc částku ve výši 8,3 milionů eur (207 milionů korun). Denně si dvaatřicetiletý hráč katalánského celku vydělá téměř sedm milionů korun.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velký třesk v Barceloně! Prezident Bartomeu se s celým vedením rozhodl rezignovat

Velký třesk v Barceloně! Prezident katalánského klubu v úterý večer oznámil, že se s celým svým vedením rozhodl rezignovat.

Vitrína dneška: Berbrovi muži odejít nehodlají

Očista českého fotbalu začala dle hanebného scénáře, Berbrovi muži hodlají zůstat na svých místech, předseda Malík to podporuje. Před disciplinární či etickou komisi nikoho nežene. Roční proměna Slavie je děsivá: loni statečná, letos trapná.

Jak se vede hráčům, kteří v létě opustili Spartu? Kanga nevýrazný, Costa v Indii

Spartu v létě opustilo několik fotbalistů. Mezi nimi byli i hráči, kteří přišli za nechvalné éry italského kouče. Jak se jim vede po odchodu z Letné?