Spojte se s námi


Hokej

Antoše zatím ve finále nadchl Svačina s Řepíkem, ale taky česká hymna v rockovém stylu

Tipsport Extraliga nabízí v cílové rovince svého dlouhého tažení souboj dvou hokejových gigantů. Těžko byste v tuto chvíli na extraligové mapě našli tým, který by měl být ve finále místo Třince nebo Sparty. První dvě utkání zatím nabídly spíš tuhý boj, než otevřený hokej.

Publikováno

dne

Tipsport Extraliga nabízí v cílové rovince svého dlouhého tažení souboj dvou hokejových gigantů. Těžko byste v tuto chvíli na extraligové mapě našli tým, který by měl být ve finále místo Třince nebo Sparty. První dvě utkání zatím nabídly spíš tuhý boj, než otevřený hokej, jako jsme mohli vidět letos především v podání Pražanů. „Celkově finále nabízí přesně to, co jsme očekávali,” hodnotí dosavadní průběh hokejový expert ČT Sport Milan Antoš.

Na straně Třince skvělá práce dozadu, někdy až otravná, neaktivní a až perfekcionistická. Na straně Sparty zase snaha něco vymyslet a udělat navíc,” píše Milan Antoš ve své tradiční Břitvě na sport.cz.

Finále ho zatím ničím výrazně nepřekvapilo. Od Třince úpornou precizní obranu očekával. Jak by taky ne, když Oceláře dovedla už ke dvěma titulům po sobě. Pro mnohé je souboj Třince se Spartou taky soubojem nejlepší obrany s nejlepším útokem.

Při pohledu na soupisku Sparty můžeme vidět skutečně mimořádnou ofenzivní sílu. Polovina základní sestavy by mohla z fleku navléknout reprezentační dres, to bez nadsázky. Sparta během letošního play-off střílí branky, podobně jako v posledních dvou měsících základní části.

Při pohledu na kanadské bodování play-off najdeme mezi první dvacítkou hned sedm Sparťanů, zatímco Oceláře jen tři. Nejlepší z nich, Andrej Nestrašil figuruje až na deváté pozici, což je na tým hrající finále poněkud nezvyklé. Ale takhle vyřazovací boje zkrátka Třinec hraje.

Milana Antoše zaujali v prvních dvou zápasech finálové série dva hráči: „Z Třince musím pochválit 36letého Vladimíra Svačinu. Když v prosinci skončil ve Vítkovicích, Třinec si ho bral s vědomím, že bude nastupovat především za partnerský Frýdek-Místek v Chance lize,” vyzdvihuje hráče, kterého letos Vítkovice odložily mimo soupisku.

U Sparty mě v druhém zápase překvapil její kapitán Michal Řepík, který je nejčastěji střílejícím hráčem v play off,” vyzdvihuje nejlepšího hráče na straně Pražanů. Vyzdvihl především jeho gólovou akci z druhého utkání, kdy přesnou dorážkou z těžkého úhlu otevřel skóre.

Antoš je veřejnosti známý především pro své kritiky. Snaží se nazývat věci pravými jmény, což ne každý dokáže zkousnout. V posledním svém blogu ale chrlí spíš chválu.

Třeba i na netradičně pojatou českou státní hymnu, která rozděluje názory ve společnosti. Zatímco regionální příznivci vystoupení Izzyho z kapely Doga kvitují, zbytek republiky se k jeho vystoupení staví spíš negativně.

To ale není případ Milana Antoše: „Bylo to prostě jiné, zvláštní. Nemusíme mít všichni stejnou chuť poslouchat hymnu jako operní árii,” vrátil se k hymně, která zazněla třeba v semifinále play-off v O2 Aréně od člena Opery Národního Divadla Františka Zahradníčka.

Hymna v podání frontmana Dogy se mu líbila: „Toho tímto zdravím, protože si myslím, že většinu lidí pobavil a nadchnul.

Zdroj: Tipsport Extraliga, sport.cz

Reklama

Oblíbené