Spojte se s námi


Ostatní

All Stars Cup – skupina B: Jihlava s Duklou proti Atlétiku i černému koni turnaje

Publikováno

dne

V pátek 14. června začne již 11. ročník mládežnického fotbalového turnaje All Stars Cup. Všech šestnáct účastníků, mezi kterými je 8 týmů z České republiky a 8 mančaftů ze zahraničí vám postupně představíme. Pokračujeme skupinou B.

Zdroj: All Stars Cup 2019

V ní se představí Dukla Praha, Vysočina Jihlava, Atlético Madrid a japonská Avispa Fukuoka.

Dukla Praha

Fotbalisté Dukly. Zdroj: allstarscup.cz

Jde se o tradičního pražského účastníka. Klub z Julisky si velice váží své účasti na špičkově obsazeném turnaji, na oplátku jsou jeho týmy každý rok zárukou poctivého běhavého fotbalu, který se jen těžko překonává.

Nelze pochybovat, že se stejným zaujetím Dukla nastoupí také letos a pokusí se vylepšit své dosavadní maximum. Snad ji k tomu pomůže i fakt, že klub po mnohaletém úsilí vybojoval pro sezónu 2018/19 postup do celostátní ligy dorostu, která se hraje v kategoriích U19 a U17.

Počet účastí – deset

Loňský výsledek – 12. místo

Největší úspěch na turnaji – 3x 12. místo (2013, 2015 a 2018)

Rozpis zápasů

9:40 Dukla Praha – Atlético Madrid

11:00 Dukla Praha – Vysočina Jihlava

12:20 Avispa Fukuoka – Dukla Praha

Vysočina Jihlava

Fotbalisté Jihlavy. Zdroj: allastarscup.cz

Nejsilnější klub z Vysočiny je momentálně druholigový, ovšem práce s mládeží je jeho chloubou. Koncentrují se tu nejlepší mladí hráči z celého regionu, kteří mají k dispozici kvalitní tréninkové podmínky.

Ne náhodou tu vyrostli špičkoví fotbalisté, kteří se posléze uplatnili v nejlepších tuzemských klubech, v zahraničí či dokonce v reprezentačním dresu. Gebre Selassie, Rabušic, Tecl, Kopic, Vydra. Jihlava přijíždí na All Stars Cup podruhé a znovu ji povede trenér Libor Smejkal.

Při své premiérové účasti v roce 2017 překvapila nebojácnými výkony, podloženými fotbalovou kvalitou. Porazila mimo jiné Borussii Dortmund 2:0, pražskou Slavii 1:0, remizovala s Arsenalem 1:1 či tureckým Izmirem 0:0. Nakonec jí jen o bod unikl postup do finálové osmičky.

Tým měl i výrazné individuality. Útočník Malata se s pěti zásahy stal jedním ze čtyř nejlepších střelců turnaje, brankář Mastný později přestoupil do Manchesteru United!

Počet účastí – dvě

Loňský výsledek – loni Jihlava nestartovala

Největší úspěch na turnaji – 14. místo

Rozpis zápasů

9:40 Vysočina Jihlava – Avispa Fukuoka

11:00 Dukla Praha – Vysočina Jihlava

12:20 Vysočina Jihlava – Atlético Madrid

Atlético Madrid

Fotbalisté Atlétika Madrid. Zdroj: allstarscup.cz

Klub má silnou základnu oddaných a vášnivých fanoušků. V posledních letech jim dělá radost, neboť ve španělské lize rovnocenně bojuje s giganty Realem Madrid a FC Barcelona a dvakrát dokonce sahal po vítězství v Lize mistrů!

Chloubou Atlétika je nový stadion Metropolitano, stejně tak mládežnická základna, která využívá síť spřízněných klubů po celém Španělsku a pravidelně produkuje špičkové hráče. Momentálně v ligovém týmu působí několik odchovanců, mezi jinými Koke, Saúl či Rodri Hernandez.

Počet účastí – tři

Loňský výsledek – loni Atlético nestartovalo

Největší úspěch na turnaji – 3. místo (2017)

Rozpis zápasů

9:40 Dukla Praha – Atlético Madrid

11:00 Atlético Madrid – Avispa Fukuoka

12:20 Vysočina Jihlava – Atlético Madrid

Avispa Fukuoka

Fotbalisté Fukuoky. Zdroj: allstarscup.cz

Avispa Fukuoka působí ve stejnojmenném městě (1,5 miliónu obyvatel) na ostrově Kjúšú. V profesionálním fotbale se pohybuje od roku 1995, střídavě mezi první a druhou ligou. Momentálně hraje J2 League.

Klub dlouhodobě investuje do mládeže a jeho akademie patří k nejlepším v zemi. Houževnatí mladíci z Fukuoky jsou těžkým soupeřem pro každého, neboť hrají poctivý běhavý fotbal.

Fukuoka je třetí japonský klub na All Stars Cupu. V roce 2014 na turnaji hrála Jokohama Marinos (celkově na 5. místě), v roce 2015 JEF United (10.). Avispu považujeme za černého koně turnaje.

Počet účastí – tři

Loňský výsledek – 4. místo

Největší úspěch na turnaji – 2. místo (2017)

Rozpis zápasů

9:40 Vysočina Jihlava – Avispa Fukuoka

11:00 Atlético Madrid – Avispa Fukuoka

12:20 Avispa Fukuoka – Dukla Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.