Spojte se s námi


Tenis

Zverev je ve finále a má klid od soudu. Na kolik jej vyjde mimosoudní vyrovnání ?

Alexander Zverev není na popředí zájmu pouze kvůli tenisu. Mnoho pozornosti vyvolávají otázky spojené s jeho ex-přítelkyní a soudní řízením proti němu. Teď má v tomto ohledu klid. Zadarmo to ovšem nebude.

Publikováno

dne

Alexander Zverev není na popředí zájmu pouze kvůli tenisu. Mnoho pozornosti vyvolávají otázky spojené s jeho ex-přítelkyní a soudní řízením proti němu. Teď má v tomto ohledu klid. Zadarmo to ovšem nebude.

Zverev u soudu

Branda Pateaová je bývalou přítelkyní německého tenisty. Obžalovala jej z napadení, téměř dvoumetrový tenista ji měl přitlačit ke zdi a škrtit.

Plány soudního řízení byly v kolizi s programem French Open i Wimbledonu. Což byla pro Zvereva další nepříjemnost navíc.

Díky možnostem online jednání si Zverev nemusel odskakovat ze soudní budovy na centrální dvorce vrcholových akcí. Aspoň nějaká dobrá zpráva pro bývalou světovou dvojku.

Ještě lepší novinou je pro rodáka z Hamburku fakt, že soud je pro něj u konce. Poté, co naznačil, že se proces pro něj vyvíjí dobrým směrem, přišlo v podstatě potvrzení této skutečnosti v podobě dohody o mimosoudním vyrovnání.

Kolik Zverev zaplatí?

Německého tenistu to bude stát 200 000 eur. Většinu zaplatí státu a menší část poputuje na charitu. Pateaová od začátku tvrdila, že ji o peníze nejde, což v podstatě taky dokázala.

Zda je Zverev vinen nebo ne, ví tedy pouze on a Pateaová. Sedmadvacetiletý hráč tak má prostor soustředit se pouze na tenis.

V pátek přešel do finále Roland Garros. Nora Ruuda porazil 3:1 na sety. Na jeho soupeři byly patrné zdravotní problémy a Zverev tak měl cestu k poslednímu zápasu v Paříži ulehčenu.

Kromě šance na zisk vytouženého grandslamu tak na druhém majoru sezony vydělá více než dost i na výlohy spojené s mimosoudním vyrovnáním. Finalista French Open inkasuje přes milion euro.

Velké finále

Jeho soupeřem ve finále bude Carlos Alcaraz, který zvládl velmi očekávaný duel se Sinnerem. Alcaraz nakonec zdolal svého soupeře po skvělé pětisetové bitvě. Touží po svém prvním triumfu na pařížské antuce.

Zverev letos zahájil své působení na Roland Garros zápasem proti loučící se legendě Nadalovi. Grandslam tak zakončí symbolicky s nastupující španělskou hvězdou Alcarazem. Nedělní mise pro něj bude pravděpodobně o dost náročnější.

Zdroj: X, Sportskeeda

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.