Spojte se s námi


Tenis

Alcaraz nehraje fér! Co rozčílilo Tsitsipase v utkání o semifinále na Roland Garros?

Tohle utkání bylo vrcholem úterního programu na French Open. Rozhodlo o semifinálovém soupeři pro novou světovou jedničku Jannika Sinnera. Čím Alcaraz podráždil svého soupeře v klíčovém okamžiku tohoto zápasu?

Publikováno

dne

Tohle utkání bylo vrcholem úterního programu na French Open. Rozhodlo o semifinálovém soupeři pro novou světovou jedničku Jannika Sinnera. Čím Alcaraz podráždil svého soupeře v klíčovém okamžiku tohoto zápasu?

Tsitsipasův sen

Jediné, co ještě na Roland Garros nezažil, je triumf. A ani letos se jej v Paříži Stefanos Tsitsipas nedočká. Byť před začátkem druhého grandslamu sezony řecký tenista zaujal některými svými výkony, tak proti Španělu Alcarazovi nedostal šanci.

Po prohraném prvním setu měl Tsitsipas na návrat do zápasu. Ve druhém setě rozhodovala zkrácená hra. Tu ale řecký tenista prohrál.

A právě v tomto klíčovém momentu pomohla Španělovi hraniční situace. Minimálně tedy podle poraženého hráče.

Alcaraz a příliš mnoho hluku 

V tiebreaku za stavu 4:1 pro Alcaraze odehrál Tsitsipas svůj úder do sítě, čímž se dostal do rozhodující ztráty. Podle něj ovšem díky neférovým okolnostem.

V jeho očích, v tomto případě spíše uších, Alcaraz příliš protáhl výkřik po odehrání míčku. Tento zvuk ovlivnil jeho soupeře a Tsitsipas tak byl poškozen. 

Rozhodčí nijak nezasáhla, v těchto situacích to rozhodně není zvykem. Byť pro mnoho fanoušků je hekání některých hráčů a hraček nepříjemné a podobné to může být u protihráčů, je potřeba odlišit mezi záměrným poškozením soupeře a přirozeným projevem.

A zrovna Alcaraz patří mezi hlučnější hráče. To je bez debat. Nelze mu podsouvat nějaký zlý záměr. 

Alcaraz následně ovládl i třetí sadu a stejně jako loni si zahraje na Garros semifinále. Loni i díky zdravotním problémům nestačil na Djokoviče. Letos vyzve jeho nástupce na čele žebříčku ATP Sinnera.

Zdroj: ATP, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.