Akademie Cup: Sparta jako jediná zůstává stoprocentní, Glasgow Rangers sesadili Slavii z první příčky

V úterý 18. června probíhal druhý den třetího ročníku Akademie Cupu 2019 v Olomouci, tentokráte ve Sportcentru Nové Sady. Stejně jako v pondělí byla k vidění spousta krásných branek, skvělé individuální výkony a místy i dramata až do konce. A veliké drama se bude konat i zítra, kdy se bude bojovat o první místo ve skupině B. Zároveň se zítra odehraje i poslední finálový duel mezi prvními celky obou skupin.

Zdroj: fotbal.cz

Úterý začínalo duely skupiny B a ty nabídly zajímavou podívanou. Stejně jako v pondělních utkáních padalo nemálo branek, nicméně především došlo k pořádném zdramatizování bojů o první místo. Slavia, která byla po pondělku jediným stoprocentním celkem, sice vyhrála svůj třetí zápas ve skupině 4:0 proti výběru Plzeňského kraje, nicméně ve šlágru skupiny prohrála 0:2 se skotskými Glasgow Rangers.

Ti však ještě před tímto šlágrem měli mnoho práce s poražením Jihomoravanů. Ti statečně vzdorovali a i díky skvělým zákrokům brankáře se jednalo o drama až do konce. Nakonec však Rangers zvítězili 3:2 a bodově se tak dotáhli na pražský celek a díky vzájemnému zápasu jej předskočili.

Navíc během úterního programu skupiny B dvakrát zvítězila i Akademie Moravskoslezského kraje, což znamená, že hned tři celky mají devět bodů. Situace je tak poměrně zamotaná, jelikož rozhoduje hned po bodech druhý v pořadí vzájemný zápas, přičemž Slavia má lepší vzájemný zápas s Moravskoslezským krajem, ale horší s Glasgow Rangers. Skotský celek pak padl právě s Akademií Moravskoslezského kraje, tudíž poslední tři duely ve skupině slibují pořádné boje o první místo, jenž zaručuje finále.

Výsledky úterních utkání skupiny B:

RFA Ústeckého kraje 2:3 RFA Moravskoslezského kraje
RFA Plzeňského kraje 0:4 SK Slavia Praha
FC Glasgow Rangers 3:2 RFA Jihomoravského kraje
RFA Moravskoslezského kraje 2:1 RFA Plzeňského kraje
RFA Jihomoravského kraje 6:0 RFA Ústeckého kraje
SK Slavia Praha 0:2 FC Glasgow Rangers

Tabulka skupiny B:

1.      Glasgow Rangers 9 bodů
2.      SK Slavia Praha 9 bodů
3.      RFA Moravskoslezský 9 bodů
4.      RFA Jihomoravský kraj 6 bodů
5.      RFA Plzeňský a Karlovarský kraj 3 body
6.      RFA Ústecký kraj 0 bodů

Zdroj: fotbal.cz

Ve skupině A nicméně k takovým motanicím a bojům o postup nedochází. Dominantní je stále Sparta, která ze čtyř utkání neztratila ani jedno. Navíc pouze jednou inkasovala, což znamená, že v této statistice kraluje. Během dne si Pražané poradili nejprve 3:1 s Jihočechy, následně přejeli Slovácko výsledkem 7:0.

Slovácku se pak obzvláště nedařilo. Mimo utkání se Spartou padl celek z Uherského Hradiště i v souboji s Akademií Kraje Vysočina. Právě ta se vyškrábala před Slovácko a drží třetí příčku, a přestože nemá šanci ohrozit Spartu, jedná se o velice pěkné umístění.

Druhá se nachází po skvělém dni Akademie Pardubického kraje, která si dnes v obou duelech s chutí zastřílela.

Výsledky úterních utkání skupiny A:

RFA Pardubického kraje 4:0 RFA Olomouckého kraje
RFA Jihočeského kraje 1:3 AC Sparta Praha
1. FC Slovácko 0:1 RFA Kraje Vysočina
RFA Olomouckého kraje 1:1 RFA Jihočeského kraje
RFA Kraje Vysočina 0:6 RFA Pardubického kraje
AC Sparta Praha 7:0 1. FC Slovácko

Tabulka skupiny A:

1.      AC Sparta Praha 12 bodů
2.      RFA Pardubický kraj 7 bodů
3.      RFA Vysočina 6 bodů
4.      1. FC Slovácko 4 body
5.      RFA Jihočeský kraj 4 bod
6.      RFA Olomoucký kraj 0 bodů

Zdroj: fotbal.cz

Turnaj bude ve středu pokračovat dle tohoto programu. Jedná se o poslední turnajový den, během nějž se odehraje i finálový duel.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..