Spojte se s námi


Hokej

Adam Jiříček se operaci nevyhne! Draft NHL je pro českého mladíka v ohrožení

Mladý obránce Adam Jiříček se zranil během prvního utkání na mistrovství světa juniorů 2024 proti Slovensku. Bek bude hokejové Plzni chybět celou sezonu a nyní jej čeká operace. Vzhledem ke zranění se jeho předpokládaná pozice v draftu NHL zhorší.

Publikováno

dne

Mladý obránce Adam Jiříček se zranil během prvního utkání na mistrovství světa juniorů 2024 proti Slovensku. Bek bude hokejové Plzni chybět celou sezonu a nyní jej čeká operace. Vzhledem ke zranění se jeho předpokládaná pozice v draftu NHL zhorší.

Adam Jiříček bude mimo po celou sezonu

Už v prvním utkání na juniorském mistrovství světa přišla pro český tým velká rána. Během zápasu se Slováky (2:6) se zranil klíčový obránce Adam Jiříček. I přes výraznou ztrátu však Češi postoupili do čtvrtfinále, kde dokonce vyřadili Kanadu (3:2) a čeká je semifinálový duel se Švédskem.

Sedmnáctiletý Jiříček si zranil koleno a pro Škodu Plzeň přišla ta nejhorší možná zpráva. Mladý bek bude mimo hru do konce letošní sezony. Zranění vážné a čeká jej nyní operace.

„Po nezbytné předoperační rehabilitační přípravě podstoupí operaci zraněného kolena u specialisty na tuto problematiku, profesora Petra Zemana,“ vyjádřil se plzeňský tým k situaci.

Jiříček se už v 16 letech naplno zapracoval do A týmu Plzně. V minulé sezoně odehrál 13 zápasů, ve kterých zaznamenal dvě asistence. Letos nastoupil do 19 duelů se ziskem jedné asistence. Další ovšem kvůli zranění nepřidá.

Jiříčkovo zranění může ovlivnit jeho draft NHL

Adam Jiříček se považoval za nejlepšího českého mladíka, kterého měl letos čekat draft NHL. Jeho bratra Davida loni draftoval Columbus Blue Jackets jako celkovou šestku. Tak vysoký výběr se u Adama neočekával, ale vypadalo to na první kolo.

Nejžhavějším zbožím pro draft 2024 je trojice skládající se z Kanaďana Macklina Celebriniho, Američana Colea Eisermana a Fina Arona Kiviharjua.

Není pochyb, že Adam je talentovaný stejně jako jeho starší bratr. Zodpovědně brání, nebojí se zapojit do útoku a má obrovský potenciál. Proto se očekávalo, že by mohl být vybrán už v prvním kole. Vzhledem k vážnosti jeho zranění ovšem se týmy v NHL mohou bát jeho dalšího růstu. Zranění vývoj určitě zpomalí a existuje šance, že zranění kolene jej bude během kariéry potkávat častěji.

Zdroj: EliteProspects, HC Škoda Plzeň

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.