Hokej

Krev, zákeřnosti, neodpískané fauly. Zápas mezi Energií a Oceláři přinesl nehezkou podívanou

Bývá to takovým nepsaným pravidlem. Obvykle se stává, že v minimálně jednom zápase v každé sérii play-off se události na ledě vyostří o něco víc, než je běžné. Čím stoupá důležitost utkání, tím více se vaří hráčům v hlavách emoce. Takovýto podobný nádech mělo také třetí semifinále mezi Karlovými Vary a Třincem.

Bývá to takovým nepsaným pravidlem. Obvykle se stává, že v minimálně jednom zápase v každé sérii play-off se události na ledě vyostří o něco víc, než je běžné. Čím stoupá důležitost utkání, tím více se vaří hráčům v hlavách emoce. Takovýto podobný nádech mělo také třetí semifinále mezi Karlovými Vary a Třincem.

  • Třinec porazil Karlovy Vary 3:2, na zápasy už vede 3:0
  • Rozhodčí přehlédli v zápase několik jasných faulů 
  • Petr Tomek a Michal Kovařčík utrpěli nepříjemná zranění 

Ne že bychom v utkání viděli nějak mimořádně létat pěsti ve vyšším množství, přesto se emocí v hlavách hráčů, trenérů i fanoušků vařilo dost. Všechno začalo už v první třetině během karlovarské přesilovky. Třinecký Patrik Hrehorčák se ohnal během bránění v defenzivní zóně hřiště po mladičkém Petru Tomkovi hokejkou, viditelně jej seknul přes rukavici.

Pochopitelně se nejednalo o žádnou sekeru zpoza hlavy s úmyslem zranit protihráče, ale dost viditelný moment, který si rozhodně dvě minuty zasloužil. Domácí mohli díky tomu hrát přesilovku pět na tři, ale rozhodčí se domácím hokejistům omlouvali, že zmíněný zákrok zkrátka přehlédli.

Tomek okamžitě s bolestivou grimasou ve tváři zmizel v útrobách stadionu, na led už se nevrátil. Prvotní spekulace hovořily až o třech zlomených prstech. Jedna z fotografií, která v dalším průběhu obletěla sociální sítě ukázala, že to schytaly především nehty sedmnáctiletého talentu. Jelikož jsme ale v play-off, přesná diagnóza zatím zůstává v tajnosti Energetiků.

Hokejky létaly vzduchem

Nebylo to však v zápase jediné pochybení ze strany sudích. Vysoká hokejka v obličeji třineckého Marka Daňa by si dvojku také zasloužila. Situací, za které se dalo v utkání vylučovat, byla nicméně celá řada.

Ze druhé třetiny nejvíce vyčnívá vysoká hůl karlovarského Radka Čípa na Oscara Flynna. I tady píšťalky sudích nejdříve mlčely. Až poté, co se Flynn skácel na led a objevila se pod ním krev, rozhodla se dvojice hlavních rozhodčích Jan Hribik a Matěj Sýkora vylučovat. Celou situaci prošli ještě u videa, dle nastavených regulí udělili za krvavé zranění dvě plus dvě minuty.

I tato situace se stala dojnou krávou sociálních sítí. Podle jednoho stále opakovaného záběru to skutečně nevypadalo, že by Čípova hůl třineckého útočníka zasáhla. Nicméně opakované záběry kterých mohou mít rozhodčí více) a okamžité krvavé zranění muže v pruhovaném dostatečně přesvědčily, byť řadu domácích fanoušků ne.

Bolestivá tečka pro Oceláře na konec

To bohužel nebylo zdaleka vše. V samotném závěru utkání přišla ještě jedna situace, která opět rozhodčím unikla, byť měla také poměrně fatální následky. A nejspíš se zdá, že ze všech událostí vůbec nejhorší. V posledních vteřinách zápasu v souboji o kotouč karlovarský David Šťastný vystrčil svou nohu směrem na Michala Kovařčíka, čímž třineckého útočníka podkopnul.

Kovařčík se dlouho zvedal bolestivě z ledu, při pádu to vypadalo, jako by si vyhodil pravé rameno. Až se pak konečně postavil na nohy, vyprovodil ho do kabin pískot domácího obecenstva. Nebylo by se čemu divit, kdyby tato situace nezaujala disciplinární komisi. Tradiční strkanice po závěrečné siréně už jen dokreslila atmosféru, ve které se zápas dohrával.

Sudí třetí semifinále mezi Karlovými Vary a Třincem svou práci v úterý večer příliš nezvládli, byť jsem sám často k rozhodčím velmi opatrný. Po hokejové stránce zvítězili Oceláři 3:2 a ve středu večer už budou přímo útočit na postup do finále extraligy.

Zdroj: Autorský článek 

Email Icon
Reklama
Oblíbené