Hokej

Dynamo zdemolovalo Kometu 7:1, tři hráči Pardubic zaznamenali tři body

Hokejové Pardubice potvrdily ve středu večer svou nadvládu v Tipsport Extralize, když porazily v dohrávce 22. kola Kometu vysoko 7:1. Po první třetině ještě Dynamo jeden gól ztrácelo, ale uragán domácího celku ve druhé třetině rozmetal soupeře na kusy. Kanonáda pak pokračovala i ve třetí třetině.

Hokejové Pardubice potvrdily ve středu večer svou nadvládu v Tipsport Extralize, když porazily v dohrávce 22. kola Kometu vysoko 7:1. Po první třetině ještě Dynamo jeden gól ztrácelo, ale uragán domácího celku ve druhé třetině rozmetal soupeře na kusy. Kanonáda pak pokračovala i ve třetí třetině.

  • Pardubice deklasovaly v dohrávce 22. kola Kometu 7:1
  • Červenka, Kaut a Sedlák zaznamenali tři kanadské body
  • Kometa prohrála po čtyřech výhrách v řadě
22. kolo Tipsport extraligy
HC Dynamo Pardubice – HC Kometa Brno
7:1
(0:1, 4:0, 3:0)
Branky Pardubice 27. Čerešňák, 31. Kondelík, 37. Kousal, 38. Mikliš, 44. Gazda, 47. Kaut, 49. Kaut
Branky Kometa 11. Zbořil
Statistiky Střely: 44:19 • Vyloučení: 2:5 (využití 2:0)
Vhazování: 31:28 • Diváci: 9 521
Sestava Pardubice Will (Matěcha) – Dvořák, Čerešňák, Ludvig, Tourigny, Mikliš, Gazda, Hrádek – Červenka, Sedlák, Mandát – Kelemen, Kondelík, Fejes – R. Kousal, Poulíček, Kaut – J. Stránský, Sobotka, Vondráček.
Trenér: Pešán
Sestava Kometa Stezka (47. Krošelj) – Ščotka, Zábranský, F. Král, Holland, Bartejs, Gulaši, Ďaloga – Pospíšil, T. Zohorna, H. Zohorna – Š. Stránský, A. Zbořil, Flek – Cingel, Kollár, Hartl – Kos, Ekrt, Ferda – Chludil.
Trenér: Horáček
Rozhodčí Cabák, Šír – Axman, Lederer

Pardubice se i v tomto zápase musely obejít bez několika opor, které by se za běžných okolností bez pochyby vešly do základní sestavy. V minulém utkání v Českých Budějovicích se zranil obránce Libor Hájek, ze sestavy vypadl také nemocný bek Jan Košťálek. Od konce září chybí Dynamu útočník Jiří Smejkal, mezi dlouhodobé zraněné patří také kanadský brankář Malcolm Subban.

Kometa se zase musela obejít bez dvou cizinců. Kanadský obránce Brandon Davidson letos zatím vůbec nenastoupil, finský útočník Arttu Ilomäki hrál naposledy v 5. kole, nadále se zotavuje s poraněným ramenem. Jinak byla Kometa v Pardubicích téměř kompletní.

Kometa byla v první třetině efektivnější

Už od prvních minut se hrál svižný hokej, na šance jsme nemuseli čekat dlouho. Po půl minutě hry se v dobré střelecké pozici objevil Zábranský, ale na Willa si nepřišel. Hned na to mohl na druhé straně otevřít skóre Červenka, avšak orazítkoval jen tyč Stezkovy svatyně. Neúspěšně si počínal v polovině třetiny i pardubický Mandát, jenž nepropasíroval puk do branky. A tak udeřila Kometa.

Jakub Flek s Adamem Zbořilem se dostali do přesílení dva na jednoho a druhý jmenovaný tvrdou ránou otevřel v polovině 11. minuty skóre. Dynamo mohlo vyrovnat ve 14. minutě, ale Kelemen netrefil odkrytou klec, Stezka předvedl fantastický zákrok hokejkou.

Na konci první třetiny se přiostřilo mezi Dvořákem a Pospíšilem, sudí poslali oba kohouty schladit na trestnou lavici. Dynamo přestřílelo v první třetině soupeře 13:6, ale do kabin šla s jednobrankovým náskokem Kometa.

Přesilovky nakoply Dynamo

Po dvou minutách hry ve druhé části hrály Pardubice první přesilovku po vyloučení Bartejse za podrážení. Dynamo sice po půl minutě přesilovku využilo, ale trenérský štáb hostujícího celku si vzal trenérskou výzvu na ofsajd a uspěl. Čerešňákův gól neplatil, vrátil se čas a přesilovka zůstala nakonec nevyužita.

Pardubice pokračovaly v tlaku a ve 27. minutě už z další přesilovky vyrovnaly. Peter Čerešňák napřáhl na modré čáře a propálil vše, co mu stálo v cestě. I přes drobné pochybnosti už branka slovenského ofenzivního beka platila. Dynamo nadále pokračovalo v drtivém tlaku.

Po zásluze se tak v polovině utkání dočkalo poprvé vedení. Jáchym Kondelík se rozjel ve středním pásmu, převzal puk od Červenky a krásnou bekhendovou kličkou nedal Stezkovi nejmenší šanci. A to nebylo ve druhé třetině zdaleka vše, protože domácí využili laufu a soupeře rozhodně nešetřili.

Robert Kousal zvyšoval ve 37. minutě na brankovišti na 3:1. O minutu a půl později napřáhl na modré čáře Ondřej Mikliš a Enteria Aréna vybouchla počtvrté. Dynamo ve druhé třetině přehrálo Kometu s totální dominancí. Na skóre ji vyhrálo 4:0 a na střelecké pokusy na branku 20:2.

Ve třetí části exhibice pokračovala

Ani ve třetí třetině Pardubice soupeře nešetřily. Už po třech minutách zakončili domácí zdárně další přečíslení, na konci kombinace po trase Červenka – Sedlák stál na konci obránce Daniel Gazda. Za další necelé čtyři minuty už to bylo 6:1, když samostatný únik zakončil hezkou kličkou Martin Kaut.

Ten samý hráč o další minutu později využil přesilovku a zvýšil na 7:1, to už ale v brněnské brance stál Gašper Krošelj. Až v samotném závěru Dynamo sundalo nohu z plynu, další branka už v zápase nepadla. Pardubice nedaly ve středu večer Kometě žádnou šanci na body.

Zdroj: Autorský článek

Email Icon
Reklama
Oblíbené