Bojové sporty

Extra zajímavá expanze Oktagonu? Máme nabídku, které se skoro nedá říct ne, přiznává Novotný

Oktagon aktuálně působí v Česku, na Slovensku a v Německu. Pokusil se také o expanzi do Anglie a letos poprvé zamíří do Polska. Ale co bude dál? Ve hře je například návrat do Velké Británie či turnaj v Irsku. O možném rozšíření pole působnosti promluvil Ondřej Novotný.

Oktagon aktuálně působí v Česku, na Slovensku a v Německu. Pokusil se také o expanzi do Anglie a letos poprvé zamíří do Polska. Ale co bude dál? Ve hře je například návrat do Velké Británie či turnaj v Irsku. O možném rozšíření pole působnosti promluvil Ondřej Novotný.

  • Oktagon prý má na stole téměř neodmítnutelnou nabídku
  • Ve hře je tedy možnost návratu do Anglie či turnaj v Irsku
  • Česko-slovenská organizace rozšiřuje fanouškovskou základnu po celém světě

Novotný promluvil o další možné expanzi Oktagonu

Oktagon je sice doma v Česku a na Slovensku, nicméně za svůj už jej přijali také Němci, kteří díky aktivitě na sociálních sítích učinili z Oktagonu jednu z největších sportovních značek v Německu.

Ondřej Novotný a Pavol Neruda se snažili uspět také v Anglii, nicméně na ostrovech bohužel nepochodili a britskou expanzi vzdali. Přesto se počítalo s tím, že se svou organizaci pokusí dostat do další země. Překvapivě v roce 2026 zamíří do Polska.

Oktagon

Oktagon je v Polsku menší než KSW v Česku, říká expert. Čeká ho dlouhá cesta na přesyceném trhu

A co dál? Vzhledem k úspěchům, jaké sbírá dvojnásobný šampion Will Fleury, který chce ještě třetí titul, se vyloženě nabízí turnaj v Irsku. Jenže zatím není proveditelný. V podstatě jinou irskou hvězdu totiž Oktagon nemá. Ano, můžeme počítat s Denisem Frimpongem, ale ani on nemá na smaragdovém ostrově tak velké jméno.

Ondřej Novotný tak ve svém podcastu MMA letem světem přiznal, že nyní prodává práva do Irska s tím, že chce ve Fleuryho domovině odvysílat turnaj OKTAGON 81 z pražské O2 areny zpětně.

A co tedy irská expanze? „Nikdy neříkej nikdy. Každopádně je zajímavé, že i v takových prohrách, jakou byla expanze do Anglie, můžeš najít nějaké vítězství. Máme totiž neskutečnou nabídku na spolupráci směrem k Anglii, které se skoro nedá říct ne. Takže to není pohřbené, není to bez zájmu. Možná to je zajímavější, než to kdy bylo. Ale nerozčtvrtíme se. Letos nás čeká 18 turnajů, ale nikdy nevíš,“ vyjádřil se šéf Oktagonu.

Mimo to Oktagon vysílá své turnaje do Skandinávie a do zemí jako jsou Turecko, Kazachstán, Řecko, Španělsko nebo Francie. A je toho víc. K tomu nyní česko-slovenská stáj údajně řeší prodej vysílacích práv do Brazílie a do Ameriky.

Která země bude další na řadě?

Není to tak dávno, co se spekulovalo o možné expanzi na Balkán, konkrétně do Srbska nebo do Řecka, o což usilovali Bojan Veličkovič, první vítěz Tipsport Gamechangeru, a veterán UFC Andreas Michailidis, finalista první milionové pyramidy.

Aktuálně však ani jeden z těchto scénářů není ve hře. I kvůli tomu, že Balkánu nyní vládne FNC, které mimochodem zkusí vstoupit na německý trh a Oktagonu sebralo pár bojovníků.

Spekulovalo se také o Španělsku, jenže Oktagon nemá ani žádnou španělskou hvězdu, na které by mohl expanzi postavit. Dlouhodobě se každopádně mluví o Francii, s níž se tak trochu počítalo pro rok 2026, jenže Oktagon s ní ještě vyčkává, a zřejmě to není špatný nápad.

Cíl je nyní jasný. Oktagon se snaží prodejem vysílacích práv do co největšího počtu zemí rozšířit svou fanouškovskou základnu s tím, že pak bude jakákoliv další expanze o cosi snadnější.

Návrat do Velké Británie či turnaj v Irsku ovšem zní velmi lákavě. I kvůli tomu, že by Ondřej Novotný a Pavol Neruda zjistili, jak moc se z první neúspěšné expanze ponaučili.

Zdroj: autorský článek

Email Icon
Reklama
Oblíbené