Neuvěřitelné! Rakousko otočilo zápas s Finskem dvě desetiny před koncem a slaví důležité vítězství směrem k záchraně
Neuvěřitelný zápas se udál ve skupině A. Favorizované Finsko vedlo 2:0 a šlo si za vítězstvím, avšak přišlo srovnání a nakonec i otočka v posledních dvou desetinách sekundy. Rakušané tím udělali důležitý krok směrem k záchraně.

Neuvěřitelný zápas se udál ve skupině A. Favorizované Finsko vedlo 2:0 a šlo si za vítězstvím, avšak přišlo srovnání a nakonec i otočka v posledních dvou desetinách sekundy. Rakušané tím udělali důležitý krok směrem k záchraně.
Oba týmy na MS bojují o zcela odlišné příčky. Zatímco Finové patří mezi jedny z hlavních kandidátů na výhru celého turnaje, Rakousko spíše bojuje o udržení mezi elitou.
A hned na startu utkání to bylo znát. V čase 2:51 se dostali Finové do vedení, když se po přihrávce zpoza branky dostal k puku Saku Maenalanen a ten s přehledem překonal gólmana Rakouska.
Outsider zápasu inkasoval ještě necelých šest minut poté, když se k odražené střele dostal Oliver Kapanen a jak je mu zvykem, nezaváhal a dostal puk do sítě. Zdálo se tedy, že si Finsko jde pro hladkou výhru.
To byl ale omyl, protože Jere Innala neproměnil svou velkou tutovku a poté začalo hrát spíše Rakousko. Ve druhé třetině bylo lepším týmem na hřišti i díky přesilovkám, ale ještě před nimi přišlo snížení.
Přihrávku Michaela Raffla si dokázal zpracovat Mario Huber, který povedenou střelou dal naději Rakousku na bodový zisk. A na startu třetí třetiny už se hráči společně s fanoušky radovali z vyrovnání, avšak trefa Dominica Zwergera uznána nebyla.
Důvodem bylo postavení útočícího hráče v brankovišti. Nedá se říci, že by tento moment Rakousko položil. Náš jižní soused dokázal v čase 49:51 přeci jen vyrovnat!
Šťastným střelcem se stal obránce Thimo Nickl, který vypálil od modré čáry a ačkoliv puk nikdo netečoval, prošel až do sítě. Rázem bylo jasno o tom, že nás čeká napínavá bitva do posledních minut.
A také že jsme se jí dočkali. Finsko si výhru nezasloužilo a ani se nezdálo, že by po ní toužilo. Rakousko oproti tomu bojovalo a nakonec se dočkalo! Rozhodlo dvě desetiny před koncem a slaví důležitou výhru směrem k záchraně.
Zdroj: MS v hokeji 2024
-

Chance LigaJsi spokojenej, Jindřichu? Slavia skončila v poháru a fanoušci opět zuří
-

HokejPech ostře pálí do trenéra Čiháka: Dělal z nás blbce! Musí mít kouč odehráno?
-

Chance LigaZahodili jsme celou sezonu! Fanoušci Viktorie kritizují vypadnutí i trenéra Hyského
-

Chance LigaTrpišovský chtěl do Slavie přivést držitele Zlatého míče. Myšlenka tam byla, přiznal Nedvěd




