Novotný o Procházkovi: Jirka ten zápas vyhraje! Bude vidět rozdíl mezi střední a polotěžkou váhou
Již tento víkend bude mít Jiří Procházka svůj druhý titulový zápas v UFC. Jeho soupeřem bude Alex Pereira, který rozhodně není žádným ořezávátkem. Jak zápas vidí hlavní tvář organizace Oktagon MMA Ondřej Novotný?
Po výhře nad Gloverem Teixeirou se nemohl zastavit. O rozhovory jej žádala prestižná česká i světová média, každý chtěl slyšet příběh nového šampiona UFC v polotěžké váze.
Jenže když měl pás obhajovat, přišlo těžké zranění a více než roční pauza. Nyní je zpátky a soupeřem mu bude Alex Pereira, který dostal šanci kvůli zranění šampiona Jamahala Hilla.
K zápasu dojde již tento víkend na turnaji UFC 295 ve slavné hale Madison Square Garden v New Yorku, v České republice uvidíme Procházku bojovat v ranních nedělních hodinách.
Jak zápas vidí Novotný?
K jeho titulové bitvě se nyní vyjádřil i promotér Oktagonu Ondřej Novotný, který se v MMA pochybuje tři desetiletí a s Procházkou se moc dobře zná. Věří jeho výhře?
„Myslím si, že Jirka ten zápas vyhraje. Bude vidět rozdíl mezi střední a polotěžkou váhou. Bude tam vidět rozdíl ve zkušenostech s touto váhovou kategorií. Možná to nebude úplně stejný zápas jako Adesanya s Blachowiczem, ale jistou podobnost tu vidím.
Pereira má samozřejmě vedle sebe Glovera Teixeiru. To je fajn, ale Jirkova síla a netradičnost, se kterou se pohybuje, bude pro Pereiru nestravitelná. Pokud se nepletu, tak v Madison Square Garden bude poprvé bojovat nějaký Čech.
Je to největší pódium světa. Nic není víc, a to se vší úctou k MSG v Las Vegas. Bude to zase obrovská reklama a strašně mu přeji, aby to dokázal a užil si ten moment. Samozřejmě to zase posvítí na celou ČR, takže to má jen plusy,“ řekl pro Mixx Sports Media.
Zdroj: Mixx Sports Media
