Živé výsledky
  • CEC
    CEC
    CAS
    CAS
  • WIE
    WIE
    POZ
    POZ
  • KRO
    KRO
    UST
    UST
  • STA
    STA
    Vik
    Vik
  • TRI
    TRI
    FC
    FC
  • NYC
    NYC
    TOR
    TOR
  • SLA
    SLA
    TRU
    TRU
  • PET
    PET
    KOM
    KOM
  • Vej
    Vej
    DOU
    DOU
  • BRA
    BRA
    MET
    MET
  • Kla
    Kla
    OST
    OST
  • NYR
    NYR
    KRI
    KRI
  • PRE
    PRE
    Vel
    Vel
  • JIS
    JIS
    SVI
    SVI
  • TIA
    TIA
    Yun
    Yun
  • BEI
    BEI
    Zhe
    Zhe
  • SHA
    SHA
    SDT
    SDT
  • PEN
    PEN
    PEN
    PEN
  • RON
    RON
    Wuh
    Wuh
  • PIA
    PIA
    Wis
    Wis

Autralské okénko: Úspěšný debut pro Lindu Fruhvirtovou, dál postupuje také Karolína Plíšková

Autralské okénko: Úspěšný debut pro Lindu Fruhvirtovou, dál postupuje také Karolína Plíšková
Zdroj: Depositphotos

Dnes v noci začal druhý hrací den Australian Open a v akci je zbývajících pět českých zástupců. Svůj debut mezi dospělými si v Austrálii odbyla sedmnáctiletá Linda Fruhvirtová, která premiéru ozdobila postupem do druhého kola. Postup si vybojovala také Karolína Plíšková.

Debut Lindy Fruhvirtové

Sedmnáctiletá Linda Fruhvirtová (82.) zvládla svůj zápas prvního kola Australian Open proti domácí divoké kartě, Jamiee Fourlisové (160.) Utkání česká hráčka zvládla na výbornou, v prvním setu nedala Australance žádnou šanci a nadělila jí kanára – 6-0.

Druhý set byl vyrovnanější hlavně proto, že starší ze sester Fruhvirtových hned třikrát ztratila svůj servis. Pokaždé ale dokázala odpovědět a duel po hodině a 14 minutách ukončila v desátém gemu druhého setu – 6-4.

Los byl k vítězce juniorského Australian Open z minulého roku velmi milosrdný. Ve druhém kole ji totiž čeká další domácí divoká karta, Kimberly Birrellová (160.). Ta si v prvním kole vyšlápla ná světovou 29. hráčku, Estonku Kanei Kanepiovou.

Linda Fruhvirtová (82.) – Jaimee Fourlisová (160., Austrálie) 6-0, 6-4

Plíšková postoupila s přehledem

Šanci své soupeřce nedala ani Karolína Plíšková (31.). Její zápas se musel hrát pod zataženou střechou arény Margaret Courtové, protože v Austrálii se na většině kurtech nehrálo kvůli vysokým teplotám venku.

Číňanka Wang Si-jü (53.) se do zápasu příliš nedostala. Plíšková se opírala o svůj servis, který ji vycházel skvěle a v prvním setu si po dvou brejcích došla pro vítězství – 6-1.

Po znovuobnovení spolupráce s koučem Bajinem se jedenatřicetiletá Plíšková znovu dostává do staré formy. An jednou nakonec nepřišla v zápase o svoje podání. Ve druhém dějství navíc dokázala znovu proměnit dva brejkboly a Číňanku vyprovodila výsledkem – 6-3.

Si-jü Wang (53., Čína) – Karolína Plíšková (31.) 1-6, 3-6

Martincová nestačila na favoritku

Tereza Martincová (74.) v prvním kole narazila na velmi silnou soupeřku v podobě světové pětky Aryny Sabalenkové (5). z Běloruska. Ta navíc zvítězila na přípravném turnaji v Adelaide a na Australian Open přijela ve velké herní pohodě.

A tu Běloruska neztratila ani v zápase s českou hráčkou. V prvním setu sice musela čelit hned čtyřem brejkbolů nicméně všechny odvrátila a Martincové sebrala podání ve čtvrtém a v šestém gemu – 6-1.

Ve druhém setu obě hráčky držely svůj servis, rozhodl třetí gem, který se 28leté Martincové nepovedl a zkušená běloruská tenistka zápas dopodávala bez problémů do vítězného konce – 6-4.

Aryna Sabalenková (5., Bělorusko) – Tereza Martincová (74.) 6-1, 6-4

Macháč a Vondroušová ještě budou v akci

Díky prodlevám, které způsobilo horko, budou Tomáš Macháč (110.) a Markéta Vondroušová (86.) dohrávat svoje zápasy později.

Macháče čeká velká výzva v podobě světové trojky, Nora Caspera Ruuda. Ten do prvního kola nevstupuje v největší formě, po turnaji si navíc bude dávat volno. Motivaci má rodák z Berouna o to větší, když viděl výsledky svých krajanů Lehečky a Svrčiny.

Vondroušovou čeká žebříčkově lépe postavená Američanka Riskeová (49.). Češka se dokázala dostat v Adelaide do čtvrtfinále a bude v utkání favoritkou. Američance se totiž vůbec nepovedl vstup do sezony.

10:30 Tomáš Macháč (110.) – Casper Ruud (3., Norsko)

10:00 Alison Riskeová-Amritrajová (49., USA) – Markéta Vondroušová (86.)

Zdroje: Australian Open, Twitter

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Foto dne: Vypláznutý jazyk a šestnáctiletá Ruska, která šokuje WTA

Foto dne: Vypláznutý jazyk a šestnáctiletá Ruska, která šokuje WTA

Viďmanová píše životní příběh. V Memphisu je už v semifinále

Viďmanová píše životní příběh. V Memphisu je už v semifinále

Foto Wimbledonu: Dechberoucí výskok Marty Kostyuk odhalil tenisovou krásu

Foto Wimbledonu: Dechberoucí výskok Marty Kostyuk odhalil tenisovou krásu

TOP 10 nejkrásnějších tenistek: Nádherná Paula Badosa či Camila Giorgi, nechybí ani Češka Martincová!

TOP 10 nejkrásnějších tenistek: Nádherná Paula Badosa či Camila Giorgi, nechybí ani Češka Martincová!

Češi, kteří vyhráli Wimbledon: Přehled českých vítězů na nejslavnějším turnaji světa

Češi, kteří vyhráli Wimbledon: Přehled českých vítězů na nejslavnějším turnaji světa