Spojte se s námi


Tenis

17 milionů za 10 dní. Kolik si tenisté vydělali od začátku roku? Nejvíce Američané v čele s Fritzem

Uběhlo teprve 10 dní od začátku a někteří tenisté si připsali na svá konta velmi zajímavé částky. Jednoznačně nejbohatším tenistou v posledních měsících je Američan Taylor Fritz, který minulý týden vyhrál se Spojenými státy United Cup. A kolik si vydělaly Češky?

Publikováno

dne

Uběhlo teprve 10 dní od začátku a někteří tenisté si připsali na svá konta velmi zajímavé částky. Jednoznačně nejbohatším tenistou v posledních měsících je Američan Taylor Fritz, který minulý týden vyhrál se Spojenými státy United Cup. A kolik si vydělaly Češky?

Hned zkraje roku mají někteří hráči a hráčky velmi nabitý program. Hrály se totiž různé exhibice, ještě před koncem minulého roku odstartoval premiérový ročník United Cupu. Už zanedlouho začne hlavní fáze Australian Open.

Uběhlo jen deset dnů od začátku nového roku a novináři společně s organizacemi ATP a WTA zveřejnily, kolik si tenisté a tenistky vydělali od začátku nové sezony.

A částky to jsou opravdu moc zajímavé. V ženském pořadí nechybí ani Češky Petra Kvitová a Linda Nosková, které jsou ve skvělé formě a odpovídá tomu také jejich získaná prize money.

Na odměnách se hodně podepsala účast právě na United Cupu, načež jak je z pořadí vidět, organizátor zaplatil velké hvězdy opravdu štědře.

Fritz vede mezi muži

Na čele mužského pořadí je aktuálně devátý hráč světa Taylor Fritz, který zažívá nejlepší měsíce své kariéry. V minulé sezoně získal hned tři tituly, včetně vítězství na Indian Wells Masters. Navíc si zahrál také na Turnaji Mistrů.

A svoji formu prokazuje také v nové sezoně. S Američany oslavil zisk titulu na United Cupu, kde patřil mezi hlavní opory svého týmu. Zároveň se mu ještě před tímto turnajem podařilo ovládnout exhibici v Saúdské Arábii.

Suma sumárum, Fritz si do devátého ledna přišel na krásných 765 760 dolarů, což je v přepočtu přes 17 milionů korun. Jen pro srovnání druhý Frances Tiafoe, jeho krajan a spoluhráč si vydělal „pouhých“ 11,8 milionů korun.

V žebříčku nechybí ani další finalista United Cupu, Řek Stefanos Tsitsipas, který si přišel na krásných 11,75 milionů korun. Rafael Nadal, který se Španělskem nepostoupil ze skupiny získal necelých 4,5 milionů korun.

Tabulka však nabízí ještě jedno srovnání. Tallon Griekspoor a Novak Djokovič, vítězové turnajů v Pune, respektive v Adelaide si připsali prize money jen v hodnotě okolo 2 milionů korun.

Také ženy si přišly na své

Dávno už jsou pryč doby, kdy muži vydělávali v tenisu mnohonásobně více peněz, než ženy. Ty si totiž také přišly na zajímavé ohodnocení. Nejvíce si vydělala Američanka Jessica Pegulaová, která po boku Fritze táhla americký tým k vítězství na United Cupu.

Třetí hráčka světa si přišla na 523 650 dolarů, což je v přepočtu skoro 11,8 milionů korun. V elitní trojce je také další finalistka Maria Sakkariová z Řecka, která si odvezla přibližně 8,8 milionů korun.

A nemůže chybět ani Iga Swiateková. Světová jednička s Polskem na United Cupu neuspěla, i tak si ale přišla slušné prize money 8,6 milionů korun.

Do top 10 se vešla také Kvitová. Ta na United Cupu vyhrála obě svá singlová utkání a v dobré formě hraje také na turnaji v Adelaide. Kvitová si po turnaji, kde reprezentovala Česko, mohla připsat něco málo přes 4 miliony korun.

Na seznamu je také další členka českého výběru Marie Bouzková, která vydělala 1,8 milionu korun. Nosková, která byla kometou prvního turnaje v Adelaide, si vydělala za skvělé výkony přes 1,5 milionu.

Samozřejmě je nutno podotknout, že všechna prize money se uvádí bez zdanění. Tenistům a tenistkám tak nepřipadne celá uvedená částka. Někteří si ale přijdou k více penězům díky sponzorským kontraktům.

Zdroje: Twitter, ATP, WTA

Reklama

Oblíbené