Známkování hráčů Česka a Anglie: Kalasův propadák a Sterlingovo skvělé představení

Česká reprezentace v pátek utrpěla na úvod kvalifikace na ME těžkou porážku 0:5 od Anglie. Jak se předvedli jednotliví fotbalisté? Kdo nejvíce zazářil a kdo naopak zklamal?

Česko

Jiří Pavlenka – 6

Pro českého gólmana to byl hodně nešťastný zápas. Sice si sáhl na penaltu, ale s inkasovanými brankami nemohl nic udělat.

Pavel Kadeřábek – 5

Pravá strana obrany a celkově pravá strana hřiště v podání dvou Čechů působících v Bundeslize nebyla úplně špatná. Spolupráce mezi Kadeřábkem a Gebre Selassiem poměrně fungovala a na tomto partnerství se dá určitě stavět do dalších utkání.

Tomáš Kalas – 1

Na tento zápas bude chtít Tomáš Kalas co nejrychleji zapomenout. Byl prakticky u všech branek Anglie a jednu dokonce sám dal. Po utkání přiznal, že to nebylo jenom dílem náhody, ale i technického pochybení.

Ondřej Čelůstka – 2

Stoperská dvojice prožila hrozné utkání. Čelůstkovi se také vůbec nedařilo. Chyběla lepší komunikace i klid v krizových situacích.

Filip Novák – 4

Snaha se mu určitě odepřít nedala, ale žádný skvělý výkon také nepodal. Vzadu několikrát propadl a směrem dopředu byly jeho akce hodně těžkopádné a nepříliš úspěšné.

Tomáš Souček – 4

Nedokázal navázat na úžasné výkony ze Slavie a zapadl do šedého průměru týmu. Za zmínku ale stojí jeho velmi nebezpečná hlavička z druhé půle. To byla asi největší šance českého nároďáku v utkání.

David Pavelka – 3

Byl na hřišti dost nevýrazný a prakticky nic nepředvedl. Mohl se stát hrdinou, ale v těžké pozici po rohovém kopu nedokázal vystřelit jinam než do náruče Pickforda.

Theodor Gebre Selassie – 5

Jak už bylo zmíněno, spolupráce na pravé straně hřiště s Kadeřábkem je velkým pozitivem. Gebre Selassie se snažil i směrem dopředu, bojoval a z českých hráčů byl asi nejlepší na hřišti.

Vladimír Darida – 3

Bylo na něm znát, že poslední tři měsíce pořádně nehrál. Jako náhrada za Dočkala zklamal.

Jakub Jankto – 2

Výkon Jankta je dalším velkým zklamáním. Všichni od něj čekali mnohem více. Na levé straně téměř nic nepředvedl a o poločase střídal.

Patrik Schick – 5

Bojoval a rval se ve velké přesile anglických obránců. Bohužel často kazil a jeho výkon neměl žádnou přidanou hodnotu. Stále ale patřil k tomu lepšímu v českých barvách.

Matěj Vydra – 6

Naskočil do druhé půle a bylo vidět, že je hodně namotivovaný. Bylo ho plné hřiště a ve spolupráci s Schickem se pral o míče vepředu.

Lukáš Masopust – 5

Po příchodu na hřiště předvedl několik dlouhých sprintů a lehce oživil levou stranu. S výsledkem už ovšem nestihl nic udělat.

Milan Škoda – 5

Na hřišti dostal velice omezený prostor, během kterého nic nezkazil, ale ani nic převratného nevymyslel.

Anglie

Jordan Pickford – 7

Za celý zápas měl málo práce. V první půli nemusel zasahovat ani jednou a v té druhé si se vším poradil.

Ben Chilwell – 7

Na levé straně obrany působil hodně jistě a poskytl tak Sterlingovi prostor pro mnohé útočné výpady.

Harry Maguire – 6

Nepředvedl žádný světový výkon, ale zároveň neměl moc práce. V obraně Albionu byl nejslabším článkem a ve druhé půli se toho snažil využít Vydra.

Michael Keane – 7

Nedostal se do žádných komplikovanějších situací. Působil poměrně klidně a neudělal žádnou chybu.

Kyle Walker – 7

Podobě jako Chilwell na druhé straně si poradil se vším, s čím bylo potřeba. Několikrát navíc potrápil českou obranu svými rychlými náběhy.

Dele Alli – 6

Na něm bylo hodně vidět, že na jaře odehrál pouze 82. minut. Nebyl to úplně ten Dele Alli, na kterého jsme zvyklí z Tottenhamu.

Eric Dier – 6

Moc toho na hřišti nestihl. V úvodních minutách nepochybil, ale po zákroku Součka musel v 17. minutě vystřídat.

Jordan Henderson – 7

Bezchybně řídil ve středu hřiště hru Anglie. Nepředvedl ovšem nic speciálního. Ono to proti české reprezentaci v pátek totiž ani nebylo potřeba.

Harry Kane – 8

Geniální přihrávkou založil první gólovou akci a potom chladnokrevně proměnil penaltu. Podal velice dobrý výkon, který se od něj očekával.

Jadon Sancho – 7

Několikrát ho pozlobilo zpracování, ale jinak nadělal české obraně dost potíží. Pěknou přihrávkou také asistoval Sterlingovi k prvnímu gólu, a tak si odnáší pěknou sedmičku.

Raheem Sterling – 9

V pátek to byl jeho večer. Bez pochyb se stal mužem utkání a za bouřlivých ovací ve Wembley si po své třetí brance šel odpočinout na lavičku

Ross Barkley – 7

Do utkání naskočil za zraněného Diera a neměl problém se dostat do zápasu. Společně s Hendersonem byl ve středu hřiště hodně na míči a nekazil.

Declan Rice – 6

Odbyl si svoji premiéru v dresu Anglie. Na hřiště nastoupil za prakticky rozhodnutého stavu a nemohl příliš uplatnit své skvělé defenzivní dovednosti.

Callum Hudson-Odoi – 7

I on si v pátek poprvé naskočil za seniorskou anglickou reprezentaci a měl prsty v páté brance.

Rozhodčí – 6

Trio rozhodčích na hrací ploše muselo řešit množství sporných situací. Po utkání se třeba hodně diskutovalo o udělené penaltě a o neodmávaném lehkém ofsajdu z první půle.