Spojte se s námi


eSport

Známe finální turnajovou soupisku Prague Champs! Profi týmy v kvalifikaci ani jednou nezaváhaly

Publikováno

dne

Žádné překvapení se nekoná. Ani druhý víkend uzavřené kvalifikace na Prague Champs žádný z nasazených profesionálních týmů nezaváhal. Hráči eSuby i Dynama Eclot vybojovali svá místa na největším League of Legends turnaji, který se kdy v Česku konal. Známe tak už finální turnajovou soupisku týmů, které poměří síly už nadcházející víkend na obří stagi v pražském O2 universu.

Poslední část uzavřené kvalifikace nabídla dva plnohodnotné BO5 duely, ve kterých se utkaly týmy postupující z otevřené kvalifikace s nasazenými profesionály. Sobotní večer přinesl atraktivní bratrovražedné derby eSuby s týmem eSuba Academy. Matadoři ale nezaváhali a přesvědčivě zvítězili 3:0.

Jsme rádi, že se nám podařilo postoupit na offline finále. Konečně jsme po vypršení Danyho banu mohli nastoupit v plné sestavě, a to rovnou do BO5 série, což pro nás byla perfektní zkouška připravenosti.

Přestože jsme do duelu nastupovali jako favorité, tak jsme náš Academy tým rozhodně nepodcenili. Rádi bychom poděkovali soupeřům a také fanouškům, kteří náš duel sledovali na streamu. Těšíme se na vás v O2 universu!“ řekl LoL team manager týmu eSuba Radek Mikušovský.

V neděli večer pak diváci mohli sledovat napínavý souboj Brute proti Dynamo Eclot. I když hráči Brute stejně jako v náročné otevřené kvalifikaci ukázali maximální nasazení, na skalp Dynama Eclot nedosáhli a i tento zápas skončil jednoznačně 3:0.

Prague Champs kvalifikaci jsme zvládli bez větších problému a sérii vyhráli 3:0. Řekl bych, že hry byly zajímavé i pro oko diváka. Kdo přišel na stream, neprohloupil. Teď už se ovšem soustředíme na to, abychom zvládli porazit v semifinále Sinners.

Hlavně se těšíme na všechny fanoušky, kteří nás přijdou podpořit. Bude to výjimečné, po takové době nastoupit opět před publikem. Uděláme vše proto, aby i návštěvníci odcházeli spokojeni,“ okomentoval LoL team manager DYNAMO ECLOT Martin Stříbný.

Finální soupiska Prague Champs:

  • Dynamo Eclot
  • eSuba
  • Entropiq
  • Sinners

Na obří 22metrové stagi Prague Champs v O2 universu se tak před živým publikem představí ti nejlepší z Česka a ze Slovenska: Dynamo Eclot, eSuba, Entropiq a Sinners. Fanoušci League of Legends se můžou těšit na dvoudenní turnaj světového formátu, který v neděli podtrhne showmatch vítěze s exkluzivním hostem: francouzským celkem Gamers Origin.

Prague Champs: největší event pro fanoušky League of Legends

Hlavní část Prague Champs – obří víkendový turnaj v pražském O2 universu – se koná už tuto sobotu a neděli 18. a 19. června. Nabídne to nejlepší z české esportové scény a díky 22metrové stagi s pohyblivými LED velkoplošnými obrazovkami slibuje atmosféru světové League of Legends akce.

Čtyři nejlepší LoL týmy se utkají o podíl z velkorysého prize poolu 200 000 korun. A absolutního vítěze Prague Champs čeká v neděli odpoledne ještě jedna poslední výzva: exkluzivní showmatch proti známému francouzskému LoL týmu Gamers Origin, ve kterém se hraje o dalších 100 000 korun.

Návštěvníci Prague Champs se vedle samotného turnaje můžou těšit na spoustu doprovodných akcí v rámci herního expa. Pro gamery budou připravené autogramiády a další možnosti setkání se zástupci top českých a slovenských týmů a osobnostmi české gamingové scény. Nebudou chybět taky stánky partnerů turnaje nebo soutěže o gamingové vybavení.

Reklama

eSport

EA má v červenci představit tři velké novinky! Jednou z nich je i nová FIFA

Společnost Electronic Arts se v červenci zjevně chystá na odhlaení tří velkých herních novinek. A o jaké herní tituly se má jednat? Jedním z nich je právě nová FIFA 23, insider Tom Henderson však poodhalil víc.

Publikováno

dne

Společnost Electronic Arts se v červenci zjevně chystá na odhlaení tří velkých herních novinek. A o jaké herní tituly se má jednat? Jedním z nich je právě nová FIFA 23, insider Tom Henderson však poodhalil víc.

Henderson je zřejmě nejznámějším herním insiderem. A nutno říci, že také důvěryhodným. Na webu TryHardGuides totiž aktuálně přišel s informací, že EA by v červenci letošního roku měla oznámit tři novinky.

Fanoušci však známého vydavatele herních titulů nejdříve zkritizovali, jelikož na předešlých akcích, ať už to bylo State of Play či jiné, neprozradil s ohledem na budoucí novinky vlastně téměř nic.

Jak se ale zdá, Henderson tohle mlčení EA úspěšně prolomil. Na základě jeho informací totiž má společnost Electronic Arts už 4. července oznámit dlouho plánovanou simulaci jízdy na skateboardu Skate 4.

V druhé polovině tohoto letního měsíce pak má EA představit nové Need for Speed, které má využívat prvků next-gen konzolí a hráči se tak mohou těšit na solidní závodní akci.

Vedle Need for Speed však pravděpodobně EA ohlásí také nový kousek ze slavné fotbalové série FIFA, a tedy FIFA 23. Právě tento titul však bude tím posledním, jenž ponese název a licenci mezinárodní fotbalové organizace.

Poté si bude muset zhruba 150 milionů hráčů zvykat na nejen nový název (EA Sports FC), ale pravděpodobně také na zcela nové prostředí.

Fanoušci této série se však příliš strachovat nemusí. Hra samotná se totiž příliš nezmění. Jak také píšeme v jednom z našich dřívějších článků, většina slavných světových klubů a hvězd bude stále hratelná díky samostatným licenčním smlouvám s jejich týmy a ligami.

I když samotné mistrovství světa a další události řízené FIFA již nebudou zahrnuty.

Zdroje: Eurogamer, TryHardGuides, EA Sports

Pokračovat ve čtení

eSport

Nový PlayStation Plus je tady! Kolik za něj zaplatíte a co vše nabízí?

Nový program PlayStation Plus je konečně tady. Dnešním dnem, tedy 23. června, Sony spustilo vylepšený PS Plus i pro Evropu, samozřejmě včetně České republiky a Slovenska. Na co si fanoušci přijdou a kolik za něj zaplatíte?

Publikováno

dne

Nový program PlayStation Plus je konečně tady. Dnešním dnem, tedy 23. června, Sony spustilo vylepšený PS Plus i pro Evropu, samozřejmě včetně České republiky a Slovenska. Na co si fanoušci přijdou a kolik za něj zaplatíte?

Společnost Sony konečně spouští nové předplatné Playstation Plus. Ten má spojit členské programy základního PS Plus a PS Now. Podrobněji jsme o této vylepšené verzi informovali už v dřívějším článku, některé základní záležitosti se však sluší znovu připomenout.

Nově bude předplatné programu PS Plus rozděleno do tří kategorií, ze kterých si hráči budou moci vybrat – Essentials, Extra a Premium.

Pokud už aktuálně jste předplatitelem služby PS Plus, účet se automaticky převede na onen základní PS Plus Essentials. Stávající členové PS Now naopak přejdou na prémiový tarif bez navýšení poplatků za předplatné při spuštění.

Nutno podotknout, služba PS Now u nás nikdy oficiálně nefungovala, jsou to však oficiálně informace od Sony, a tak je na místě toto zahrnout do celkového přehledu.

Při volbě základního balíčku dostanou hráči stejné výhody jako doposud – měsíčně dvě hry zdarma, možnost exkluzivních slev, přístup k online multiplayeru a uložené pozice v cloudu. To vše za 235 Kč měsíčně, potažmo 650 Kč čtvrtletně nebo 1 560 Kč ročně.

Ovšem další dva balíčky, a tedy Extra a Premium, nabízí rovnou celý katalog her. Je v tom nicméně jeden malý háček. Oproti základnímu balíčku nabízí PS Plus Extra katalog s až 400 herními tituly ze světa PS4 a PS5.

Tento balíček je každopádně dražší, když za něj měsíčně zaplatíte 365 Kč. Při čtvrtletní platbě to pak hráče vyjde na 650 Kč, při ročním předplatné to dělá 1 560 Kč. A nyní, abychom dali na srozuměnou, jaký je tedy onen rozdíl mezi balíčkem Extra a Premium.

PS Plus Premium v sobě obsahuje rovněž stejný katalog her z konzolí PS4 a PS5, ale pro zkušenější hráče i tzv. „Classics catalogue“, neboli katalog klasik. A právě v něm najdete zhruba 340 starších titulů z dob PlayStationu 3, 2 a 1.

Tento balíček nejvyšší úrovně pak nabízí ještě dvě další výhody, které v Essentials ani Extra nejsou. A to zkušební verze her a cloudové streamování.

Katalogy her si v případě zájmu můžete prohlédnout jak na své konzoli v PS Storu, tak na oficiálním webu PlayStation. Sony tak hráče láká například na kultovní hry v podobě slavné série Ratchet and Clank s díly jako The Nexus, A Crack In Time a podobně.

K dispozici hráčům budou také zcela původní díly hororové pecky Resident Evil, původní Red Dead Redemption, Jak and Daxter nebo hry od společnosti Lego či Disney.

Ono streamování má fungovat i na PC, podle českého serveru Vortex však prozatím nelze spustit. Podle nejnovějších informací však už Sony pracuje na opravě.

Zdroje: PlayStation, Sony, PS Plus

Pokračovat ve čtení

eSport

Diablo Immortal za první dva týdny vydělalo 24 milionů dolarů! Hra je však velmi negativně hodnocena

Mobilní verze herního titulu Diablo Immortal budí vskutku nemalé negativní ohlasy. Nový kousek herního studia Blizzard sice již za první dva týdny vydělalo 24 milionů dolarů, hodnocení samotné hry ovšem velmi výrazně kleslo.

Publikováno

dne

Mobilní verze herního titulu Diablo Immortal budí vskutku nemalé negativní ohlasy. Nový kousek herního studia Blizzard sice již za první dva týdny vydělalo 24 milionů dolarů, hodnocení samotné hry ovšem velmi výrazně kleslo.

Nové Diablo Immortal vyšlo 2. června a i když se jedná o velmi kritizovanou hru, přesto vydělává desítky milionů.

Hernímu studiu Blizzard za první dva týdny přineslo už 24 milionů dolarů, přičemž si hru stálo přes 8,5 milionů hráčů.

Navíc se nejedná o konzolovou hru, nýbrž o mobilní, potažmo počítačovou verzi. Hra je však kritizována kvůli potencionálně velkých vynaložených prostředků, a to kvůli tzv. pay-to-win mechanismu.

V praxi se jedná o to, že abyste v konkrétní hře dosáhli výraznějšího progresu, musíte zkrátka platit a kupovat si různé balíčky. A v případě Diabla to pro mnohé hráče nejsou zrovna malé peníze.

Tento graf od GameDev Reports naznačuje, jak postupně hra Blizzardu vydělávala. Jak cituje server Indian TV slova analytiků – Diablo Immortal je druhou nejvýdělečnější mobilní hrou Blizzardu po Hearthstone.

Jednoznačně nejoblíbenější je tento nový kousek v USA, kde se Diablo postaralo o 43 % všech příjmů. Druhou příčku drží Jižní Korea s 23 %.

Jak ale výše naznačujeme, Diablo Immortal se z hráčské perspektivy stalo nejhůře hodnoceným titulem Blizzardu, podle Metacritic kleslo hodnocení na 0,3 z 10, přičemž se bralo v potaz 3 800 recenzí.

Zdroje: Indian TV, GameDev Reports

Pokračovat ve čtení

Oblíbené