Spojte se s námi


Motorsport

Změny v letošním kalendáři MotoGP! Indie se přesouvá na začátek příští sezóny, její místo dostává odložený Kazachstán

Vedení MS silničních motocyklů oznámilo dvě obměny letošního programu, jehož celková délka nicméně zůstala i po těchto úpravách stejná. Druhá edice Velké ceny Indie, jež se měla uskutečnit toto září, se z provozních důvodů letos nepojede.

Publikováno

dne

Vedení MS silničních motocyklů oznámilo dvě obměny letošního programu, jehož celková délka nicméně zůstala i po těchto úpravách stejná. Druhá edice Velké ceny Indie, jež se měla uskutečnit toto září, se z provozních důvodů letos nepojede. Namísto původního termínu se z odlišných, zejména klimatických, faktorů byla Indie přesunuta na březnové datum sezóny 2025. Do pozice uvolněného víkendu mezi 20. a 22. září se naopak zařadila předtím odložená VC Kazachstánu.

Přestože kalendář Formule 1 pro ročník 2025 získal konečnou podobu již o tomto dubnu, MotoGP v posledních měsících řeší nemalé organizační problémy. Na začátku února padlo nešťastné rozhodnutí zrušit oblíbenou VC Argentiny, což zkrouhlo celkové množství podniků v letošním kalendáři na 21.

Následně se kvůli povodním v regionu Střední Asie oficiálně „odložil“ premiérový závod v Kazachstánu. Tato událost dala připomenout podobnou situaci, do které se dostala Formule 1 minulý rok, kdy se nejelo v Imole.

Až do uplynutí šestého závodního víkendu MotoGP se tedy počítalo s nejspíše konečným počtem dvaceti velkých cen. Do jistých finančních problémů se ovšem podle serveru The Race dostal podnik v Indii, jenž se loni objevil v kalendáři MS vůbec poprvé.

Nejednalo se však pouze o tyto potíže. Právě průběh loňského závodu se potýkal s přílišnou vlhkosti a vysokými teplotami, které zkrátily distanci hlavního závodu MotoGP o tři kola.

Indie si počká do příští sezóny, na její místo připadne Kazachstán

Z výše zmíněných příčin se tak promotér MotoGP, Dorna, společně s indickými organizátory dohodli na rozpuštění letošní VC Indie. Závod, jenž se měl původně konat o víkendu mezi 20. a 22. září, se nakonec přesunul na brzký březnový termín ročníku 2025.

Existuje tedy pravděpodobnost, že se Indie stane otvíracím závodem příští sezóny MotoGP místo tradičního Kataru. Oficiální stránky MotoGP následně po oznámení o Indii zveřejnili zprávu o nalezení náhradního termínu pro odložený Kazachstán.

Debutová velká cena na trati Sokol, kterou si závodníci měli podle původních plánů vyzkoušet již minulý rok, tedy představuje úvodní podnik v šest závodů dlouhé australsko-asijské šňůře.

V níže přiloženém příspěvku si můžete prohlédnout nejspíše tentokrát definitivní podobu letošního kalendáře MotoGP. I po jeho posledních úpravách nadále čítá celkem dvacet velkých cen.

Zdroj: MotoGP

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.