Spojte se s námi


Tenis

Životní skalp a nejlepší výsledek na grandslamu v kariéře! Kdo dále stojí Macháčovi v cestě?

Tohle se příznivcům českého tenisu neomrzí. Tomáš Macháč opět zazářil a po životní výhře nad Francouzem Tiafoem si zahraje třetí kolo Australian Open. Na jaké soupeře se český tenista může dále těšit?

Publikováno

dne

Tohle se příznivcům českého tenisu neomrzí. Tomáš Macháč opět zazářil a po životní výhře nad Francouzem Tiafoem si zahraje třetí kolo Australian Open. Na jaké soupeře se český tenista může dále těšit?

Macháč na Australian Open

Tomáš Macháč byl už před úvodním grandslamem sezony jedním z největších příslibů českého tenisu. Vždyť loni se poprvé v kariéře prodral do elitní stovky žebříčku ATP a letos září dál.

Letošní účast na Australian Open je pro něj v kariéře čtvrtá a teď je jasné, že nejúspěšnější. Po dvou postupech z prvního kola v něm loni na raketě Caspera Ruuda skončil. Letos překonal vše.

A co více – ve středečním zápase zaznamenal svůj doposud životní skalp. A to už Macháč přes poměrně malé množství zápasů na nejvyšší úrovni zaznamenal velmi zajímavé výsledky.

Nejcenější skalpy českého tenisty

Macháč se do loňského roku pohyboval spíše na chalengerech. Přesto už stihl posbírat i velmi zajímavá vítězství.

Při vítězném tažení si loni na challengeru v Orléans poradil s veteránem Gasquetem. O pár týdnů později si už na turnaji ATP vyšlápl na bývalou světovou trojku Wawrinku. O týden později podával na vítězství proti Řeku Tsitsipasovi, ten ale nakonec rodákovi z Berouna odolal.

Nejhodnotnější výhru si Macháč schoval na letošní major v Austrálii. Výhrou v úvodním zápasu pomohl k nejlepšímu vstupu českých tenistů na tomto grandslamu v historii. Ve druhém kole se mu do cesty postavil sedmnáctý hráč žebříčku Američan Tiafoe.

Macháč získal v obou úvodních setech dva brejky oproti své jedné ztrátě servisu a vyhrál 6:4. Ten třetí získal v tiebreaku, když předtím zvládl odvrátit Američanův servis na vítězství v setu. Takto si užil úplný závěr svého velkého triumfu.

Další soupeři

O postup do osmifinále si Macháč zahraje s Rusem Chačanovem, který je dalším nasazeným tenistou. Těch nenasazených už ostatně v pavouku Australian Open moc nezbývá.

V případném osmifinále by na českého daviscupového reprezentanta mohl čekat jeden z největších favoritů Ital Sinner. V této fázi už lehkého soupeře nepotkáte, ale Macháč už může jen více a příjemněji překvapit a s tímto vědomím se nehraje špatně. Věřme, že si Macháč takto ještě několik zápasů v Melbourne zahraje.

Zdroj: Australian Open, ATP, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.