Ženský fotbal potřebuje radikální změny, aby odpovídal úrovni hráček, hlásá Joey Barton. Které tím myslí?

Téma ženského fotbalu v mnoha národních asociacích výrazně posiluje. Nejinak tomu je i v Čechách, kde je mu věnován stále větší prostor a FAČR mu dal slušivou nálepku pod kampaní #holkytaky. Joey Barton o něm však tak velké mínění, zdá se, nemá.

Embed from Getty Images

Manažer třetiligového klubu Fleetwood Town věří, že je nutné v ženském fotbale zavést radikální změny, aby odpovídal psychologické úrovni fotbalistek.

Co za změny má na mysli? Menší brány, menší hřiště, menší a lehčí balóny.

“Celkově se jedná o zcela jiný sport než mužský fotbal. Fotbalisté jsou o mnoho silnější, rychlejší a větší, mají lepší vnímání taktiky. Je nutné, aby se ženský fotbal přiblížil jejich psychologické a biologické úrovni,” vyjádřil se bývalý útočník Queens Park Rangers, Burnley, Glasgow Rangers či Newcastlu United.

V dnešní politicky hyperkorektní době to vyznívá až kacířsky.

“Pokud chceme ženský fotbal zlepšit, buďme realističtí a přistupme ke změnám. Všiml by si například někdo z diváků, že hrají ženy nikoliv s míčem velikosti 5, ale 4? Myslím, že ne! Každopádně by přihrávky i střely dosahovaly vyšší rychlosti, lépe by se na to dívalo,” je přesvědčen.

Jak ženský fotbal vnímáte vy? Souhlasíte s názory Joeyho Bartona?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Manuel Neuer opět ukázal svou velikost! Nastal čas jej začít považovat za nejlepšího brankáře všech dob

Manuel Neuer má 34 let, nicméně to mu nebrání v předvádění fantastických výkonů, kterými pomáhá svému Bayernu v získávání cenných trofejí. A že už jej kdekdo odepsal? Nevadí. Neuer totiž ještě neřekl svá poslední slova a nyní nadešel čas, aby byl konečně doceněn tak, jak si zaslouží a jak se patří!

Sevilla odolávala až do prodloužení, Bayern si však došel pro čtvrtou trofej v tomto roce!

Bayern získal čtvrtou trofej v letošním roce! Superpohár UEFA mezi vítězi Ligy mistrů a Evropské ligy však došel až do prodloužení, Sevilla totiž velice dlouho vzdorovala i přes dominanci bavorského celku.

Plzeň postupuje! Přesvědčivý výsledek však shazuje nepřesvědčivý výkon

Viktoria Plzeň dokázala porazit dánského soupeře a postupuje do posledního předkola Evropské ligy. Přesvědčivý výsledek 3:0 však shazuje nepříliš přesvědčivý výkon.