Spojte se s námi

Florbal

Ženské superfinále nabídne bitvu smolařek a nováčků. Zlomí Chodov své prokletí, nebo vyhrají poprvé Ostravanky?

Už zítra ve 14 hodin odstartuje v O2 aréně první ze dvou hlavních zápasů florbalového superfinále – boj o titul Extraligy žen. V něm se střetnou Chodov a Ostrava, tedy dva celky, které o tom, jaké je to vyhrát titul, vědí jen velmi málo.

Publikováno

dne

Už zítra ve 14 hodin odstartuje v O2 aréně první ze dvou hlavních zápasů florbalového superfinále – boj o titul Extraligy žen. V něm se střetnou Chodov a Ostrava, tedy dva celky, které o tom, jaké je to vyhrát titul, vědí jen velmi málo.

Hráčky z Jižního Města sehrály jediný zápas rozhodující o vítězi celé sezony již pětkrát, vyhrát se jim ho ovšem podařilo pouze v roce 2015, kdy porazily tehdejší Herbandent. Nelichotivou bilanci se pokusí napravit při šesté účasti, k níž zdaleka nevedla snadná cesta.

Tedy přinejmenším co se semifinále týče. Druhé místo po základní části totiž svěřenkyním Lukáše Procházky umožnilo sáhnout pro čtvrtfinále po Panthers Praha, které přejely poměrně snadno 4:0. Série s Tatranem Střešovice však byla extrémně vyrovnaná a vysilující, když se v ní odehrál maximální možný počet zápasů.

Jestli to bude chodovským florbalistkám na škodu, nebo naopak výhodou, ukáže až sobotní zápas. Jeden podstatný – a z jejich pohledu pozitivní prvek – však znají dlouho dopředu, a sice své soupeřky.

Nikoliv snad, že by Ostravanky měly být snadno porazitelné, ale konečně nebudou čelit týmu z téhož města – Vítkovicím. S nimi totiž sehrály čtyři z posledních pěti ženských superfinále a pokaždé prohrály až v prodloužení nebo na nájezdy.

„My jsme v těch zápasech favority nebyli a myslím si, že jsme se na ně vždycky dobře připravili i jsme je dobře odehráli, ale vždycky nám kousek chyběl. A nebyly to jen superfinále, ale i poslední finále poháru, takže si myslím, že nějaké následky to s sebou nese,” potvrdil na tiskové konferenci trenér Chodova Lukáš Procházka.

„Já jsem si říkal, že proti nim bych se nechtěl dostat do situace, kdy vedeme deset minut před koncem třeba o dva góly. Tady se toho úplně nebojím, kdyby taková situace nastala,” dodává.

K tomu vede především fakt, že zatímco jeho svěřenkyně atmosféru i tíhu superfinále moc dobře znají, takřka pro všechny hráčky Ostravy půjde o velkou premiéru. Ženský tým tohoto slezského klubu se totiž do bitvy o titul dostal vůbec poprvé v historii.

Navíc suverénním a zcela šokujícím způsobem. Vítkovice, jež vyhrály předchozí tři ročníky a suverénně ovládly základní část, padly v semifinále proti florbalistkám Ostravy 0:4 na zápasy. FBC Ostrava přitom ukončila jejich 70zápasovou vítěznou šňůru.

„Pro celý klub je to obrovský úspěch a rozhodně ani my sami jsme nečekali, že by to mohlo skončit takto,” přiznal na již výše uvedené tiskovce Českého florbalu lodivod Ostravanek Jakub Robenek s tím, že rychlý konec semifinálové série může být vzhledem k superfinále zrádný.

„Pro nás je určitě výhoda, že jsme si zvládli trochu odpočinout a doléčit nějaké šrámy. Na druhou stranu jsme 13 dní nehráli zápas, Chodov je naopak v nějakém tempu, takže se to může přiklonit na jednu i na druhou stranu a myslím, že bude záležet na tom, kdy a kdo vstřelí první gól,“ vysvětluje.

Kapitánky obou celků se pak především těší na mimořádnou atmosféru, kterou při extraligových zápasech nemají šanci zažít. Lze očekávat, že na jejich superfinále již bude v O2 aréně přes 7 tisíc lidí.

„Myslím, že všichni, kdo tam přijdeme, tak se nám trošku rozklepou kolena, protože hrát na „Podviňáku“ a v O2 aréně je prostě neporovnatelné,” zmínila chodovská vůdkyně kabiny Daniela Frantíková ve srovnání s loňským superfinále, které se muselo kvůli koronavirovým opatřením uskutečnit v UNYP aréně.

Odhadnout výsledek je jako u každého superfinále takřka nemožné. Vzájemné zápasy z této sezony navíc vypovídají nerozhodně – Chodov jednou zvítězil 6:0, podruhé ale podlehl 3:4.

I proto bude rozhodně tento souboj stát za to. Velké finále povedou zkušení sudí Martin Petřík s Tomášem Podlesným. Jeho start je naplánovaný na sobotní 14. hodinu, načež ti, co nebudou přímo na místě jej budou moci sledovat na obrazovkách ČT Sport.

Zdroj: Český florbal

Reklama

Oblíbené