Spojte se s námi


Bojové sporty

Zbláznil se? Bývalý UFC šampion zpochybňuje Procházkovo zranění ramene

Bývalý MMA zápasník Chael Sonnen zveřejnil video, ve kterém zpochybňuje zranění Procházkova ramene, kvůli kterému se vzdal titulu šampiona polotěžké váhy UFC. Co na adresu českého bojovníka prohlásil?

Publikováno

dne

Bývalý MMA zápasník Chael Sonnen zveřejnil video, ve kterém zpochybňuje zranění Procházkova ramene, kvůli kterému se vzdal titulu šampiona polotěžké váhy UFC. Co na adresu českého bojovníka prohlásil?

Procházka se kvůli zranění ramene vzdal titulu UFC

Chael Sonnen patří v odborných kruzích mezi docela kontroverzní osobu. Bývalý MMA zápasník, který působil v UFC či Bellatoru, se nyní věnuje roli televizního analytika a je velmi aktivní na svých sociálních sítích.

Svými nepopulárními a až mnohdy utopickými názory si často obrací veřejnost v zámoří proti sobě, ale Sonnen moc dobře ví, že kontroverze přitahuje pozornost lidí.

Velký rozruch vyvolal Sonnen na svém youtube kanálu, kde pravidelně přidává příspěvky k dění okolo smíšených bojových umění. Na zveřejněném videu, v kterém navrhuje pro šampiona polotěžké váhy Jamahala Hilla jako dalšího soupeře šampiona střední váhy Alexe Pereiru, dokonce zpochybňuje zranění Jiřího Procházky.

Vážný úraz ramene jen pár týdnů před odvetou titulového zápasu s Gloverem Teixeirou znamenal, že se Procházka na pravděpodobný nátlak organizace vzdal svého titulu a věnoval se pouze rehabilitačnímu procesu. Ten napadl právě Sonnen, kterému se nezdá video sdílené Procházkou ihned po zápase Hilla s Teixeirou na proběhnuvším UFC 283.

V něm Procházka gratuluje novopečenému šampionu Hillovi za skvělý výkon a zisk titulu šampiona divize. Nicméně vzápětí dodal válečným pokřikem, že přichází. Čímž naznačoval, že po uzdravení jeho zranění plánuje vzít si šampionský opasek zpět do svých rukou. Sonnen si ale všiml detailu, který jej přesvědčil o šílené tezi.

Bývalý UFC zápasník nesmyslně zpochybňuje Procházkovo zranění

„Nemůžu si nevšimnout, že tam nemá žádnou bandáž,“ uvedl Sonnen v podcastu na svém youtube kanálu. „To rameno bylo údajně v tak šíleném stavu, že s tím chlapem vyběhli a vzali mu pás šampiona. To jako nevyžaduje žádné rehabilitační popruhy?“ podivoval se nad situací, že Procházka nemá na zmíněném videu žádnou bandáž na operovaném rameni.   

„Musím říct, že je to trochu divné. Nejprve nás krmí tím, jak je ten chlap prostřednictvím USADA rekordně testován a najednou ho stáhnou kvůli zranění ramene, které nevyžaduje žádnou bandáž,“ zpochybňoval Procházkovo zranění.

Odkazoval přitom na nedávné informace médií, že Procházka je mezi profesionály napříč různými sportovními odvětvími suverénně nejtestovanější sportovec na přítomnost zakázaných látek v těle.

Procházka podstoupil operaci ramene již před šesti týdny. To je dostatečný čas na to, aby se většina ran zahojila a mohl začít rehabilitační proces. Účel splněn, kontroverze vyvolána, nicméně tento příspěvek je spíše jeden z těch utopičtějších od Sonnena.

Bývalý americký zápasník je často dobírán za fakt, že je asi tím nejlepším MMA bojovníkem, který ale nezískal v organizacích, kde působil, titul šampiona. To Procházka ho pro srovnání získal po třech zápasech v nejvyšší MMA lize světa.

Zdroje: Chael Sonnen – YouTube, Instagram – Jiří Procházka

Reklama

Bojové sporty

Už aby byla zpět! UFC krásku trápily psychické trable, teď se pochlubila perfektní figurou

V prosinci mělo dojít k jedné bitvě dvou krásných bojovnic. Fanoušci se jí ale bohužel nedočkali, jelikož Tracy Cortez ze zápasu vycouvala. Důvod? Psychické problémy. Není jasné, kdy bude znovu bojovat, nicméně pochlubila se aktuální formou a potěšila své příznivce.

Publikováno

dne

V prosinci mělo dojít k jedné bitvě dvou krásných bojovnic. Fanoušci se jí ale bohužel nedočkali, jelikož Tracy Cortez ze zápasu vycouvala. Důvod? Psychické problémy. Není jasné, kdy bude znovu bojovat, nicméně pochlubila se aktuální formou a potěšila své příznivce.

Amanda Ribas vs. Tracy Cortez. To měl být souboj dvou elitních krásek na nečíslovaném turnaji UFC na začátku prosince. Fanoušci se na jejich souboj těšili, mělo jít o atraktivní podívanou z mnoha úhlů pohledu.

Jenže k duelu bohužel nedošlo. Cortez totiž nemohla do zápasu nastoupit a několik dní se pouze spekulovalo, proč tomu tak je. Několik dní po turnaji se ovšem k celé situaci vyjádřila.

Přiznala psychické problémy, nicméně slíbila, že se vrátí. Nenaznačila ale, kdy by tomu tak mohlo být. „Nikdy jsem nebyla jednou z těch, co se vzdávají. Vrátím se silná, mnohem silnější, než jsem kdy byla,“ vyjádřila se na Instagramu.

„Jsem válečník. Bojuji s kariérou i s životem celý život. Tohle je jen další etapa mého života, z níž vyjdu vítězně. Procházím bouří se vztyčenou hlavou,“ dodala.

Cortez následně přiznala také to, že ji psychicky zlomil tréninkový kemp při přípravě na zápas s Ribas. Věří však, že daň si vybírá tato část kariéry na každém, kdo se bojovým sportům věnuje. Sebe samotnou má na prvním místě a proto si dává čas, aby se dala dohromady.

Nyní je prý v pořádku a stále se udržuje ve formě, což ostatně ukázala fanouškům na sociálních sítích. Prokázala perfektní figuru a navnadila fanoušky na svůj návrat.

https://twitter.com/TracyCortezmma/status/1621198591141478400

Za zmínku stojí, že Cortez má aktuálně skvělé skóre 10-1, přičemž prohrála pouze jediný svůj zápas. A to hned ten první profesionální. Od té doby už jen vyhrává a aktuálně je na 13. pozici v rámci muší váhy UFC.

Ve 29 letech má navíc atraktivní bojovnice stále nejlepší roky před sebou a není vyloučeno, že by se mohla časem probojovat mezi tu nejužší špičku UFC.

Zdroj: UFC, Tapology, Tracy Cortez

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Attila Végh vyzývá Karlose Vémolu? Před Terminátorem smekl poněkud překvapivě pomyslný klobouk

Attila Végh reaguje na poslední oznámení okolo příštích zápasů Karlose Vémoly s respektem a vyjadřuje Terminátorovi slova uznání. Blíží se odveta Zápasu století?

Publikováno

dne

Attila Végh reaguje na poslední oznámení okolo příštích zápasů Karlose Vémoly s respektem a vyjadřuje Terminátorovi slova uznání. Blíží se odveta Zápasu století?

V posledních dnech to na domácí bojové scéně vře. Obrovský rozruch mezi fanoušky i odbornou veřejností vyvolalo oznámení Oktagonu MMA o dalším zápase Karlose Vémoly na galavečeru Oktagon 41 v Liberci.

To by nebylo nic zvláštního, turnaj se má ale uskutečnit pouhých pět týdnů před očekávaným titulovým duelem o pás šampiona střední váhy s Patrikem Kinclem. ´Inspektor´ a jeho fanoušci to samozřejmě Karlosovi dávají sežrat, protože se bojí dalšího odložení jejich zápasu.

Ne všichni ale Vémolu pranýřují. Jedním z těch, kteří vyslovili slova uznání ohledně brzkého návratu ´Terminátora´, je překvapivě Attila Végh. ´Pumukli´ jde totiž proti proudu a nepřidal se na stranu haterů.

Na svých sociálních sítí naopak vyjádřil obdiv nad tím, jak rychle se Vémola dokázal dostat z nepříznivého zdravotního stavu. Dle lékařů mu totiž hrozila kvůli trombóze dokonce smrt.

„Karlíto můj, ty jsi největší blázen, kterého znám,“ uvedl ve videopříspěvku na svém Instagramu Attila Végh. „Skoro jsi padnul na konci roku a teď vidím Liberec, potom vidím že Patrik Kincl, ty nemáš dno,“ kroutil uznale hlavou.

„Normálně uvažuju nad tím, že ti dám možnost té odvety, ale musí se mi to stále vyplatit, jak už jsem řekl dříve,“ navnadil fanoušky na případnou odvetu Zápasu století. „Klobouk dolů, ty jsi velký kapr,“ smekl před svým rivalem.

Dostaneme tak na konci roku 2023 zápas, po kterém touží celá domácí scéna bojových sportů? Zaplněná O2 Arena v Praze a velká odveta by znamenaly krásné zakončení tohoto roku.

Zdroj: Instagram Attily Végha, Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Kincl dvojitým šampionem? I kdyby prohrál s Vémolou, je legitimním vyzyvatelem Brita ve veltru, uvedl promotér Novotný

Ondřej Novotný prozradil, že Patrik Kincl může být v tomto roce dvojitým šampionem. Ať už dopadne zápas s Vémolou ve střední váze jakkoliv, Patrik je právoplatným vyzyvatelem šampiona welteru Kaika Brita.

Publikováno

dne

Ondřej Novotný prozradil, že Patrik Kincl může být v tomto roce dvojitým šampionem. Ať už dopadne zápas s Vémolou ve střední váze jakkoliv, Patrik je právoplatným vyzyvatelem šampiona welteru Kaika Brita.

Patrik Kincl stál na začátku roku před složitým rozhodnutím, které mohlo rozhodnout o jeho osudu v bojovém roce 2023. Mohl se účastnit velkolepého projektu Oktagonu Tipsport Gamechanger anebo dát prostor odvetě s Karlosem Vémolou.

Šampion střední váhy si ale vybral cestu obhajoby svého titulu právě s Terminátorem, což mnozí fanoušci jen těžko chápali. K jejich odvetě z roku 2019 v tehdejší organizaci XFN totiž mělo dojít už dvakrát, ale vždy ze zápasu nakonec sešlo.

Nejprve totiž Vémola odešel do konkurenčního Oktagonu a na konci minulého roku pak musel zápas odřeknout kvůli zranění. Kincl po oznámení rozhodnutí sdělil veřejnosti, že důvodem pro jeho rozhodnutí bylo zejména uzavření dlouholetého příběhu s Vémolou a náročnost shazování. Gamechanger se totiž bude odehrávat na pěti turnajích během celého roku.

Majitel a promotér Oktagonu Ondřej Novotný ale nyní prozradil, co mohlo být dalším dalším motivem pro jeho rozhodnutí.

„Patrik Kincl, ať už vyhraje nebo prohraje (s Vémolou), tak je naprosto legitimním soupeřem Kaika Brita v době, kdy se koná Gamechanger,“ uvedl Novotný ve svém pořadu MMA Letem světem.

Organizace již dříve uvedla, že Gamechanger se nebude promítat do žebříčku Oktagonu. A to i přesto, že v něm zápasí většina těch nejlepších bojovníků divize welterové váhy organizace.

„Gamechanger nezasahuje do tabulky Oktagonu, co se týká žebříčkových míst,“ potvrdil informaci charismatický promotér.

Již před časem proběhla médii zpráva, že současný šampion welteru Kaik Brito nebude součástí projektu, titulový zápas s Kinclem se tak přímo vybízí. Pro Kincla to je tak jedinečná příležitost stát se dvojitým šampionem organizace.

Zdroj: MMA Letem světem, Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Oblíbené