Spojte se s námi


Bojové sporty

Zápas Eckerlina s De Oliveirou je anulován! V duchu férovosti se Technická komise GEMMAF jednomyslně rozhodla změnit verdikt na No Contest

Zápas Christiana Eckerlina s Denilsonem Oliveirou byl hojně diskutovaný. Brazilec svého německého soupeře měl dvakrát kopnout do slabin, přičemž si Eckerlin dával na čas návratem do zápasu.

Publikováno

dne

Zápas Christiana Eckerlina s Denilsonem De Oliveirou byl hojně diskutovaný. Brazilec svého německého soupeře měl dvakrát kopnout do slabin, přičemž si Eckerlin dával na čas návratem do zápasu. Brazilec podal protest na to, že jej poprvé netrefil a nyní je venku verdikt, který zní tak, že je zápas anulován.

Christian Eckerlin vyhrál na prvním německém turnaji Oktagonu nad Brazilcem Denilsonem De Oliveirou. Ovšem v souboji byl jeden velmi kontroverzní moment.

Němec se skácel na zem po ráně do podbřišku, přičemž tvrdil, že byl zasažen do slabin. Rozhodčí Pavel Touš zápas přerušil a po několika minutách se pokračovalo.

Poté jej Brazilec trefil ještě jednou čistě, ale Eckerlin opět pokračoval a nakonec jej ukončil. Ovšem De Oliveira nesouhlasil s prvním přerušením, kdy jej mohl ukončit a podal protest.

Nyní je znám výsledek, který pravděpodobně mnozí nečekali.“Rozhodčí nebyl pro akci optimálně postaven. Jeho zrak byl omezený a místo dopadu De Oliveirova kolena jasně neviděl. Rozhodčí okamžitě reaguje a je jasně vidět, že po pár rychlých krocích zkouší zasáhnout levou rukou.

Rozhodčí však zaváhá, pak trochu ustoupí, aby zápas po dalších 4 trefách De Oliveiry přerušil, aniž by jej nakonec ukončil několikanásobným mávnutím rukou. Poté situaci vyhodnotí jako úder do genitálií, který kvůli svému umístění v oktagonu nemohl jasně vidět.

Aby bylo možné dospět ke správnému verdiktu, musí rozhodčí získat názor rozhodčích a (pokud je k dispozici) shlédnout videozáznam. Rozhodčí nevyužil možnost videa. Nakonec, hodnocení různých videosekvencí a názorů, jak bylo uvedeno výše, jasně ukazují, že dotyčný úder kolenem byl legální úder do těla.

Nelegální kop nebyl podle jednomyslného názoru k vidění. Můžete také vidět, že Eckerlin si těsně po zásahu drží oblast žeber. Rozhodčí špatně vyhodnotil situaci, což mělo zásadní vliv na průběh utkání. V duchu férovosti a zájmu o tento sport se Technická komise GEMMAF jednomyslně rozhodla změnit verdikt na No Contest,” informoval GEMMAF.

Zápas byl tak oficiálně anulován a Eckerlin si tak bude muset na svou 15 výhru kariéry počkat. Dost možná jejich vzájemný souboj uvidíme na dalším turnaji ve Frankfurtu, který se koná na podzim.

Zdroj: GEMMAF, MMA Shorties

Reklama

Bojové sporty

Obě krásky zářily v UFC, teď by je mohla čekat zajímavá odveta v boxu bez rukavic. Paige VanZant má zajímavou vyzyvatelku

Populární bojovnici Paige VanZant čeká třetí zápas v organizaci BKFC, která pořádá boxerské zápasy bez rukavic. Prozatím nemá soupeřku, nicméně se dočkala zajímavé výzvy. Přijme ji?

Publikováno

dne

Populární bojovnici Paige VanZant čeká třetí zápas v organizaci BKFC, která pořádá boxerské zápasy bez rukavic. Prozatím nemá soupeřku, nicméně se dočkala zajímavé výzvy. Přijme ji?

Paige VanZant podepsala v organizaci BKFC velmi lukrativní kontrakt. Ostatně se jednalo o hvězdu UFC, která navíc mohla mít velký přínos zejména z marketingového hlediska. A právě ono marketingové hledisko je prozatím tím hlavním, čím organizaci pomáhá.

Ve dvou zápasech totiž dvakrát prohrála a je pod mírným tlakem, protože se od ní přeci jenom čekalo o něco více. Americká bojovnice se však nijak netají tím, že si nyní chce život hlavně užívat a chce dělat to, co ji baví a co jí může vydělat další peníze.

Zkrátka už zřejmě není tolik hladová. Respektive je, ale spíše po výdělcích. I proto za sebou má premiéru u wrestlingové organizace AEW, která je v USA dvojkou za WWE.

Brzy by se ale mohla dočkat právě v BKFC velmi zajímavé soupeřky – velmi hladové Bec Rawling, která se chce VanZant pomstít. Stejně jak VanZant, i Rawlings působila v UFC, byť mnohem s menšími úspěchy.

Rawlings přitom byla v roce 2018 při svém debutu v BKFC jednou z mála žen v organizaci. Nyní má mnoho konkurentek na výběr a chce odvetu s VanZant, která ji pod hlavičkou UFC porazila.

„V MMA mě porazila šťastným kopem, proto bych ji nyní ráda porazila v boxu bez rukavic. Ten zápas dává smysl pro fanoušky i pro mou hrdost. Rozhodně na tento zápas budu tlačit,“ cituje Rawlings server MMA Fighting.

Za zmínku stojí, že Rawlings má v BKFC pozitivní skóre 3:0. VanZant prohrála s bývalou bojovnicí UFC Rachael Ostovich a Britain Hart.

Zdroj: MMA Fighting, BKFC

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Titulový zápas Vémoly s Iličem? Úplně na sílu udělaný. Je to Ondrova organizace, takže si může dělat co chce, řekl Pirát

Karlos Vémola bude na Štvanici bojovat o titul, ovšem ne ve střední váže, ale v polotěžké. Soupeřem mu bude Aleksandar Ilič, srbský Joker. Co na tento zápas říká Samuel Krištofič, který nejde pro ostré slovo daleko?

Publikováno

dne

Karlos Vémola bude na Štvanici bojovat o titul, ovšem ne ve střední váže, ale v polotěžké. Soupeřem mu bude Aleksandar Ilič, srbský Joker. Co na tento zápas říká Samuel Krištofič, který nejde pro ostré slovo daleko?

Karlos Vémola se vrátil po dlouhé vynucené pauze a během krátké chvíle bude mít tři zápasy. První dva vyhrál, porazil Marpa v boxu a následně Pasternaka.

Na Štvanici tak bude bojovat o titul, ovšem ne v jeho střední váze, ale v polotěžké. Soupeřem mu měl být Rafael Xavier, ten jej ale odmítl a nakonec se s Vémolou utká Aleksandar Ilič.

Srbský Joker rozhodně není žádné ořezávátko, nicméně jedná se o postojáře, který také zrovna do polotěžké váhy nepatří.

K jejich zápasu se vyjádřil i Samuel Krištofič, který se s Vémolou zrovna nemusí, navíc nechodí pro ostré slovo daleko, ani se nebojí mluvit o organizaci či promotérech.

“No, za mě je to p**ovina. Úplně na sílu udělaný zápas o titul v kategorii do 93 kg, ale život mi to neničí. Je to Ondrova organizace, takže si může dělat co chce,“ řekl na svém Instagramu.

Pirát již titul nedrží, podlehl Patriku Kinclovi a pokud jej bude chtít opět získat, bude muset předvést několik dobrých zápasů.

Až poté se bude moci teoreticky utkat s Vémolou, kterého v minulosti tak chtěl. Ten o titul ve střední váze pravděpodobně bude bojovat až v prosinci.

Zdroj: Pirát Krištofič

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Proč se Vémola neutká s Xavierem? Hodili to do koše! Myslel jsem si, že je to jejich životní šance, řekl Novotný

Karlos Vémola se dočasně přesunul do váhy do 93 kil, kde chce získat titul. Měl mít zápas s Rafaelem Xavierem, nakonec se ale utká s Aleksandarem Iličem. Proč tato změna? Důvod vysvětlil promotér Ondřej Novotný.

Publikováno

dne

Karlos Vémola se dočasně přesunul do váhy do 93 kil, kde chce získat titul. Měl mít zápas s Rafaelem Xavierem, nakonec se ale utká s Aleksandarem Iličem. Proč tato změna? Důvod vysvětlil promotér Ondřej Novotný.

Bylo to dané jasně dopředu. Karlos Vémola chtěl titul v polotěžké váze a organizace mu dala podmínku, že musí zdolat Marpa a následně v Německu soupeře v 93.

Michala Pasternaka ukončil v prvním kole a bylo jisté, že na Štvanici půjde o titul. Soupeřem mu měl být Rafael Xavier, jenž to ale na poslední chvíli měl odmítnout.

“Ve chvíli, kdy Rafael získal poslední vítězství, tak jsem jeho manažerovi říkal, že začíná Karlos vykřikovat, že chce titul, takže pokud zvládne Marpa a polského kolegu Pasternaka, tak máme zápas. Myslel jsem si, že je všechno jasné.

Ještě 2.6. jsem mu to znovu psal a najednou, někteří jedou na dovolenou a Rafael přišel s tím, že se nestihne připravit, což mě šokovalo. Myslel jsem si, že je to jejich životní šance. On se touží dostat do UFC a mohl teď jít proti frajerovi, který je 48. na světě v tuto chvíli.

Rafael to však hodil do koše, protože prý nedá dohromady tým na přípravu a že to je narychlo. Říkal jsem mu, že je to 8 týdnů a že jsme to celou dobu věděli. Vzali si 2 dny na rozmyšlenou a nakonec to hodili do koše, což, přiznám se, mi trochu vypálilo rybník,” řekl Ondřej Novotný v MMA Letem světem.

Vémolovi se tak musel hledat nový soupeř a ten se nakonec přihlásil sám. Vyzval jej totiž třiatřicetiletý Srb Aleksandar Ilič.

Bojovník s přezdívkou Joker má skóre 13:4 a ve svém prvním zápasem pod hlavičkou Oktagonu půjde rovnou o titul. A rozhodně se nedá říci, že je to pro Vémolu snadné.

Zdroj: MMA Letem světem

Pokračovat ve čtení

Oblíbené