Spojte se s námi


Tenis

Zámořská konkurence pro Djokoviče. Kteří Američané budou patřit mezi spolufavority Wimbledonu?

Mezi širší favority letošního Wimbledonu patří hned několik tenistů z USA. Koneckonců mezi nejlepšími třiceti tenisty žebříčku ATP se nachází hned čtyři z nich. Takovým počtem se nemůže pochlubit žádná jiná země. Kteří hráči z USA by měli nejvíce konkurovat Djokovičovi?

Publikováno

dne

Mezi širší favority letošního Wimbledonu patří hned několik tenistů z USA. Koneckonců mezi nejlepšími třiceti tenisty žebříčku ATP se nachází hned čtyři z nich. Takovým počtem se nemůže pochlubit žádná jiná země. Kteří hráči z USA by měli nejvíce konkurovat Djokovičovi?

Sebastian Korda

Floridský rodák se snad konečně zbavil zdravotních obtíží a kvalitně se připravil na travnatou sezónu. Své schopnosti na nejrychlejším povrchu dokázal dvaadvacetiletý tenista minulý týden. V Queen’s Clubu došel až do semifinále, kde nestačil na Alcaraze.

V současné chvíli se nachází na 25. příčce žebříčku ATP, což se rovná jeho kariérovému maximu. Svá slova o tom, že se cítí být jedním z favoritů Wimbledonu sice později vzal zpět, nicméně svými výkony v All England Clubu se může mezi favority třetího grandslamu zařadit zařadit definitivně.

Frances Tiafoe

Další Američan v životní formě. Pětadvacetiletý tenista už navíc vstoupil do elitního klubu. Patří mezi top ten hráčů na žebříčku ATP. Jednu příčku za krajanem Fritzem

Hned první travnatý turnaj tohoto roku Tiafoe ovládl, když zvítězil ve Stuttgartu. Ukázal srdce velkého bojovníka. Během německého tenisového podniku se dostal do šesti tiebreaků a pět z nich získal pro sebe.

Proti Italu Musettimu a Němci Struffovi ve zkrácené hře doslova zlomil zápas. V obou případech do něj totiž vstupoval s prohraným prvním setem v zádech.

Proti Struffovi tento počin převedl dokonce ve finále. Bylo by velkým překvapením, kdyby nasazený hráč číslo deset nedošel v letos v All England Clubu daleko.

Taylor Fritz

Nejvýše postavený Američan za žebříčku zaujal loni světovou veřejnost svou cestou na Wimbledonu. Ta skončila až ve čtvrtfinále, kde petadvacetiletý tenista předvedl pětisetovou bitvu proti Nadalovi. V zápase se nakonec radoval Španěl a po setech 3:6, 7:5, 3:6, 7:5, 7:6 získal bitvu pro sebe.

Nadala však Fritz letos v All England Clubu potkat nemůže. Spíše je otázkou, jak se utká se svou formou. Před Wimbledonem si vyzkoušel dva travnaté turnaje a na obou našel svého přemožitele už ve druhém kole.

Fritz rozhodně má předpoklady, aby na letošním Wimbledonu uspěl. Výborně podává i returnuje. Letos už triumfoval na turnaji v Delray Beach a rozhodně bude dělat vše pro to, aby ve Wimbledonu minimálně zopakoval svůj loňský výkon.

Zdroj: ATP, Tennistonic, Wimbledon, Tennisportal

Reklama

Oblíbené